Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt még, aki hívőnek...

Van itt még, aki hívőnek tartja magát, de az egyház tanaival nem ért egyet?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben, Jézus keresztáldozatában. Hiszek abban, hogy szükségünk van Istenre, és hogy Ő a legjobbat akarja nekünk.

Azonban szerintem a gyülekezetek nem arról szólnak, amiről kellene, önző istenképet vázolnak, általánosítanak és szélsőségekben gondolkoznak.


2013. dec. 24. 19:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Milyen bálványimádás?


Önző istenképet vázolnak, és kész.

2013. dec. 24. 22:38
 12/14 anonim ***** válasza:

"az egyház tanaival"


Van vagy kétszáz különböző keresztény egyház. Pontosan melyik tanaival nem értesz egyet.

2013. dec. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
13%

"...szerintem a gyülekezetek nem arról szólnak, amiről kellene..."


...jó, rendben...ám akkor szerinted miről kellene szólnia?...lehet hogy új vallást alapítanak majd a te ideológiádra,ha soknak tetszik majd, az amiről szerinted szólnia kellene!...nosza!


...egyébként te meg tudnál-e halni másokért?...mert Jézusban akkor hiszel, ha ezt meg tudod tenni , te is!...HITBŐL...és szerinted végül is mit is jelent a "keresztáldozat?...aztán az egyházak szerinti "önző istenkép" miben is nyilvánul meg?...miből gondolod, hogy azt kitalálták, és nem a BIBLIA kapcsán mondják?...van, akad ott még sok tisztáznivaló, hát csak keress, tisztázd, mielőtt magad is általánosítanál,mint fent, és szélsőséges gondolatokat terjesztenél..(.mint fenn)..:)

2013. dec. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Szerintem sokan nem tudnának meghalni más emberekért, és sokan nem is kerülnek olyan helyzetbe, hogy kelljen.

NEM az az igazi hit...


A Bibliában még nem találtam olyan önző istenképet, mint amit egyes gyülekezetek vázolnak.

2013. dec. 25. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!