Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » HGY-s Testvéreim! Nem értek...

HGY-s Testvéreim! Nem értek valamit (többi lent)?

Figyelt kérdés

Szóval! Hónapokkal ezelőtt a Hetekben bemutattak egy könyvet, melyet Dr. Eben Alexander írt a "Mennyország létezik" címmel. Megvettem a könyvet, elolvastam és ledöbbentem. Először azt vettem észre, hogy Jézus Krisztusról egy szó sem esett. Másodszor valami halottidézőt hívtak hozzá a kórházba. Ez kiverte nálam a biztosítékot.De aki olvasta, az biztos tudja miről beszélek. Az a nagy kérdés, hogy hogyan került be egy ilyen könyv a Hetekbe? Válaszotokat előre is köszönöm :)

Üdv.

Adrián



2013. dec. 23. 16:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%
Szóval szekta.
2014. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
10-es!voltál már a hit gyülekezetében??
2014. febr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen mindegy, hogy volt e, vagy sem. Ott akkor sem az igazi arcát mutatja a hívek felé. Ha azt mutatná, nem sokan járnának oda.
2014. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Ott akkor sem az igazi arcát mutatja a hívek felé."

Ezt mindenről el lehet mondani, iskolák, munkahely, emberek, tv híradó.

2014. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Ja! Ha ez így van, akkor feloldozást kap a HGY a képmutatás alól. Végül is egy állítólag Istenben hívő gyülekezetnek nem kell példát mutatni, ha már a világ képmutató. Én kérek elnézést.
2014. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Félreértettél. Arra gondoltam, hogy mindenki mindenkiről bebizonyítja az ellenkezőjét. Hgy képmutató, Kat. képmutató,

xy hazudik, a jó ember rossz, a rossz ember jó. Akkor így mondom: mindenkiről el szokták mondani.

2014. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 lacicai válasza:
51%
Kedves 8-as aliasz kérdező. Egy kis pontosítást szeretnék a szekta szóval kapcsolatban. Megkülönböztetünk szociológiai értelemben vett és teológiai értelemben vett szektát. A szociológiaira most nem térnék ki. Teológiai értelemben minden vallás, amely valamilyen módon kinyilvánítja magáról, hogy ő az egyedüli üdvözítő, az szektának minősül. Engem ért néhány támadás hitesek részéről, keményen bírálva az én református hitemet. Ha konkrétan nem is jelentették ki, hogy övék az egyetlen üdvözítő egyház, erős célzásokat tettek. Valamint a magatartásuk is ráutaló volt. Ezzel nem kritikát szerettem volna megfogalmazni, hanem a tapasztalatomat leírni. Tisztelettel Lacicai
2014. febr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nagyon eltértetek a témáról.

Nekem az a bajom, hogy a könyv, amit fent említettem nem passzol a Gyülekezet hitvallásával.Sőt, bizton állítom, hogy ez a könyv okkultizmussal van meghintve.

2014. febr. 20. 16:58
 19/26 anonim ***** válasza:

Igen, a könyv okkult.


A HETEK cikk írója nem járt utána a dolgoknak, csak lehozta a nemzetközi sajtóban is megjelent egyik cikket.


Utána már késő volt. A HETEK persze semmi körülmények között nem fogja elismerni, hogy ostobaságot írt, vagy pontosabban nem adott teljes körű és pontos információt. Ez van. Nem ez az első ilyen eset.


Különösen azok a cikkek érdekesek, aminek a szerzője a "munkatársunktól" nevű újságíró.

2014. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Akkor jó lesz vigyázni.
2014. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!