Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék katolikus lenni?!

Szeretnék katolikus lenni?!

Figyelt kérdés
Jó Reggelt! Az a helyzet,hogy nagyon hiszek Istenben és szoktam is otthon imádkozni hozzá,viszont még templomba nem szoktam járni. Kiskoromban megkereszteltek és református vagyok,viszont nagyon szeretnék katolikus lenni. Van rózsafüzérem az imádkozáshoz is,meg most rendeltem a szobám falára egy keresztet Jézus jelképével(Feszületet),hogy tudjak hozzá imádkozni. 14 éves vagyok! Hogyan lehetnék katolikus vallású? Előre is köszönöm! Üdv.

2013. dec. 25. 08:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Még ezek lemaradtak: amikor a templomban letérdelek, akkor azt Isten előtt teszem, ugyanúgy, mintha itthon a szobámban teszem. A meghajlás, térdet hajtás, leborulás az Isten felsőbbségének elismerése, ami a belső hitet nyilvánítja meg külső tett formájában.


Bevallom, először nehéz volt letérdelnem: még akkor is, amikor egyedül voltam. Aztán rájöttem, hogy ez a büszkeségem miatt van. Mert őszinte alázat kell ahhoz, hogy valaki ténylegesen képes legyen térdet hajtani vagy leborulni. Én ezt vettem észre.


"A földre borulás szimbolizálja a test, a beszéd és a szellem megtisztulását."

2013. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Béla7 ***** válasza:

Szia :)


Nem tudom, miért szeretnél katolikus lenni, kíváncsi lennék az okaira. :-D

Én római katolikus vagyok. Vannak dolgok, amikben nem értünk egyet a protestánsokkal, de ugyanabban az Istenben hiszünk, és ez a legfontosabb.


Mi egyáltalán nem istenítjük Szűz Máriát. Csak tiszteljük, mint Jézus földi édesanyját. A pápát sem istenítjük, csak tiszteljük, mint Szent Péter utódját. Egyedül Istent istenítjük, azt hiszem, ez egyértelmű.

Az Egyház követett el a múltban hibákat, és követhet el ma is. De magának az Egyháznak is szüksége van megtérésre nap mint nap, mint ahogy mindenki másnak... Történelmi egyház vagyunk, és nem bűn nélkül való, de már beláttuk és megbántuk őket.

Nem a feszülethez imádkozunk, ez fontos :) az Atyához/Fiúhoz/Szentlélekhez, kinek melyik könnyebb, de nem a feszülethez! A feszület csak egy jel, egy tárgy, ami emlékeztet minket arra a hatalmas áldozatra, amit Jézus hozott értünk.


Gondold meg kétszer, mielőtt vallást váltasz, végülis Istennek mindegy, melyik egyházhoz, felekezetkez tartozol. Viszont, ha tényleg szeretnéd, keresd meg a helybeli plébánost - biztos örömmel segít majd - , és persze beszéld meg a szüleiddel... ja, és mindenekelőtt a Nagyfőnökkel, Ő mit tervezett Neked..... :-)


Isten áldjon!

Béla7

2013. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindenki válaszát:) Tudom,hogy nem a feszülethez imádkozunk,csak rosszul fogalmaztam meg,ezért elnézést kérek!:) Kiskorom óta érzem azt,hogy Isten az aki mindig segít nekünk bármi is legyen és ő megtud nekünk bocsájtani!:) Nagyon tisztelem és szeretem Istent. És szoktam is otthon imádkozni hozzá! Már sokat gondolkoztam rajta és arra jutottam,hogy én jobban érezném magam katolikusként és olyan templomokba járni és meggyóni az atyának azokat amiket elkövettem. Mindenképpen beszélni fogok a helyi plébános úrral:)
2013. dec. 27. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!