Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi ha ti...

Kedves Jehova tanúi ha ti annyira tisztességeseknek tartjátok magatokat és azt hangsulyozzátok, hogy az igazság oldalán álltok akkor miért nem vállaljátok be neveteket?

Figyelt kérdés
Persze van néhány kivétel akik írnak monogramot de én ahogy megfigyeltem a legtöbb tanú elrejti kilétét. Nekem megvan rá az okom,hogy ne fedjem fel nevemet,de nektek milyen takarni valótok van,hisz ti tiszták vagytok szerintetek a legtisztábbak ami az igazságot illeti.

2013. dec. 14. 11:23
1 2
 11/19 szabózoli ***** válasza:

Utolsó válaszolónak.

Takargatni valóm nincs viszont mivel sok kat. sok kérdésre szoktam válaszolni én úgy döntöttem,hogy nem fedem fel kilétemet mivel én a saját nevemmel regisztráltam és nem csak egy "nick".

Elégedett vagy a válasszal?

Megértem,hogy féltek mondjuk,hogy van is ok a félelemre de ha jól belegondolunk mivel ti vagytok Jehova igazi és egyetlen "követői" miért nem biztok istenetek védelmében?

Számomra ez egy kicsit fura.

Mindegy nem akarom tovább ezt firtatni mivel Zitus egy elég kielégítő választ adott,így elfogadom az ő válaszát hitelesnek.

Köszönöm!

2013. dec. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Emberek vagyunk, és ebben a világban élünk.

Isten szolgái egyik korban sem számithattak arra, hogy Isten minden bajtol megvédi öket, mindig mindenki be kell tartsa a fizikai szabályokat, és mindenki a hitelkártya kódját titokban kell tartsa, mert az emberiség pénze nem közös(még) :))))

Isten szolgái nem totális Isteni védelmet kapnak, -mert ha igy lenne, akkor mondenki Isten hüséges imádója lenne- hanem azért Isten szolgái, mert betartják a "játékszabályokat" és evvel kikerülik a problémák nagyrészét, elkerülik azokat a nehézségeket, amiket más ember saját magának okoz az erkölcstelenséggel, becstelenésgel, alkohollal, az élet nem értékelésével, stb.

2013. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de a kérdés egy kicsit gyerekesnek tünik, vagy nem?
2013. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Nekem megvan rá az okom,hogy ne fedjem fel nevemet"


Én sejtem, hogy ki vagy :)

2013. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 KZitus ***** válasza:

Szervusztok


Szervusz kedves "szabózoli válasza"


Köszönöm, hogy megtisztelsz azzal, hogy "Zitus egy elég kielégítő választ adott", mert én eddig nem szóltam ehhez a témához, de most tenném, és remélem ezt is kielégítőnek fogod találni.

Ami írásra késztetett, az elsősorban ez a mondatod: "Megértem,hogy féltek mondjuk,hogy van is ok a félelemre de ha jól belegondolunk mivel ti vagytok Jehova igazi és egyetlen "követői" miért nem biztok istenetek védelmében? "


De, millió százalékban megbízunk Jehovában. Tudod mi abban különbözünk másoktól, hogy miközben tanulmányozzuk a Bibliát naponta, elsajátitjuk Jehova gondolkodásmódját az életről. S amikor mások véleményt nyílvánítanak egy dologról, témáról, mi olyan véleménnyel vagyunk, amilyen véleménye van Istenünknek is róla. Ez nem egyezik sokszor az emberek véleményével, mint itt is tapasztaljuk elég gyakran. De részünkről nincsen harag, ezt biztosan észrevetted.

Nos Istenünk véd, de ez nem jogosít fel minket arra, hogy leugorhatunk 10. emeletről, mert Isten úgy is megvéd. Egyébként emlékszel, Sátán is ezt Kérte Jézustól. Mit válaszolt Sátánnak Jézus? Ez a mi válaszunk is a kérdésedre.


Egyébként el sem tudom képzelni, hogy valakivel ismeretséget, barátságot köthetnék másként, mint úgy, hogy bemutatkozom. Istennel is ez a helyzet. Ő bemutatkozik hogyan hívják, és sok sok helyen ír a Biblia arról, hogy ez nélkülözhetetlen, ha közeli kapcsilatot szeretnénk ápolni Istennel.(Róma 10:12) Itt is szereztem néhány jó ismerőst, vannak jó, kedves kapcsolataim is, akiknem tudom a nevét. Hogyan alakulhatott volna ki ez, név nélkül?

De tiszteletben tartom mindenki hozzáállását, mert mindenkinek más a helyzete, körülménye és tapasztalása.


Remélem kedves kérdező, neked is tudtam magunkról némi infirmációt adni a kérdéseddel kapcsolatosan.


Szép napot kívánok mindenkinek, neked is szabózoli!

2013. dec. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

T.Kerdezo!

En is tanu vagyok. Es ahogy lathatod, a teljes nevemmel szerepelek itt ezen az oldalon. Ha mashol beszelek valakinek Isten Kiralysagarol, ott is bemutatkozom, nem titkolom el a nevemet. Ezert ugy dontottem, hogy itt sem rejtem el. Felnivalom nincs, hiszen azert, mert Istenrol beszelek /es valaszolok itt a kerdesekre/ ez nem olyan dolog, ami miatt felnem kellene. Barcsak masok is ilyen temakkal foglalkoznanak, akkor nem kellene felni senkinek.

Hogy masok miert nem vallaljak fel a nevuket, az az O dontesuk. Mindenki a maga lelkiismerete szerint cselekszik. Udv: Judit!

2013. dec. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A jehova tanúi unalmas, agymosott, buta és általában homoszexuális emberek gyülekezete. Fel kéne az összeset jelenteni zaklatásért.
2013. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Homoszexuálisok nem lehetnek a tanúk közt, mert kiközösítik.

De, igazad van, ha okosat nem tudsz, legalább hülyeséget mondj, az jobban megy.

2013. dec. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

hogy ha kiírjuk a nevünket is pl.:Én Kovács Réka vagyok(nem ez az igazi nevem csak találomra mondtam)te azt se tudod ki vagyok mert ha soha nem találkoztunk még semmit sem mond a nevem

:)

2013. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!