Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Volt-e valaha...

Jehova tanúi! Volt-e valaha is Írásellenes tanítása a Társulatnak?

Figyelt kérdés

2014. jan. 23. 15:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
15%

Retorzió?

Jézus ezt tanította volna?

Persze ebből a beszélgetésből távozom, További szép napot mindenkinek.

2014. jan. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%

Nem vagyok Jehovás, csak egy dolgot szeretnék hozzátenni:


A Biblia minden verziójában szerepel a szeretet, egymás elfogadása és az, hogy ne ítélkezzünk mások fölött. Kedves kérdező, te itt nem éppen ezt gyakorlod, ezáltal semmivel sem vagy jobb, mint az általad lenézett jehovások. Inkább olvasd vissza itt a hozzászólásaid 1-2 nap múlva újra és gondolkozz el azon, hogy ezzel milyen hírét kelted az egyházadnak. (ezt amúgy a hasonló stílusban megnyilatkozó tanúknak is ajánlanám)

2014. jan. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező kommentje:


Megkértelek te kutya, hogy többet ne írj.


-------------


Kérdezö, minek teszel fel konkrét kérdést, és ha megfelelnek akkor meg miért vagy ennyire ideges?


Ha vita van, az lehet magas szinten is. Két oldal, akinek más nézete van, de egyúttal tiszteletben tudják egymást tartani.


Ha felgyülik az emberben a stressz hormon, jobb inkább kimenni sétálni, sportolni, valamilyen fizikai munkát elvégezni, vagy barátokkal összejönni.... azután folytatni ha az ember még egyáltalán akarja a témát.


Te tudod mit vársz a kérdéseddel, de ha azt hogy most itt Jehova Tanúi szépen veled egyetértenek, akkor arra hiába vársz.

2014. jan. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

KÉRDEZŐ!

Még mindig ott az első hozzászólásom, melyre már egyszer kértem, hogy válaszolj! Ja, hogyha netán nem tudnál értelmes és érdemi választ adni, csak ilyen primitív stílusban felelni, akkor bocsi.


------


""Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az igazság megismerése folyamatában voltak időszakok, amikor nem értették még világosan az Írások minden részletét, de az idő előrehaladtával megértésre jutottak."


Csak kérdem, hogy ezt miért nem mondhatjuk a többi felekezetre"


Kedves sörpocak!

Mert nagy részük csak az emberi hagyományaikhoz ragaszkodik, és eszük ágában sincs változtatni a vallási tévtanaikon. Ők nem "még" nem ismerték fel, hanem ha megtennék, hogy pl. a lélek halhatatlanságot, vagy a háromságot, esetleg még a pokol"tüzét", mint tévtant elhagynák, az egész összeomlana. Mit gondolsz, ha a híveik rájönnének, hogy a Tanúk tanították eddig is ezekről az igazat, mi lenne ezekkel az egyházakkal?! :)


"Azt azért meg kell jegyezni, hogy az Újszövetségben nincs benne a Jahve kifejezés. És az sincs konkretizálva, hogy ki Isten népe, attól függetlenül, hogy felvették-e a nevet."


Dehogy nincs benne! Nem kéne elfogult és egyoldalú propagandákra hallgatnod, és kicsit szélesebb látókőrrel rendelkeznél. Éppen most beszéltünk egy másik kérdés kapcsán arról, hogy szerinted mi "egyoldalúak" vagyunk, de szerintem te vagy az. Számtalan fordításban szerepel a Jehova isteni név valamely formában. :) Csak a német fordítások közül kb. 70-ben szerepel. Miért? Mert sok fordító érezte úgy, hogy természetszerűleg ott a helye, mivel az isteni Név (JHVH, Jehova) nélkül sok vers értelmetlen és zavaros. Mindenesetre ez ma is erősen VITATOTT kérdés, nem pedig "mindenki" által elfogadott, mint sokan félrevezetően híresztelik.


-------


"HÁZRÓL HÁZRA JÁRNAK, HOGY EMBEREKET TÉRÍTSENEK LE A HELYES ÚTRÓL, MONDVÁN HOGY AZ ÖVÜKÉ AZ IGAZI VALLÁS."


Kedves válaszoló! Arra a "helyes útra" gondolsz netán, amikor pl. a magukat kereszténynek vallók nagy része politikai és nemzeti megosztottságuk és vakbuzgóságuk miatt rendszeresen (a közelmúltban is) egymást mészárolják halomra, katolikus katolikust, református reformátust stb.?! Vajon ezt tanította Jézus a HELYES ÚTRÓL, a "jó gyümölcsökről"? Csak kérdezem. :) Mert ha azt állítod, hogy 'igen', akkor te másik evangéliumot hirdetsz.

De egyébként a többi szövegeddel - ha nem haragszol - nem kívánok foglalkozni, mert annyi a előítélet és a rosszindulat benne.


Kedves Tanúk! Kérlek NE utánozzátok a rossz példát.

2014. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

"És az sincs konkretizálva, hogy ki Isten népe, attól függetlenül, hogy felvették-e a nevet.""


Kedves sörpocak! Erre még válaszolni akartam, csak elmaradt.

Bizony konkretizálva van, még a név is. De ha csak azt vesszük tényleg komolyan, amit Jézus a "széles" és "keskeny" útról, valamint a "jó gyümölcsökről" beszélt, ami alapján fel lehet majd ismerni azokat, akik az Ő követői, akkor is azonosítható egy igaz vallási csoport.


Az igaz krisztusi hit ma is jó gyümölcsöket terem. A Jézus által több mint 1900 évvel ezelőtt "ültetett" fa, Krisztus követőinek szervezete jó volt és még ma is jó. Ezen a "fán" nem találhatók meg a rossz gyümölcsökre jellemző vakbuzgó, és erőszakos gyümölcsök.

Tehát ha Jézus az alapos jellemzésével nem tette volna EGYÉRTELMŰEN azonosíthatóvá az Ő későbbi követőit, akkor feleslegesen mondta volna, hogy mik a jellemzőik.

2014. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
84%

"Dehogy nincs benne!"


Az eredeti görög szövegekre gondoltam. Azokban nincs benne a telegram. Amúgy, ha már itt tartunk, akkor miből gondoljátok, hogy a telegram egy "keresztnév" és nem pedig csak simán "Isten" csak máshogyan írva?


"Bizony konkretizálva van, még a név is."


Idézd nekem, ha lehet. Nincs konkretizálva, mert akkor nem lenne 40 ezer különböző felekezet. A konkretizálás a szó szoros értelmében ezt nem engedné meg. Vagy, ha igen, akkor az azt jelentené, hogy egynél sokkalta több felekezet képviseli az igazságot.


"Ezen a "fán" nem találhatók meg a rossz gyümölcsökre jellemző vakbuzgó, és erőszakos gyümölcsök. "


Dehogynem! Nagyon is! Az már más kérdés, hogy merre billen a mérleg nyelve.

2014. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

"Az eredeti görög szövegekre gondoltam."


Kedves sörpocak! Ja, hogy te az "eredetiekre" gondoltál? Van neked olyan? Mert ha van, akkor olyasmi birtokába vagy, ami SENKI MÁSNAK nincs kerek-e világon! :))


Ugye a tetragrammára gondolsz, nem pedig a táviratra? Kezdesz rébuszokban beszélni, ez egy titkosított "telegram"?

[link]


"Idézd nekem, ha lehet. Nincs konkretizálva, mert akkor nem lenne 40 ezer különböző felekezet."


Ó, hát te azt gondolod, hogy a bibliai világosság egyértelműsége határozta meg, hogy hányfelé szakadtak ezek a hitehagyott csoportok? Valójában tudod mi volt ennek a sokkal közvetlenebb oka? Sátán kérlek szépen, aki félrevezeti ezt a lakott földet.


"A konkretizálás a szó szoros értelmében ezt nem engedné meg."


Jézus és az első sz.-i tanítványai, az igaz keresztények egyértelműen ismerték és használták Isten szent Nevét a Biblia alapján, mivel a Szentírás NEM engedi meg az olyan babonás viselkedést, amit a zsidók évszázadokon keresztül, és azóta is tanúsítanak Isten Neve iránt. Mégis már az apostolok idejében felütötte a fejét a káros, bomlasztó befolyás és az apostolok halála után ez erőre is kapott, sok-sok szakadár csoportot eredményezve a következő századokban.


Ha nem hiszed el, hogy Sátán el tudja érni az embereknél, hogy a legnyilvánvalóbb bibliai igazságot kiforgassák és semmibe vegyék, akkor nagyon alábecsülöd, valamint nem veszel tudomást a hitehagyott kereszténység borzalmas történelméről! Egyébként itt van konkretizálva:


(Ézsaiás 43:10–13) "'Ti vagytok az én tanúim' — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.

12 Én szóltam, megmentésről gondoskodtam, és hallattam azt, amikor nem volt idegen isten köztetek. Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok. 13 Én mindenkor ugyanaz vagyok, és senki sincs, aki megszabadítana kezemből. Cselekedni fogok, és ki fordíthatja azt vissza?'"


Kinek a "tanúiról" van itt szó? Milyen Név szerepel ezekben a versekben háromszor?


Amikor a zsidó származású tanítvány, Jakab egy keresztény összejövetelen elnökölt Jeruzsálemben, úgy beszélt Istenről, mint aki ’a figyelmét a nem zsidó nemzetekre fordította, hogy népet szerezzen közülük a nevének’. Annak bizonyítékaként, hogy ez meg lett jövendölve, Jakab ezután idézett egy próféciát Ámosz könyvéből, amelyben Jehova neve is benne van (Cselekedetek 15:2, 12–18; Ámosz 9:11, 12).


""Ezen a "fán" nem találhatók meg a rossz gyümölcsökre jellemző vakbuzgó, és erőszakos gyümölcsök. "


Dehogynem! Nagyon is! Az már más kérdés, hogy merre billen a mérleg nyelve."


Nos, akkor légy szíves pontosíts, hogy mire gondolsz azzal, hogy "nagyon is"! Csak a pontosság kedvéért, oké?!

2014. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
0%

Egyesek talán arra a kérdésre, hogy "mi Isten neve?", azt válaszolják, hogy "Úr". De valójában ez nem mond többet annál, mintha valaki arra a kérdésre, hogy "ki nyerte a választást?", azt válaszolná, hogy "a jelölt". Ráadásul ez a válasz nem egyértelmű, mert az "Úr" és a "jelölt" szavak nem nevek.


Miért tudatta velünk Isten a nevét? Azért, hogy jobban megismerhessük őt. Szemléltetésként: Egy személyt a helyzettől függően szólíthatnak úgy, hogy "uram", "igazgató úr", "apa" vagy "nagypapa". Ezek a megszólítások feltárnak valamit erről a személyről, de igazából a neve emlékeztet minket mindarra, amit tudunk róla. Ehhez hasonlóan az olyan megszólítások, mint az "Úr", "Mindenható", "Atya" és "Teremtő" Isten tevékenységeinek a különböző vonásaira hívják fel a figyelmünket. De egyedül a Jehova név emlékeztet minket mindarra, amit tudunk róla. Hogyan ismerhetnéd Istent igazán anélkül, hogy tudnád a nevét?


Nem elég csupán ismerni ezt a nevet, fontos használni is. Miért? Mivel a Biblia ezt írja: "mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni" (Róma 10:13; Jóel 2:32).

2014. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Nos én nem vagyok az Őrtorony szervezet tagja. De ekkora tájékozatlanság láttán már indíttatást érzek arra hogy írjak néhány szót.


14. kommentelő!


A tanúk a 2012-es összesítés szerint. Tevékeny hírnökök átlaga havonta:7 538 994

[link]


Jehova tanúi újra egyházként vannak bejegyezve hivatalosan. Ennek lényegében csak és kizárólag pénzügyi okai vannak. Az egyházi státusz adómentességet biztosít. Ez így van a többi felekezetnél is. Megjegyzem ez egy nagyon jó szűrő lenne. Vajon hány egyház maradna?

2014. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
84%

"Kedves sörpocak! Ja, hogy te az "eredetiekre" gondoltál? Van neked olyan? Mert ha van, akkor olyasmi birtokába vagy, ami SENKI MÁSNAK nincs kerek-e világon! :))


Ugye a tetragrammára gondolsz, nem pedig a táviratra? Kezdesz rébuszokban beszélni, ez egy titkosított "telegram"?

[link] "


Jó...az "eredeti szövegek" tényleg hülyén jöttek ki a számból, sorry :')


Viszont én úgy tudom, hogy a Septuagintából (LXX) a héber iratok a zsidóknak íródtak. A LXX a Héber Iratok (az Ószövetség) ógörög fordítása, és a Keresztény Görög Iratok (az Újszövetség) nem tartoznak bele.


Valóban, beismerem, hogy a Septuagintából fennmaradt néhány példánya tartalmazza az említett nevet. De nem az Újszövetség részeid képezi. Maguk a Keresztény Görög iratokhoz, viszont szorosan nem fűződik.


+ Úgy tudom, hogy a Társulat is elismeri, hogy az Újszövetségben nem találták a nevet, de ezt azzal magyarázták, hogy kitörölték őket az utolsó szálig. Megváltoztatták ezt az álláspontot?


"Kinek a "tanúiról" van itt szó? Milyen Név szerepel ezekben a versekben háromszor? "


Ismerem az idézetet, de önként bármelyik felekezet felveheti a "Tanú" nevet. Igen tudom, anno azt mondta a társulat, hogy nem ők vették fel a nevet, hanem Jahve ruházta rájuk/rátok. De, hát.....jó tudom....én vok a hitetlen.


"Nos, akkor légy szíves pontosíts, hogy mire gondolsz azzal, hogy "nagyon is"! Csak a pontosság kedvéért, oké?!"


A pontosság kedvéért azt mondom, hogy vannak becstelen szakadár Tanúk is. Ugyanígy olyan vének, akik terrorizálják a gyülekezetet. Azért mondtam a mérleg nyelves izét, hogy hangsúlyozzam, hogy nem ők vannak többségben. Ezt elismerem. Mindnyájan emberek vagyunk. Sőt....egy statisztika szerint Jehova Tanúi az egyik olyan felekezet, aminek a tagjai példásan jó szándékúak. Tapasztalataim alapján ezt még én is elhiszem.

Remélem nem értetted félre.


És nem tudom, hogy itt, vagy máshol kérdeztem-e meg, de akkor megismétlem. A telegram az miért név? Mármint arra gondolok, hogy miből gondolják azt az emberek, hogy ez egy külön "Keresztnév" nem pedig csak simán az "Isten" jelölése és kiejtése másképp?

2014. jan. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!