Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék katolikus lenni?!

Szeretnék katolikus lenni?!

Figyelt kérdés
Jó Reggelt! Az a helyzet,hogy nagyon hiszek Istenben és szoktam is otthon imádkozni hozzá,viszont még templomba nem szoktam járni. Kiskoromban megkereszteltek és református vagyok,viszont nagyon szeretnék katolikus lenni. Van rózsafüzérem az imádkozáshoz is,meg most rendeltem a szobám falára egy keresztet Jézus jelképével(Feszületet),hogy tudjak hozzá imádkozni. 14 éves vagyok! Hogyan lehetnék katolikus vallású? Előre is köszönöm! Üdv.

2013. dec. 25. 08:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%
Csak akkor légy katolikus ha Máriát akarod imádni nem Istent! A katolicizmus modern farizeizmus!
2013. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%

Menj el katolikus templomba és beszélj ott az atyával, biztos, hogy csatlakozhatsz egy hittancsoporthoz. 14 évesen szokott lenni bérmálkozás, amivel a Katolikus Egyház felnőtt tagjává válhatsz. Erre és az elsőáldozásra készülhetsz fel a hittan keretében. Újra megkeresztelkedni nem kell, mert a katolikus és a református vallás részéről is egy a keresztség.

Csak egy kis helyesbítés: a feszülethez nem imádkozunk, hanem csak Jézushoz. A feszületet azért tesszük ki, hogy emlékeztessen minket Jézus kereszthalálára. Mint ahogy Máriát sem imádjuk, csak tiszteljük, de nem kell foglalkozni az olyanok beszólásaival, aki minden bizonnyal csak hírből ismeri a katolikus vallást.

2013. dec. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:) Ment a zöld kéz:)
2013. dec. 25. 10:05
 4/23 anonim ***** válasza:
26%
Kedves válaszoló nekem egyetlen gondom van a ti vallásotokkal pedig hidd el nemegyszer voltam templomban sőt napokra szerzetesekhez vonultam a bakonyban illetve pálosszentkuton h megértsem elfogadjam sőt a katolikussá válást is elkezdtem mert elkezdtem járni egy ilyen csoportba amit katakumennek neveznek ezenfelül rendszeres levelezésben álltam a bencés főapát úrral ugyhogy nem mondanám h annyira gőzöm sincs róla. Egy a baj: Az egész annyira de annyira halott h az nem igaz. Isten sose mondta, h feszületet kellene csinálni. Isten sose mondta hogy miatyánk vagy üdvözlegyek által bocsátja meg a bűnt. Isten sose mondta h a melegek házasodjanak mint a ti pápátok és több püspökötök mert az Ige nem változik. Isten sose mondta hogy rózsafüzérrel kell imádkozni. Sose mondta h vezekelni kell mert ha ezt kell akkor minek hiszek Jézus áldozatában? és sorolhatom napestig. Husz éve a teológiában forgolódok talán neked lenne szükséged rá, hogy tanulj többet! Ha a kérdezőnek kétségei vannak ingyen elküldök neki egy könyvet. A katolikusok ugyanis a pápák szavát Istennél többre becsülik. éljen a Szent Inkvizíció! Ezt megintcsak nem Isten találta ki hanem harmadik Ince alatt vált általánossá. Nos kedves katolikusok a ti világosságtok bizonysága h évszázadokon át gyilkoltatatok embereket és nem jöttetek rá h nem ez Isten akarata. Jézus szavai ezek: Sőt lesz idő hogy ki titeket öl, azt hiszi h istentiszteletet cselekszik. Mert nem ismertek meg engem sem az én Atyámat.
2013. dec. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%
Római katolikus vagyok és NEM imádom Máriát. :)
2013. dec. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
14%
A katolikus templomok tele vannak bálványokkal és istenképekkel amiket Isten gyűlöl.
2013. dec. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Énszeritntem a katolikus ehgyház nem bálványimádo e katolikus cikk szerint és az én meglátásom szerint sem Az Egyház egyértelműen elismeri és elítéli a bálványimádás bűnét. Amit az antikatolikusok nem vesznek figyelembe, az az a különbség, amely a között áll fenn, hogy egy kő- vagy gipszdarabot istenként imádunk, vagy a között a vágyakozás között, hogy a mennybéli Krisztusra és a szentekre emlékezünk, és ezért tiszteletükre szobrokat készítünk. A vallási tárgyú ábrázolások készítése és tisztelete százszázalékosan a biblikus alapon nyugszik. Aki ennek az ellenkezőjét mondja, nem ismeri kellőképpen a Szentírást.



Azok, akik a szentek szobrait ellenzik, figyelmen kívül hagyják a sok-sok szentírási idézetet, amelyben az Úr ajánlja a szobrok készítését. Például: „Készíts vert aranyból két kerubot az engesztelés táblájának két végére. állítsd az egyik kerubot az egyik végére, a másikat a másik végére. Az engesztelés táblájának két végére állítsd a kerubokat. A kerubok szárnya fölfelé legyen széttárva, hogy szárnyukkal befödjék az engesztelés tábláját, az arcuk pedig forduljon egymás felé. A kerubok arca tekintsen az engesztelés táblájára." (Kiv 25:18-20)


Dávid adta Salamonnak a tervet: “Az illatáldozat oltárához tiszta aranyat, a súlyának megfelelően, továbbá a szekérnek, az arany keruboknak a mintáját, amelyek kiterjesztett szárnyukkal betakarták az úr szövetségének ládáját. Ezeket mind elmagyarázta neki egy, az Úrtól származó írás alapján, hogy megértse az építés munkáit." (1Krón 28:18-19). Dávid tervei a templom építésével kapcsolatban, amelyekről a bibliai szerző azt írja, "egy, az Úrtól származó írás alapján” való volt, angyalszobrokat is magában foglalt.


Ehhez hasonlóan, az Ezekiel 41:17-18 is említ faragott szobrokat a tökéletes templomról kapott víziójában, amikor azt írja: „A bejárattól egészen a templom belső részéig és kívül, és minden falon körös-körül, kívül és belül kerubok voltak”

2013. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Capking, már csak azért is nehéz komolyan venni a hozzászólásodat, mert ha valaki értelmes vitát akar folytatni szöveges úton, annyi igényesség lehetne benne, hogy normálisan tagolja a mondatait. De ettől eltekintve is azt kell, hogy mondjam, teljesen mindegy, mennyi időt töltöttél Bakonybélben, és hány levelet váltottál Asztrik atyával, ha ezeknél az érveknél bírtál leragadni, amelyekről valószínűleg te is érzed, hogy gyengék, hiszen a témához való kompetenciádat hosszabban kellett ecsetelned, mint az érveket magukat.


Kérdező: annyit tennék még hozzá, hogy szerintem nagyon korai még ilyenkor bérmálkozni, azzal még 4-5 évet simán várhatnál. Az elsőáldozás elég.

2013. dec. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%
Szerény véleményem szerint, ellentétben a mapaság népszerű elméletekkel, az inkvizíció logikus és szükséges intézmény volt a középkorban. Nemcsak arról van szó, hogy az akkori közfelfogás szerint teljesen elfogadható volt, hanem arról, hogy akkoriban nem volt lehetőség másképp szabadítani meg a társadalmat a kártékony elemektől, amiket akkoriban "eretnekeknek" hívtak. Manapság, amikor minden sarkon rendőr áll, és a bűnüldözés hatékonyan működik, sőt, az őrülteket is jól elkülönített helyen tartják, könnyen papolhatunk az inkvizíció kegyetlenségéről. Akkoriban viszont nem voltak intézmények és módszerek a társadalmat bomlasztó egyének ilyen módon történő hatékony megfékezésére. Ezért nézeteim szerint az inkvizíció igencsak hasznos mozzanata volt a keresztény Európa történelmének.
2013. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen Mindenki Válaszát!:) Ment mindenkinek a zöld kéz:)
2013. dec. 25. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!