Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számodra a kereszté...

KZitus kérdése:

Mit jelent számodra a keresztény élet?

Figyelt kérdés

Van hatással a mindennapi döntéseidre?,

Arra gondolok, hogy eszedbe jut valamelyik krisztusi tanítás, amikor felbosszantanak az iskolában, vagy munkahelyeden? Van ennek visszatartó ereje, hogy ne viszonozd a rosszat rosszal?



2013. dec. 11. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
suliban sokszor eszembe juttatják, hogy az Isten nevét hiába fel nem vedd... persze én őket, nem ítélhetem el ezért, mivel Jézusnak adatott e poszt...szólni nem tudom érdemes e lenne megszólni őket, mivel ők maguk meg vannak keresztelve, jártak hittanra is, szóval tudják mit cselekesznek...
2013. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
meg tartjuk a szelem gyümölcsét calácia 5 :22.23
2013. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy hasonló kérdéshez írtam, de most sem változott a véleményem és nem is fog, szóval copy-zom! :)


Igazából nagyon szeretem Istent, az Ő fiát Jézust, az Ő parancsolatait és mindent ami vele kapcsolatos. Kereszténynek lenni nekem azt jelenti, hogy csakis Őt követem, figyelek Igéjére, igyekszem megtartani parancsolatait és ha el is esem út közben, tudom hogy felsegít hogy továbbmenjek. Szeretnék mindent úgy csinálni ahogy Jézus is csinált, mindenkivel kedves lenni, segítőkésznek, türelmesnek és még sorolhatnám! MIvel Jézus megváltott a bűneimből és mostmár új életem van, figyelek rá, a testemet óvom a káros szenvedélyektől,ezért nem dohányzom, nem iszok alkoholt, próbálok egészségesen élni, példát mutatni, szeretettel fordulni bárkihez, a lelkem pedig Isten Igéjével ápolom és örzöm! Hibázok elég sokszor de hiszem, hogy Isten mindenben tanácsol és okít! Benne hiszem és bízom! Érte élek minden nap!:)

2013. dec. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves " # 3/3 12-11 23:58"


Jó lenne, ha meg tudnád "fertőzni" a példáddal a környezetedet, mert sokkal szebb lenne így sokak élete!

2013. dec. 14. 09:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Szennyfolt nélkülinek megtartani magamat a világtól,és mindenben úgy tenni, h azzal Istennek szerezzek örömet.
2013. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled kedves fölöttem író.
2013. dec. 20. 03:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Számomra a keresztény élet szeretni és szeretve lenni. (Amíg hiányzott az életemből Isten szeretete, addig nem éltem teljes életet.) és megpróbálni ezt a szeretetet mutatni az emberek felé is :)

Persze ez nagyon nehéz...sokszor kérek Tőle bölcsességet a mindennapi élethez. Persze ugyanúgy feltudnak bosszantani az iskolában, munkahelyen..de már más a reakcíóm, ha szeretettel próbálunk reagálni az emberek rosszindulatára, az általában feltűnik az embereknek :)

Sokszor teszem fel a kérdést "Vajon mit tenne Jézus?" és próbálom így élni az életem, habár ez nem azt jelenti, hogy tökéletes vagyok, hiszen senki sem az. De próbálom ezt szemelőtt tartani mindig. )

2015. nov. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Van hatással a mindennapi döntéseidre?"


Bizonyára van, de ha valaki szívében magáévá teszi azokat a bölcsességeket és azt a szeretetet amit Jézus tanított, akkor ez nem egy mérlegelés lesz, hogy "most csak azért nem bántom meg, mert az nem keresztényi". Hanem egyszerűen szívből jövően történik. Felbosszant, de megállok, megnyugszom, és a őszintén megbocsátok neki.


"Arra gondolok, hogy eszedbe jut valamelyik krisztusi tanítás, amikor felbosszantanak az iskolában, vagy munkahelyeden?"


Inkább olyankor jutnak eszembe ilyenek, amikor mások "drámáznak", mert unalmasnak tartják az életüket, és ezért pletykálni, meg furkálni és könyökölni kezdenek a munkahelyen. Volt olyan munkahelyem, ahol egymást taposták 5000 forint plusz pénzért az emberek, a munkát persze mindenki egymásra próbálta hárítani.


Kicsit nehéz is, egyensúlyozni, hogy én ne kövessem el ezeket a hibákat, hiszen azért próbálnak belerángatni az ilyen butaságokba, mert ezzel igazolják önmaguknak az értelmetlen tetteiket. "Dehát más is ezt csinálja, és még rosszabb is nálam, tehát én jó vagyok". De úgy, hogy példát mutatok, persze mindig én vagyok az ősellenség. Volt olyan munkahelyem is, ahol próbálták kihasználni azt, hogy ilyen vagyok. Ilyenkor a legnehezebb eldönteni, hogy ki az akinek valóban szüksége van a segítségre, és ki az aki csak így akar kihasználni.


"Van ennek visszatartó ereje, hogy ne viszonozd a rosszat rosszal?"


Nincs, szerintem ez vagy lélekből fakad, vagy ez nem tanulható. Én azt mondom, hogy sok szellemi gyakorlat után és a világ megismerése, megértése után a lélek képes megérni és fejlődni ahhoz, hogy aztán ez valóban lélekből fakadó legyen. De az ilyet idomított módon nem lehet megtenni.


Erre pont jó példa Mózes. 40 napig állítólag magával az Istennel társalog, és közben kap 2 kőtáblát, amin rajta van, hogy "Ne ölj". Egyedül Mózes ismeri a törvényeket, mikor lejön a hegyről. Első kanyarban 3000-et megölet saját népéből.


Nem is igen várhatunk mást, ha nem lélekből fakad a megbocsátás, hanem idomított módon, akkor van egy bizonyos szint, amikor "túlcsordul" és a rosszra, rosszal válaszol.


A megbocsátás, ha lélekből fakad, nincs mértéke. Jézus még a keresztfáján is megbocsátott, holott égen és Földön neki adatott minden hatalom. Bármikor használhatta volna rosszra.


---


Anonymus

2015. nov. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

te jehova tanúja vagy igaz?


légyszi válaszolj már az alábbi kérdésre:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2015. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Már válaszoltam ott:-)
2015. dec. 7. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!