Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi kellene ahhoz,...

KZitus kérdése:

Szerintetek mi kellene ahhoz, hogy az emberek békében és szeretetben éljenek egymással, mindenütt a világon?

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 07:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%
A béke az jó de miért kéne nekem mindenkit szeretni? Nem szeretek mindenkit.
2013. dec. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Grielean ***** válasza:
66%

Az enyém miért lett törölve? Komolyan beszéltem, hogy szerintem!

Egyrészt a magántulajdont kéne megszüntetni. A háborúk java része, a legtöbb bűncselekmény a mai napig arra irányul, hogy megszerezzünk valamit a másiktól. Akár egy földterületet, akár az olajat, akár pár ezer forintot.

A másik dolog a hit. A legszörnyűbb háborúk mind a hit következményei voltak. Ez a hit némely esetben a vallást jelenti, más esetekben azt, hogy mi felsőbbrendűek vagyunk másoknál. De a hitért folytatott harc megjelenik olyan köznapibb eseményekben is, minthogy egy ember jól megveri a másikat, mert merészel a másik csapatnak szurkolni egy focimeccsen.

Úgy vélem, minden gyűlölködés, ellenségeskedés, tettleges bántalmazása másoknak, minden gyilkosság visszavezethető ezen két indok valamelyikére, és ezek nélkül létezhetne az általános béke.

2013. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
Az kellene hozzá, hogy 7 milliárd tök egyformán gondolkozó, egyformán vélekedő ember éljen a Földön, ami egyrészt nem kivitelezhető, mert mind mások vagyunk, másrészt meg elég unalmas hely lenne a Föld így.
2013. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
7%
Megkéne szüntetni azokat a dolgokat amik elveszik az emberek eszét (pénz, vallási széthúzás, irigység, csalódás, stb) és az alapból "lélektelen" embereket fel kéne lógatni (gyilkosok, tolvajok, stb)
2013. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
78%
Egy ufo támadás.
2013. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%
Egy párhuzamos univerzumot kéne létrehozni, vagy építeni kéne különféle chipeket, amik egy programot futtatnak az összes emberben és csak a békés, meg a szeretetteljes gondolatok férnének ebbe bele. Magyarul egy kivitelezhetetlen, emberellenes szamárság.
2013. dec. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a világon 2 ember létezne és egy szelet csoki már nem lenne béke.
2013. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

A szeretet nem azt jelenti, hogy mindenkiben vakon meg kell bízni, illetve mindenkit szó nélkül szolgálni/követni kell (terroristát is) + eröltetni a boldogságot mellé.

Azt sem jelenti, hogy mindenkivel le kell feküdnöd, vagy el kell dobnod az életed + nyalli falizni.


Egyszerűen a szeretet alapja az egymásért + magamért is gondolkodás és nem csak a magamért gondolkodás. A legrosszabb esetben is csak addig jut az egó, hogy senkinél sem vagyok rosszabb. (nem pedig felsőbbrendű Isten vagyok, a többiek meg férgek. De ha felsőbbrendű is lennék, a többiek nem alsóbbrendűek).

Egyáltalán nem lenne ettől a gondolkodástól szürkébb a világ. De inkább legyen szürkébb, minthogy a pusztulás, szenvedés, mocsok, árulás legyen a színe.

Sajnos a szeretet igazságszolgáltatást is megkövetel, amíg igazságtalanság létezik.


Az emberek az egójuk és a szűklátásuk (a rossz gondolkodás móduk) miatt arra törekednek, hogy minden az ő javukat szolgálja. Tehát ha kell, akkor lustaság miatt, ha kell akkor hatalom és hírnév miatt bármit megtesznek, ami negatív irányba viheti mind a környezetüket, mind a társadalmat.


Meg kellene érteni, hogy nem vagyunk egyformák, de ettől még rosszak sem. És arra kellene játszani, hogy mindenkinek egyre jobb, szebb, modernebb legyen a világ.

Nem egymás ellene kell versenyezni, hanem egymásért és magunkért.:)


Lehetőséged kell adni a tanulásta, dolgozásra, szórakozásra és fejlődésre:)


http://www.youtube.com/watch?v=9BONcpuDcrc

2013. dec. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Nem egy fikcióban felvetődött ez a kérdés, hogy milyen lenne egy tökéletes világ. Ahogy ezeket olvastam, egy dologra jöttem rá: iszonyúan unalmas.

Ahogy az egyik korábbi válaszoló említette, minden embernek ugyanúgy kéne gondolkodnia, ugyanazokat kéne szeretnie. Így viszont minden érdekes különbség, sokszínűség eltűnne, és egy szürke masszává válnánk. Akármilyen idillinek tűnik, nem szeretnék ilyen világot magamnak.

2013. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Ha nincsen szeretet, nem lehet béke sem. Most ez van a világban. Szerinted ez jó?

2013. dec. 3. 17:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!