Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Volt-e valaha...

Jehova tanúi! Volt-e valaha is Írásellenes tanítása a Társulatnak?

Figyelt kérdés

2014. jan. 23. 15:40
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező.


Írás ellenes Tanításuk soha nem volt.

Inkább úgy mondanám ahogy valaki már írta is nagyon jól.

A biblia is ezt a nézetet támogatja, hogy ideje van az írások megértésének, és nem mindent fognak egyszerre megérteni.

S ezeket az embereket használja fel, hogy elmondják másoknak.


Valaki írta, hogy más vallások is majd rájönnek....

Na ez az ami nem így van.

Jézus azért jött, hogy egységessé tegye az imádatot, és egyfélét tanuljanak és tanítsanak a követői, és nem 47.000

félét


Az utolsó napokra, pedig azt jövendölte, hogy lesz neki ez a népe, és nem az, hogy majd megvárja, hogy minden vallás változtasson, ami különben sem fog bekövetkezni, ahhoz túl büszkék a hatalmon lévők, hogy belássák, ezért fogja megbüntetni, mert egységesítés helyett továbbra is az uralmat választja és nem a helyes tanítás vissza állítását.

Mert akkor vége lenne a hatalmának.

Isten pedig kitűzte ezt a napot, felhasznál embereket hogy begyűjtse azokat akik elég alázatosak a változtatásra, mert nem fog a végtelenségig várni.

2014. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%

Javítás:

A katolikus és egyéb vallásokról szó sincs a bibliában.


Bár annyiban igen, hogy sok "vallást" fognak létre hozni az emberek a maguk kényelmére, és Sátán még Jézus imádatát is beveti és magasztalja, csak hogy a Teremtő rejtve maradjon,

Ugyan is nem Jézust kérdőjelezték meg, hanem Jehovát, és az uralmát, aki Jézus Teremtője is.


Ja és nincs háromság.

2014. jan. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
88%

"Ellenben Jehova neve benne van a bibliában, ahonnan még a Ti vallás vezetőitek ki nem tiltották a bibliából,

S ezt nem tehették volna,

És az is benne van, hogy az utolsó napokban Jehova Házához özönlenek a nemzetek, és tanulni fognak, Jézustól.

És az is, hogy Isten a nevéről neveztet népet magának. "


Azt azért meg kell jegyezni, hogy az Újszövetségben nincs benne a Jahve kifejezés. És az sincs konkretizálva, hogy ki Isten népe, attól függetlenül, hogy felvették-e a nevet.

2014. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
0%

Hoppá! Tényleg nincs benne az újszövetségben a jahve szó és minden egyéb amit utolsó említett. Ez mind csak a ti KITALÁLT JEHOVA BIBLIÁTOKBAN VAN.

MÉGHOGY TI, AKIK AZÉRT HOZTAK LÉTRE SAJÁT VALLÁST, H MÁS EMBEREKTÖL VEGYÉTEK EL A PÉNZEIKET. NEM TI IRTÁTOK A BIBLIÁT. MONDJÁTOK MEG, HOGY LEHET H A KATOLIKUSOK 2MILLIÁRDAN VANNAK, TI MEG 1-2 MILLIÓAN. TÁN AZÉRT MERT TI VAGYTOK A JEHOISTÁK? MÁR IT MAGYARORSZÁGON IS KIVETTEK TITEKET AZ EGYHÁZAK SORÁBÓL.

KITALÁLNI SOKMINDENT LEHET... HA ÉN IS ÍGY ÁLLNÉK HOZZÁ, MÁR RÉG CSINÁLTAM VOLNA EGY SAJÁT EGYHÁZAT, AZTÁN MONDANÁNK H MI VAGYUNK A VILÁGKÖZEPE.

ÉS AKKOR MÉG EGYHÁZNAK NEVEZITEK MAGATOKAT... KÉSZ RÖHEJ! A JEHOVIZMUS NEM MÁS MINT EGY SZEKTA!

HA TETSZIK, HA NEM!

2014. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

Amit írtál kedves előttem szóló, azzal a biblia hitelességét írod alá, és magad ellen beszélsz,


Ugyan is Jézus azt tanította, hogy keskeny a kapu é keskeny az út, ahol nagyon sokan vannak, és nem tömegek vannak.Jézus nem beszélt tömeges megtérésről, s főleg hogyan támogatna olyan "vallást" amik homlok egyenest ellenkeznek a Krisztusi tanítással.


Hoppá?

A Testvérek több mint 5000 írást és tekercseket vizsgáltak meg engedéllyel, és a fordításban vissza tették Isten nevét a neki megfelelő helyre.

arról már igazán nem mi Tehetünk, hogy a Te fordításodból ki hagyták, ez az Ő saruk lesz Isten előtt.

Más részt, a bibliában az eredeti Héber és Görög iratokban 7200 helyen van benne Jehova neve, amit a fordítók kihagytak és az ÚR vagy az Isten szóval helyettesítettek


ez a Ti saratok,

Más részt Jehova Tanúi közel 8. millióan vannak 239, országban.

Azonkívül, nem vetett ki az egyház, mert nem is akarunk hite hagyott valláshoz tartozni,

mert Jézus követői nem része a világnak, és önként hagytuk ott ezeket a képmutató hazug vallásokat, amik beszennyezték, Isten dicsőségét, Jézus tanítását, és semmibe veszik erkölcsi elvárásait.


Jézus támogatásával egységes tanításban részesülün szerte a földön, minden nemzetből, és békében élünk és testvéri szeretetben, miközben a világban a vallások a politikai szeretőikkel karöltve "paráználkodnak", és sokan vannak azt írja a Biblia:

Népek tömegek tartoznak ezekhez, és Isten hamarosan megbünteti ezeket a vallásokat,

Istent soha nem a számok érdekelték, Noé nyolcad magával menekült meg, a többiek meghaltak.

2014. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%

Javítás,

"Keskeny kapu keskeny úton nagyon kevesen járnak.

2014. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
A Jehova tanúi hazudnak sok mindenben, agymosott és alapos kontroll alá vett egyének. Ha a szemébe is nézel az egyiknek aki már rég az, egyszerűen életet nem fogsz benne látni...
2014. jan. 23. 21:34
 18/38 anonim ***** válasza:
21%

Hát Én is nagy betűvel,írok:


A SZEKTA SZÓ JELENTÉSE:

JÉZUS TANÍTÁSÁTÓL ELTÉRT FELEKEZET.

JEHOVA TANÚI NEM TÉRTEK EL JÉZUS TANÍTÁSÁTÓL, NEM TANÍTANAK EMBERI HAGYOMÁNYOKON ALAPULÓ HAMIS NÉZETEKET,

BETARTJÁK ÉS BETARTATJÁK A TESTVÉREK KÖZÖSSÉGÉBEN AZ ERKÖLCSI IRÁNYADÓ MÉRTÉKEKET.


A BIBLIÁBAN ÍRVA VAN, HA EZT VALAKI NEM TESZI, AKKOR KI KELL ZÁRNI A GYÜLEKEZETBŐL,


ELLENBEN AZ EGYHÁZAK, NEM CSAK MEGENGEDIK A PARÁZNASÁGOT, DE TISZTÁTALANSÁGUK BIZONYÍTÉKAIKÉNT PEDOFILIZMUST IS TÁMOGATJÁK, VALAMIT MAGUK IS ERKÖLCSTELENEK


JÉZUS SOHA NEM TÁMOGAT OLYAN "VALLÁST" AHOL A VEZETŐK SZÉGYENT HOZNAK ISTEN NEVÉRE, ÉS JÉZUSRA IS, BELEAVATKOZNAK SÁTÁN VILÁGBA ÉS RÉSZÉT KÉPEZIK ANNAK.

JAVASLOM OLVASD EL A JELENÉSEK 18. RÉSZÉT, MILYEN BÜNTETÉS VÁR RÁJUK, ÉS AZ IS ÍRVA VAN A 18:4-BEN HOGY AKI EZT LÁTJA MENEKÜLJÖN KI ABBÓL A VALLÁSBÓL, HOGY NE KAPJON A BÜNTETÉSÉBŐL.


EZÉRT MINKET NEM KELL KIVETNI, MI MAGUNK ÖNKÉNT HAGYTUK OTT, MERT NEM AKARUNK OSZTOZNI A BŰNÖSSÉGÉBEN.

2014. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
27%-os ekkora igénytelenségre nincs szükségünk amit tanúsítasz Jehova (hamis) tanújaként, kérlek távozz a beszélgetésből. Ha még írsz ezek után az különböző retorziókat fog maga után vonni.
2014. jan. 23. 21:42
 20/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Ez a Te egyéni véleményed.

Én nem érzem, hogy halott lennék, sőt, a legnagyobb mértékben életet tudhatok magaménak.

Boldog vagyok, és nem is akarok olyan emberekhez tartozni akik életnek nevezik a szajhaságot, és mindent ami Jézus tiszta szent tanítását, és a Teremtő komolyságát beszennyezné.

Nem vagyunk semmitől megfosztva ami az életet támogatja,

De nem is akarunk azzal élni ami az erkölcs krisztusi mintáját beszennyezné.


a keresztényeknek Jézus szerint nyomorúságuk lesz ebben a világban.

Úgy hogy akiknek nincs bántva az élete, azoknak most jó, a keresztényeknek pedig Jézus királyságában lesz jó.


Egyet ne felejts, Jézus azt mondta:


(János 15:20, 21) . . .Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani. 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.

"MERT NEM ISMERIK AZT AKI KÜLDÖTT ENGEM"


Jézust pedig az Atya küldte, aki a Biblia a Jehova névvel azonosít, a többi "istenek" között.

ennek az Istennek kell a nevét tisztázni, mert nem Jézust kérdőjelezte meg Sátán az édenkertben, hanem az Atyát, Jehovát.

2014. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!