Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények vagy azok akik...

Keresztények vagy azok akik vmilyen Biblián alapuló vallásban hisznek. Lenne kedvetek beszélgetni?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy soha nem volt szimpatikus a Biblia de nagyon szívesen beszélgetnék valakivel aki hisz benne,hogy jobban átlássam a dolgokat és megértsem az ő hitét.Létszíves csak olyan írjon aki türelmes és meg tudja indokolni/magyarázni a nézeteit.Nekem saját hitem van így lehet hogy kicsit vallási vita szerű lesz a beszélgetés de én nem szeretném senki hitét bántani csak megérteni a miértjeit.Ezért aki úgy érzi,hogy ehhez nem lenne türelme létszíves ne írjon.

A válaszokat előre is köszönöm,és kellemes újévet mindenkinek:)

16/l


2014. jan. 1. 20:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Olvastad már a Bhagavad Gítát?

2014. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A második kommentelő által - nem túl kedvesen - beharangozott Péter vagyok. Természetesen nem írok ide Neked több oldalas olvashatatlan válaszokat, de ha van kedved beszélgetni, akkor szívesen veszem, ha leírod a gondolataidat és kérdéseidet, és szívesen válaszolok rájuk legjobb tudásom szerint.


A nagyobbik fiam Benji egy évvel fiatalabb Nálad, és sokat foglalkozom hasonló korú fiatalokkal, akik szívesen beszélgetnek velem. Igyekezni fogok azért, hogy a Bibliát - mely nézetem szerint Szentírás - kedvessé tegyem előtted, mert meggyőződésem, hogy ha valaki megérti az utána szívesen forgatja. Én 15 évesen tértem meg és azóta naponta forgatom.


Üdv. Péter

2014. jan. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%
És megjött. Szerintem próféta vagyok. Ő a mediterrán vallási könyv nagy szakértője. Kérdezz tőle kedves kérdező bátran! Missziót teljesít, írni fog, mint a gép.
2014. jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%

Volt kitől tanulnia a sok írást :)


(a hamis próféta nőjüktől, Ellen G. White-tól)

2014. jan. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 megfelelő ***** válasza:

Ha akarsz írj privátot. :-)


Azt is megmondom mi lesz.:-)


Írsz egy csomó embernek, kapsz tőlük egy rakás véleményt, mind a Bibliára hivatkozva és te úgy össze fogsz zavarodni, hogy magad sem fogod tudni eldönteni, hogy mi az igaz közülük.


Inkább imádkozz az Úrhoz, hogy vezessen el az igazságra. Jézus azt mondta, hogy aki hozzá fordul, azt nem küldi el!

2014. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kérdező, ha neked nem szimpatikus a Biblia, miért nem a HITET keresed, miért a VALLÁS oldaláról közelíted meg? Én megértem, hogy nem szereted a Bibliát, mert nem is tudom, mivel tudnék érvelni mellette... unalmas és sehová nem vezet. Még ha a legjobb szándékkal is feszül neki az ember. De ha közvetlenül Istennel barátkoznál meg, nem kellene ilyen bonyolult módon közelítened hozzá. Csupán az utat kell helyesen megválasztani.
2014. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nekem van hitem:)

Csak annak köze sincs a Bibliához:)

Egyszerűen csak megakartam hallgatni a másik felét is a dolgoknak de nem megtérni akarok:)

(és valószínű,hogy nem is fogokXD)

Csak arra akartam választ találni,hogy miért taszít az elejétől kezdve a Biblia és,hogy mások(akik hisznek benne) ezt,hogy látják:)

Nem akartam úgy ítélkezni erről a vallásról,hogy gyakorlatilag egy ilyen vallású emberrel se beszélgettem(csak olyanokkal,akik mondják magukról,hogy keresztények de bele se néztek a Bibliába)a szent könyvükről pedig megvan a véleményem(remélem ezzel nem sértek meg senkit,mert nem ez a célom,de ez az igazság:))

Azért írtam ki a kérdést,mert szerintem az a korrekt ha mindkét fél álláspontját meghallgatjuk:)

2014. jan. 2. 17:09
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Miről akarsz konkrétan beszélgetni, hiszen egy kérdést sem tettél fel. Mire vagy kíváncsi?

2014. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, olvastad a Bibliát, vagy csak belekezdtél az elejébe és feladtad? :)

Az Újszövetséget érdemes először megismerni.

Miért hiteles számomra a Biblia, miért Isten által ihletett?

Jézus Krisztus személye hitelesíti számomra. Aki:

- magasrendű erkölcsi tanító volt, kiemelkedik közülük (a szeretetet állította legfőbb értéknek)

- csodákat tett pl. feltámasztott embereket, betegeket gyógyított, születésétől vak szemét megnyitotta, stb.

- próféciákat teljesített be

Továbbá ezt mondta:

Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam. Jn 14,6

2014. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!