Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezetes nővel leélni...

Hit gyülekezetes nővel leélni egy életet? X hónappal ezelőtt összehozott a sors egy régi ismerősömmel, akit már évekkel ezelőtt nem láttam, kiderült róla, hogy gyülekezetbe jár.

Figyelt kérdés

Azóta együtt vagyunk, de szerinte ez hosszú távon nem fog működni. Csak úgy tudja elképzelni velem az életét, ha én is megtérek. Hiába is próbálok neki bármit is mondani, hogy nem a vallási hova tartozás egy kapcsolat alapja, nem ez fog összetartani 2 embert, de nem érti. Rengeteg veszekedés volt már ebből, minden 2. vagy 3. nap vitákkal telik el. Nem mutatkozhatunk együtt, mert fél, hogy meglátnak más keresztények, meg isten előtt ez nem helyes így, paráznaságnak minősül. Akkor lenne csak legális, ha én is megtérnék, amit nem akarok. Van egy saját elgondolásom Istenről, nem úgy vélekedek róla, ahogyan ő. Mondtam neki, hogy ha ő így érzi jól magát, járjon gyülekezetbe, higgyen a maga módján benne, én pedig hiszek a magam módján, ami neki persze nem tetszik. Olyan szinten ragaszkodik Istenhez, annyira görcsösen, hogy azt le sem bírom írni. Kb. minden Isten körül forog előtte, amit pedig én csinálok az mind rossz. Ti mit tennétek a helyemben?


22/F


2014. jan. 5. 11:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Utolsó! Tehát szerinted a legnagyobb probléma, hogy a Kérdező párja nem is tért meg igazán? Mert hogy olyan emberrel jár, aki nem hívő?


Nincs több kérdésem.

2014. jan. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
20%
Felejtsd el! Nem fogtok dűlőre jutni,a vallási fanatikusok őrültek!
2014. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

A párod fel sem fogja, hogy már azzal megfogta az Isten lábát, hogy talált egy olyan embert, aki nem gyülekezet tag, mégis elfogadja úgy, ahogy van.

Szerintem a vallás magánügy, nem tudod rákényszeríteni másra a saját világnézeted, maximum látszat szinten. Ha tag is leszel, megtérsz, de a szívedben egyáltalán nem értesz egyet a gyülekezet nézeteivel, azt Isten is tudni fogja. És hidd el, ezt nem akarja. Isten azt akarja, hogy boldogak legyünk.


Próbálj meg még egyszer beszélni vele, megértetni, hogy nálad a gyülekezet nem játszik. Ha nem ért a szóból, hadd menjen. Én egy ilyen nővel amúgy sem terveznék rövidtávra is, nem bírom az ilyen elvakult fanatikusokat. Nem a vallás ellen vagyok, sőt! De mindennek van határa.

2014. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

Az én mesém az igaz! Nem, az enyém! Bizonyítsd be! Isten engem szeret! Nem, engem! Mi tudjuk az igazat! Nem igaz, mi tudjuk!...

Bocs, de ez az egész vallásügy olyan, mint hülye gyerekek vitája a homokozóban, hogy kinek van szebb homokvára. Kantnak igaza volt, az emberiség - vagyis sok-sok ember - még nem lábalt ki a szellemi kiskorúságából.

2014. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 yuda ***** válasza:
74%

Kérdező!

Tegyél fel neki egy egyszerű kérdést. Több változatban írom.

Kíváncsi vagyok mit felel, mert reagálásából kiderül, hogy vallásos képmutató, vagy tényleg hívő.

Priviben megírhatod, ha gondolod.

Azt írtad, hogy fél együtt mutatkozni...nehogy veled lássák..és Isten szemében ez bűn.


Azt kérdezd meg tehát tőle, hogy lehet nem látják a hívő társai, de tényleg úgy gondolja, ha azok nem látják, Isten sem látja? :)


Más szavakkal:

A hívőtársaik fogják őt megítélni, akik elől elbújhat esetleg, vagy a mindent tudó Isten?


Más szavakkal:

Tényleg úgy képzeli, hogy amit most csinál, arról Isten nem tud semmit, mert a társai nem látták eddig?


Más szavakkal:

Jobban fél a társaitól véleményétől, mint Istentől? :D


Érted igaz? -kabaré. :D

2014. jan. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Fuss, szaladj és vissza se nézz!
2015. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!