Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallás, ami biztosra...

Van olyan vallás, ami biztosra mondja, hogy mi lesz velünk a halál után? Szóval 100%hogy az lesz amit ők mondanak!

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond, a keresztények a Menyország/pokol, buddhisták ujraszületés, akkor az a vallás akik Al lahban hisznek, azok oda kerülnek, akkor ateisták megszűnnek, és annyi.


Van valamelyik vallás ami 100%ra bebizonyítja nekem, hogy ez lesz ha meghalok, és nem más?


Tippelni én is tudok!


Szerintem mindenki egy szivárványos rétre kerül, ahol a tó csokiból van, és pillecukorból a házak!

Na akkor már én is vallási vezető vagyok?



2014. jan. 21. 12:59
1 2
 11/14 barátkozó ***** válasza:
19%

Tisztelt kérdező.

Több válasz után most már az érdekelne melyiket fogadod el. A Bibliára hivatkoznak és válogatnak az írás szavaiból. Idézik és következtetéseket vonnak le.

Én is kérdezném ha olyanok vagyunk mint az állatok,

hol van Illés, Énók vagy Mózes? Hogyan voltak a megdicsőülés hegyén Jézussal ha meghaltak. Feltámadtak a porból majd újra meghaltak visszatértek a porba?

Én nem tudom: ezt olyan nehéz beismerni? Olvasom a Bibliát néhány okos ember pedig megmondja a 100% -os választ én pedig fogadjam el? Sok az ellentmondás.

A biblia egy választ ad számunkra én azt keresem

de sajnos még nem találtam meg.

2014. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Van valaki 100%ig tudná mi vár ránk a halál után,akkor az már nem vallás lenne,hanem tudományos magyarázat.... pont ez a lényege a vallásnak,hogy elhiszed..
2014. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

T. 111/12-es valaszado!

Judit vagyok. En ideztem a Predikatot 3:19=21 verseit. Itt ir arrol, hogy az allatokban ugyan az a lelek van mint az emberben. Termeszetesen ez nem azt jelenti, hogy mi egyenloek lennenk az allatokkal. Hanem azt jelenti, hogy ugyan az az "eletero van bennunk" mint az allatokban. Mi gondolkodopesseggel rendelkezunk, tervezni tudunk a jovore. Az allatoknak csak osztoneik vannak, bar pl. a kutyak is bizonyos fokon tudnak gondolkodni. De semi esetre sem ugy mint az emberek.

Mikor Isten az ember orraba lehellte az "elet lehelletet" azzal egyszeruen beinditotta a test mukodeset. Mint mikor valaki a klinikai halal allapotaba kerul. Az elso dolog, hogy "lelegeztetni kell", es igy ujbol megindithatjak nala a legzest, azaz az eletet.

Emlitetted Illest, Enokot, es Mozest. Nos ok mindharman szinten a halal allapotaban vannak. Vagyis visszatertek a porba mint minden mas meghalt ember. Igen, Illesrol azt irja a Biblia, hogy elragadtatott. Viszont errol van leiras a Bibliaban, hogy nem a mennybe kerult, hanem Isten athelyezte egy masik helyre, ugyanis ez utan meg levelet irt az akkor uralkodo kiralynak. Mozes testet soha nem talaltak meg. Ennek az volt az oka, hogy Isten eltuntette, nehogy Satan felhasznalja Mozes testet arra, hogy "kultikus" hellye tegye, mert a nep hajlamos lett volna imadati hellye tenni Mozes sirjat.

Enok szinten a sirba kerult.

A Janos 3:13 ezt irja: "Es senki nem ment fel a mennybe, hanem ha az, aki a mennybol szallott ala, az embernek fia, a Krisztus." Mivel a Biblia soha nem mond ellent onmaganak, ezert itt is tisztan megirja, hogy a mennybe senki nem ment fel.

Isten kozolte Adammal es Evaval, "amely napon esztek a fa gyumolcsebol, meghaltok. Visszatertek a porba, mert porbol vetettetek, es porra lesztek."

Viszont lesz feltamadas a halottak szamara.

Ha kerdesed van, irj nyugodtan, de irhatsz privatba is. Udv: Judit!

2014. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ez olyan dolog hogy hiszel e Istenben,elfogadod és Jézus tanitását követed vagy nem.Sok ember csak abban hisz amit az érzékszerveivel tapasztal,kevesek meg olyanban amit nem lehet tapasztalni fizikailag.Amúgy minden vallás,gyülekezet 100-ra meg van győződve a maga tanitásáról,ilyen az ember.
2017. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!