Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallás, ami biztosra...

Van olyan vallás, ami biztosra mondja, hogy mi lesz velünk a halál után? Szóval 100%hogy az lesz amit ők mondanak!

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond, a keresztények a Menyország/pokol, buddhisták ujraszületés, akkor az a vallás akik Al lahban hisznek, azok oda kerülnek, akkor ateisták megszűnnek, és annyi.


Van valamelyik vallás ami 100%ra bebizonyítja nekem, hogy ez lesz ha meghalok, és nem más?


Tippelni én is tudok!


Szerintem mindenki egy szivárványos rétre kerül, ahol a tó csokiból van, és pillecukorból a házak!

Na akkor már én is vallási vezető vagyok?



2014. jan. 21. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nincs olyan, ami bebizonyítja 100%-ig.

Mert pont az a hit lényege, hogy elhiszed ilyen tudományos, kézzelfogható bizonyíték nélkül is :)

2014. jan. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik vallás biztosan mondja. (Nem egyformán a más-más vallások.)
2014. jan. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Van. Aki azt mondja, hogy por és hamu. Na, az az igaz.
2014. jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Persze, hogy nincs.Mégis hogyan igazolhatnánk, hogy tényleg igaz-e, vagy sem?
2014. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
A pogány skandinávok szerint a Ragnarök, vagyis az ő vallásuk szerinti vilá vége idén Február 22-én következik be.
2014. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Szia kérdező


A kérdésed egy kicsit fura.

Ugyan is a Teremtő Isten mondja meg az igazat, és azt leíratta a Bibliában.

Vallás ide vallás oda amit Isten mond az a lényeg, mert Isten nem a valláshoz köti a törvényeit.

Ennek a vallásnak ezt engedem a másiknak nem....


A válasz benne van már az első lapjain az írásnak:


(1Mózes 2:17) . . ., mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.”

(1Mózes 3:19) . . .míg vissza nem térsz a földbe, mert abból vétettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”


Az ember a föld alkotó elemeiből van, és oda tér vissza ahonnan vétetett. a többi kitalált misztérium, a bibliában használt kifejezések kiforgatása.


Ádám nem a mennyből jött, és nem is tért vissza, oda Éva sem, és semmilyen pokol tüzében sincsenek.

A tűz a bibliában az örök megsemmisülés jelképe,

s nem azt jelenti, hogy azzal fognak sütögetni élőket.


A bűnnek a halál a fizetsége, más büntetést vagy további retorziót nem mondott a Teremtő.

2014. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mivel nincs olyan ember ezen a világon, aki meghalt, de visszajött (aki visszajött az szerintem nem is halt meg), ezért én nem hiszek senkinek, aki ilyesmiket állít.
2014. jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Nincs. Ezt senki sem tudhatja, csak a hitünkre támaszkodhatunk.
2014. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha 100%-ban biztos akarsz lenni, akkor olvasd a bibliát! Egyedül az tudja megadni a választ.A Biblia szerint Isten "az élet forrása"(Zsolt 36:9)Ha ő az élet forrása, akkor életre is tudja kelteni azokat, akik már meghaltak. Továbbá lehet,h napjainkban nem támadt fel senki, de a Biblia 8 olyan emberről ír, aki feltámadt a földön.Voltak köztük fiatalok és idősek, Férfiak és nők is. Volt amelyik rövid ideig volt halott, de az egyik férfit már négy napja eltemették, amikor feltámadt. A bibliánál nincs nagyobb bizonyíték erre.
2014. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kerdezo!

A Szentiras vilagos valaszt ad a kerdesedre.

Valo igaz, az egyhaz azt tanitja, hogy halalunk utan vagy a pokolba, vagy a mennybe jutunk.

A tuzes pokol nem letezik. A "pokol, seol, es hadesz' szavak mind egy helyre utalnak, a sirra, ahova mindenki kerul.

A mennybe pedig senki nem ment fel, ahogyan azt a Janos 3:13 verse irja: "Es senki nem ment fel a mennybe, hanemha az, aki a mennybol szallott ala, az embernek fia a Krisztus."

Akkor nezzuk meg, valoban mi van a halottakkal?

A Predikator 3:19-21 es versei ezt irjak:"Az emberek fiainak vege hasonlo az oktalan allatnak vegehez, es egyenlo veguk van azoknak. Amint meghal az egyik, ugy meghal a masik is, es ugyanazon egy lelek van mindenikben; es az embernek nagyobb meltosaga nincs az oktalan allatoknal, mert minden hiabavalosag.

Minenik ugyanazon egy helyre megy; mindenik a porbol valo, es mindenik porra lesz.

Vajon kicsoda vette eszebe az ember lelket hogy felmegy-e, es az oktalan allat lelket, hogy a fold ala megy-e?"

- Ahogy latod, itt arrol ir, hogy mind az allatban, mind az emberben egyazon lelek van. Az embernek nincs nagyobb meltosaga az oktalan allatnal. Mindenik a porbol valo, es porra lesz, es egyazon helyre kerulnek, a sirba.

A Predikator 9:7-8, 12-es vers ezt irja: "Mert az elok tudjak, hogy meghalnak, de a halottak semmit nem tudnak, es azoknak semmi jutalmuk noncs tobbe, mivelhogy emlekezetuk elfelejtetett.

Mind szeretetuk, mind gyuloletuk, mind gerjedezesuk immar elveszett, es tobbe semmi reszuk nincs semmi dologban, amely a nap alatt tortenik.

Valamit hatalmadban van cselekedni erod szerint, azt cselekedjed; mert semmi cselekedet, okoskodas, tudomany es bolcsesseg nincs a seolban, ahova menendo vagy."

- Itt arrol beszel, hogy aki meghal, az egyszeruen megszunik letezni. A halalban nincs semmi, sem tudomany, sem bolcsesseg, se erzelem, sem erzekeles.

Viszont a halottaknak megvan a remenyseg, hogy fel fognak tamadni. Ez Isten igerete.

A vallasok sajnos eltertek a Biblia tanitasatol. Atvettek Platontol a "lelek hallhatatlansaganak" a tanitasat, es ezt tanitjak. Persze ez jol jott az egyhaznak, hiszen az emberek annyira feltek az elkarhozastol, a pokoltol, hogy minden aldozatra hajlandok voltak azert, hogy ezt elkeruljek.

Remelem szamodra elfogadhato volt ez a Bibliai valasz? Ha kerdesed lenne meg, nagyon szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. jan. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!