Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a Jehova tanúi...

Szerintetek a Jehova tanúi által használt biblia miben különbözik a más vallsok által használt bibliáktól?

Figyelt kérdés

ezek lényeges különbségek? tudtok valami példát írni rá?

láttatok, plvastatok már ilyen bibliát, vagy csak "hallottátok" valakitől, tehát lehet, hogy nem is igaz? vajon a többi vallás által használt bibliák teljesen egyformák?


2009. dec. 3. 05:22
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

egyébként egy általános félreértés szerint érted te is a harmadnapot

halála: Nagypéntek

feltámadása: (Húsvét) vasárnap hajnalban már megtörtént


A Hitvallásban így imádkozzuk: harmadnapRA

Tehát ha a másnap, az adott nap utáni nap, akkor a harmadnap csupán az adott napot követő második nap

és nem is harmadnapon, hanem már arra a napra

csak így jön ki a Nagypéntekből a Húsvét Vasárnap hajnal


bár ez nem tartozik szorosan a Bibliafordításokhoz, csak kikívánkozott

2009. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
épp most olvastam a példabeszédeket. a 8. rész teljes egésze, de a 8:22-től különösen azt az érzetet keltette bennem, hogy itt Jézus szavait olvastam. neked mi erről a véleményed? szerinted vajon ki beszélhet itt?
2009. dec. 3. 10:19
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
kezd kibújni a szög a zsákból...
2009. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
itt a bölcsességet személyesíti meg a szerző
2009. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
???
2009. dec. 3. 10:36
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
1 forintért megmondom :))) azért írja hogy "kezd kibújni a szög a zsákból" mert rájött hogy hova akarod vezetni. Már én is rájöttem, elég volt a kérdést olvasni. gondolom mostmár ez a "körmönfont" kérdésfeltevés lesz a nyerő. A "harmadnapra feltámadt" a fizikai valóját jelenti. Na ne már, hogy a lelke meg még 2 napig benne "rekedt", mikor a lélek "szabad"??
2009. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
így utólag átolvasva a kérdést, valóban leeshetett volna...
2009. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
valójában nem a kérdés, hanem az arra adott válasz számít. a kérdés önmagában soha nem lehet rossz, hisz nem állít semmit. számtalan, a bibliában megemlített hűséges személy kérdésekkel ostorozta Istent. Ő egyszer sem haragudott meg ezért. Jézus szintén sokat kérdezett. Valójában a kérdéseim célja az, (most már nem köntörfalazok), az, hogy választ kapjak rájuk. az, hogy egy-egy válasz további kérdést szűl, lehetőséget ad minden válaszolónak, hogy a bibliából erősítse, vagy alátámassza a saját hitét, és meggyőződését. minden alkalom, amikor kutatsz valami után Isten szavában, nem elfecsérelt idő.
2009. dec. 3. 11:02
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
csak ez nem az az oldal
2009. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdésfelvető!

Elég nagy különbségek vannak, de sajnos nem előnyére.

Jómagam tanultam a bibliai nyelveket (biblia héber és arám, koiné görög) és nagyjából látom azt, hogy pl. Károli melyik pontokon követett el hibákat, amiket érdemes lenne javítani. Így nagy várakozásaim voltak az Új Világ fordítás iránt is, de nagyot csalódtam.

Először is ez egy erősen átteologizált biblia, ami azt jelenti, hogy az összeállítóinak egyértelmű célja az volt, hogy olyan bibliát adjon a hívek kezébe, ami teológiailag alátámasztja a saját hitvallását. Talán ez a legnagyobb hibája, hiszen olyan pontokon nyúl a szöveghez, ahol az nem indokolt, és erősen szubjektív is. Ahol pedig valóban hibák vannak, azokat egyáltalán nem javítja, példaképpen hozom a Mt. 11:12-őt...

Ami pedig a leginkább nem tetszik: a gyönyörű magyar "kegyelem" szavunkat "ki nem érdemelt kedvességgé" degradálja, és a nagyon irritáló "szellem" szóval helyettesíti a lélek kifejezést...

Üdvözlettel: Péter

2009. dec. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!