Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék katolikus lenni?!

Szeretnék katolikus lenni?!

Figyelt kérdés
Jó Reggelt! Az a helyzet,hogy nagyon hiszek Istenben és szoktam is otthon imádkozni hozzá,viszont még templomba nem szoktam járni. Kiskoromban megkereszteltek és református vagyok,viszont nagyon szeretnék katolikus lenni. Van rózsafüzérem az imádkozáshoz is,meg most rendeltem a szobám falára egy keresztet Jézus jelképével(Feszületet),hogy tudjak hozzá imádkozni. 14 éves vagyok! Hogyan lehetnék katolikus vallású? Előre is köszönöm! Üdv.

2013. dec. 25. 08:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Zöldlomb Legolas: szerintem Jézus azt mondaná, hogy az inkvizíció hasznos volt?
2013. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem
2013. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Szeretném megkérdezni,hogy az elsőáldozás és a bérmálás miről szól? mit kell tenni? Köszönöm előre is:)
2013. dec. 25. 20:47
 14/23 anonim ***** válasza:
2013. dec. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 pokahontas ***** válasza:

A katolikusoknak gyönyörű egyházi énekei vannak! :)És a misék általában sokkal színesebbek mint egy református Isten-tisztelet.


Istennek mindegy milyen vallású vagy.

2013. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 pokahontas ***** válasza:
Reformátusnak kereszteltek, de ha alkalmam volta katolikus templomba jártam, Jézus Krisztusénak vallom magam. Tőlem lehet katolikus vagy református bárki,vagy ateista, ha szíve nyitott az többet ér bármilyen vallásoságnál.
2013. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ez igy vann utolsó.
2013. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Csak egy a gáz: Jézus az egyedüli út és Ő mondta h a Bibliai út az övé. Aki ateista hogy lehetne tiszta szívű? Egyáltalán kinek mit jelent ez? A gyümölcsről lehet megismerni a fát.
2013. dec. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintetek a vallás azonos a hittel?
2013. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallás az a hitnek, ami a ruha a testnek.

Én gyerekként nem voltam megkeresztelve, és most készülök felvenni a keresztséget felnőttként római katolikus közösségben.


Előtte főként protestáns közösségekbe jártam, és protestánsoktól sokat hallottam azt, hogy a katolikusok bálványimádók, Máriát is imádják, stb.


Majd felnőttként először elkezdtem be-bemenni római katolikus templomokba, amikor még/már nem volt mise, és egyedül tudtam lenni, a templomban. Nekem emberközelibb, mint a puritán fal egy református imaházban. De pl. egy görög katolikus templom ikonosztáza már nekem sok.


Aztán elmentem római katolikus misékre is, mert belülről éreztem, hogy nekem, személyesen kell tapasztalatot szereznem. Bevallom: magával ragadott. Azóta folyamatosan járok misére, és szinte várom mindig az alkalmat, amikor mehetek.


Az tény, hogy vannak olyan pontok, amikkel nem értek egyet az egyház tanait illetően, DE az ISTENBEN való HITEMET a katolikus úton jobban meg tudom élni, valósággá tudom tenni. Szerintem ez a fontos.

2013. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!