Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt még, aki hívőnek...

Van itt még, aki hívőnek tartja magát, de az egyház tanaival nem ért egyet?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben, Jézus keresztáldozatában. Hiszek abban, hogy szükségünk van Istenre, és hogy Ő a legjobbat akarja nekünk.

Azonban szerintem a gyülekezetek nem arról szólnak, amiről kellene, önző istenképet vázolnak, általánosítanak és szélsőségekben gondolkoznak.


2013. dec. 24. 19:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hiszek Istenben nem nem értek egyet az egyházzal - Ez kb olyan, mintha azt mondanád, hogy tudom hogy hazudnak a papok, de hiszek nekik.
2013. dec. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Isten nem egyenlő az egyházzal...
2013. dec. 24. 19:53
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy általános kereszténynek tartom magam. Hiszek abban, hogy a Biblia az élő Isten ihletett és tévedhetetlen beszéde. Szoktam (néha) keresztény gyülekezetbe is járni, viszont a katolikus templomokat rühellem a sok bálvány és istenkép miatt! Peace*


Üdv. Attila

2013. dec. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Talán még annyit, hogy amikor kérdezik; "Milyen felekezethez vagy egyházhoz tartozol" stb. akkor megmondom, hogy Jézushoz tartozok és kész. Ő az egyház feje nem pedig emberek (pl. pápák).
2013. dec. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%

Szervusz.

Elég kevesen vannak most itt fent, hiszen sokan "ünnepelnek"

Én is csak be néztem erre az oldalra, mert magam sem ünneplek.

s a Testvéreim sem.

Mi nem is tartozunk egyik világhoz tartozó valláshoz sem, mi nem is "vallásnak" nevezzük magunkat, mert inkább életútnak kell lennie egy keresztény életének, nem formális vallásosnak.


Persze a Bibliában írva van ezekről, de ahogy a Zsidók az írások ellenére nem ismerték fel a messiást, úgy most sem veszik észre, hogy nem azt csinálják ami írva van.


Persze vannak akik nem nagyon értenek egyet, de már megszokták az évszázadok óta tartó hazugságot, és nem változatnak rajta. Hogy miért azt nem tudni...

Persze ez is meg van írva, hogy nagyon sokan fognak tévedni ami az életükbe kerül. annyira bíznak a Jézus neve mögé bújva.


Egyébként pedig az első századokban sok püspök, és érsek nem értett egyet az egyházak helytelen Krisztus ellenes tanításával, De ezeket vagy kiközösítették, vagy megölték.


Most sincs más kép.

Némely pap, illetve egyház vezető bujtogatja a "híveit" hogy gyalázzák és bántsák azokat, akik nem értenek egyet az egyházak tanításával, s bár most nem vetik máglyára őket, de ha tehetnék, akkor kegyetlenül meghurcolnának minket is, olyan gyűlölet van bennük.


Egy közép korú nővel jártam így aki iszonyú nyomda festéket nem tűrő szavakkal illetett Isten nevében hogy Én és a testvéreim aljas sátán fajzatok vagyunk, és kis híján

tettleg is bántani akart minket.

S hozzá tette, hogy a pap mondta nekik, hogy ezt tegyék ha minket meglátnak, vagy bekopogunk. :(

2013. dec. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én sem tartom a karácsonyt.

Jézus krusztus nem vallás hanem élet stilus!

Nem kell nekem Örtorony sem Ellen G White sem a Vatikánra.Nincs senkire szükség sem emberi tanításokra .Csak egyedül a Názáreti Jézusra.:)

2013. dec. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk én a karácsonyt tartom, és pont Jézus miatt.


Kicsi a családom és korán ültünk össze, ezért tudok itt fent lenni most.

2013. dec. 24. 22:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Probáld megismerni a vallásodat egy kicsit jobban.
2013. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Miért?
2013. dec. 24. 22:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Mejik egyházrol irod ezeket ."Önző istenképet vázolnak" bálványimádásnak érted ?
2013. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!