Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Ha valakiről...

Jehova tanúi! Ha valakiről kiderül a gyülekezetetekben hogy valamilyen bűnben él, akkor miért tilos köszönnötök neki, vagy hozzászólni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 21:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

...és akkor mi van, ha eredetileg ezek is benne voltak, csak mondjuk az évszázadok során kitéptek belőle lapokat?


Különben is, ezek is a IV. századból valók, nem pedig az első századból.

Itt csak arról van pusztán szó, hogy a te vezetőid azt hiszik el belőle és azt tanítanak belőle amit csak akarnak. Ti hívek pedig ezt elhiszitek, hisz belőlük a Szentlélek beszél. :)

2014. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Evvel a történettel kapcsolatban azt szeretném kiemelni, hogy nem Jézus mentette meg az életét ennek az asszonynak.


A törvény szerint ilyen esetben rendszerint megkövezték a vétkest.

És ezt is meg akarták kövezni, csak gondolták, hogy Jézust probára teszik, mint ahogy a történet is irja.


Jézus nem ragaszkodott ahhoz, hogy az asszonyt ne kövezzék meg.

Arrol sem beszélt, hogy meg kell bocsátani neki.

Egyszerüen, ha már mindenki odaállt, és feszülten figyelt rá, gondolta, hogy tanit nekik valami hasznosat.

És megérintette mindannyiuk szivét az, amit hallottak.


A kiközösitéssel kapcsolatban pedig apszolut nem arrol van szó, hogy a Tanúk elitélnek valakit!!!

Egyszerüen jogod van ahhoz például, hogy megválogatsd a barátaidat!

Jehova Tanúinak is joguk van ahoz, hogy tisztán tartsák a közösségüket, és ha valaki nem akarja betartani a játékszabályokat, akkor nem kötelesek szeretette fogadni!!!

Mit szolnál hozzá, ha járnál pl. egy táncklubba, ahol jol akarod érezni magad, és egyszer csak arra leszel figyelmes, hogy egyesek büdösen, salopétában, részegen, álmosan, vagy egy nagy döngö hifivel a válukon járnak a klubba?

Megelégednél egy annyival, hogy "hát szegények ilyenek, és fogadjuk el öket is, mert nincs nagyon kedvük változtatni?

Vagy inkább azt mondanád, hogy "ha csövesek, vagy alkoholisták közé akarok menni, tudom, hogy hol találom meg, de ide azért jöttem, hogy kellemesen érezzem megam, és hogy tanuljak táncolni, és semmi kedvem türni ezeknek a hülyeségeit!"

Én is ezt üzenem mindenkinek, akik sajnálják szegény kiközösitetteket!:

"Én Isten azon szolgáihoz akarok tartozni, akik AKARNAK Isten irányadó mértékei szerint élni, és nekem sem és másoknak sincs semmi kedvünk kerülgetni azokat, akik nyiltan azt mondják, hogy nekik ugy jo ahogy van, és nem akarnak változtatni a bünös szokásaikon!!!

Ha úgy akarnak élni, keresztelkedjenek át katolikusnak, mert ott mindenki fog köszönni nekik, és senki nem fogja megszólitani semmiért!

Aki itt van az azért van itt, mert igyekszik változni, és alkalmazkodni!!!

Aki nem szereti ezt, menjen oda, ahol elfogadják a viselkedését!"

2014. jan. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

"És megérintette mindannyiuk szivét az, amit hallottak. "

Lehet, hogy volt köztük, de én ezt nem nagyon hiszem. Annyit hallottak csak Jézustól, hogy az vesse rá az első követ, aki közületek bűntelen. Mivel ilyen köztük nem volt, szép csendben eloldalogtak, mielőtt valamelyikük bűneit felfedi Jézus. :D


"A kiközösitéssel kapcsolatban pedig apszolut nem arrol van szó, hogy a Tanúk elitélnek valakit!!!

Egyszerüen jogod van ahhoz például, hogy megválogatsd a barátaidat! "

Ez így van. Amihez viszont nincs erkölcsi értelemben jogotok, az a manipuláció, a megalázás és a tisztességtelen jellegű nyomásgyakorlás szervezetten egyetlen szerencsétlen vétkessel szemben, aki igazából nem is vétkesebb mint ti, hisz amit ti követtek el vele szemben az már eleve nagyobb bűn, mint az ő vétke.

Én azt mondom neked, minden vétkes feleljen majd a saját bűnéért, ti is! Ne hidd, hogy veled majd kivételezve lesz. Lehet, hogy jóhiszemű vagy, de igazából valahol neked is érezned kell, hogy ez így nincs jól. Ha hagyod magad megvezetni, mert nem akarod látni, amit látnod kellene, és falkában támadsz szerencsétlen vétkesre, ne gondold egy percig sem, hogy Jézus ezért megdicsérne.


Az lenne a részetekről a korrekt, hogy aki nem felel meg a szabályaitoknak, azt kirakjátok, de ugyanúgy ember számba veszitek. Pl. visszaköszöntök neki, ha ő köszön rátok. Tudod, nem köszönni piszok bunkó dolog ám, csoportosan elkövetve ez már rögtön hatványozódik is. Az, hogy szerencsétlen tag házastársát, testvérét, szüleit, gyerekét, barátait is beszervezitek, és ezeket az embereket utána ellene fordítjátok, az már meg messze nem az a kategória, hogyhát ha nem tetszik neki, ne járjon közzénk! Ezt már elég képmutatás így védekezni. Ha szerencsétlen kiszolgáltatottá vált, mert mindenki aki jelent neki valamit csatlakozott hozzátok, és ti ezeket az embereket ellene fordítjátok, azt nem érzed egy müansznyit ALJAS

2014. jan. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

...dolognak?

Mert van ilyen. Jó útra nem vihetsz senkit erővel, utálattal, megvetéssel. Rákényszerítheted, hogy megadja magát, de azt sosem meggyőződésből fogja tenni, hanem azért mert egyszerűen nincs más választása.

Most pedig egy durva példa:

Tudod, ha nem védenék az embereket a törvények, megtehetném veled (feltéve ha erősebb vagyok és több barátom vagy szolgám van), hogy minden nap elkaplak és jól megverlek. Egészen addig amíg meg nem bánod, hogy gyülekezetbe jársz. Előbb utóbb eljönne a pillanat, hogy megbánnád ezt nekem, csakhogy ne bántsalak. Nem azért bánnád meg, mert ez a meggyőződésed, hanemcsak szimplán megtörnél mert előbb utóbb már eljönne az a pillanat amikor nem bírod tovább. Nos, valahol ilyen a te szervezeted, a gyülekezet is. Nem fizikai, hanem SZELLEMI ERŐSZAK-ot alkalmaz. Nem pozitív módszerekkel, (meggyőzéssel, szeretettel) próbálja jobb belátásra bírni az vétkest, hanem negatív energiákkal, kiközösítéssel, ítélkezéssel.

Ez itt a gond. Gondolkodj el egy picit ezen.

2014. jan. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Ez nem megalázás.

Hanem Istentől jövő gondoskodás.

S nem alázunk meg senkit. Ha valaki szereti a Teremtőjét, az nem veszi megalázásnak, hanem jogosnak, és Isten előtt fejet hajt, és igyekszik javulni.

Nem nekünk kell megalázkodni, hanem Isten keze alatt, már pedig Isten ezt kérte, és ez van.


S ahogy kedves valaki írta, senkit nem kényszerítettünk mindenki önként van itt, és alapos tanulásban részesült, mielőtt a megkeresztelkedését jóváhagyták., és tisztában van ezekkel.

Itt nem lehet csak úgy megkeresztelkedni, csak akkor ha elfogadja a bibliában tanultakat Isten szavaként, és alkalmazza azokat. Ha nem akkor nem kell megkeresztelkedni, tovább lehet állni.

Mert benne van a bibliában, és ennyi. Nem lehet, hogy egyes alapelveket betartjuk másokat nem, Isten nem azért íratta le, hogy szelektáljunk. Mert akkor nem íratta volna bele.

Kedves Ebcsont nézz utána a saját bibliádban:


(1Korintusz 5:1-5) 5 Ami azt illeti, úgy hírlik, hogy paráznaság van köztetek, mégpedig olyan paráznaság, amilyen még a nemzetek között sincs, hogy tudniillik egy bizonyos férfinak olyasvalakije van, aki az apjának felesége. 2 Ti meg fel vagytok fuvalkodva, ahelyett hogy keseregtetek volna azért, hogy távolítsák el közületek azt, aki e tettet elkövette? 3 Én a magam részéről, aki testben ugyan távol, de szellemben jelen vagyok, már bizonnyal megítéltem azt, aki így cselekedett, mintha jelen volnék, 4 hogy Jézus, a mi Urunk nevében — miután egybegyűltetek ti, és a szellemem is Jézus, a mi Urunk erejével — 5 átadjátok az ilyet Sátánnak a test pusztulására, hogy a szellem megmentessék az Úr napján.


(1Korintusz 5:9-13) 9 Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal, 10 de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból. 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek. 12 Mert mi közöm nekem a kívül levők megítéléséhez? Vajon ti nem a belül levőket ítélitek meg, 13 míg a kívül levőket az Isten ítéli meg? „Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül.”


(2János 10, 11) 10 Ha valaki elmegy hozzátok, és nem ezt a tanítást viszi, soha ne fogadjátok az otthonotokba, s ne is köszönjetek neki soha. 11 Mert aki köszön neki, az részes annak gonosz cselekedeteiben.


(2Tesszalonika 3:6) 6 Utasítást adunk pedig nektek, testvérek, az Úr Jézus Krisztus nevében, hogy húzódjatok vissza minden olyan testvértől, aki rendetlenül jár, és nem a szerint a hagyomány szerint, amelyet tőlünk kaptatok.

(2Tesszalonika 3:14) 14 Ha pedig valaki nem engedelmeskedik az ebben a levélben közölt szavunknak, jegyezzétek meg őt, szakítsátok meg vele a társas érintkezést, hogy megszégyenüljön.

2014. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ja és ez az I századból való nem a negyedik századból.
2014. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Többször kiemeltem már, hogy nem szerencsétlen vétkesekröl van szó!!!

Senki nincs kiközösitve azok közül, akik véletlenül vétkeztek, bánják a bünüket, és akik igyekeznek a jó uton maradni, igazodni, változni!!!


Azok vannak kiközösitve, akik azt mondják, hogy "nem olyan nagy dolog amit tettem, nem csak én, nekem igy jó, nekem semmi kedvem ehhez, nem akarok tovább ide tartozni, stb...

Ha az ilyen személyek továbbra is ott maradnának, rombolnák a többiek szellemiségét!!!

Ha neki szabad, és csak pappiron nem Tanú tovább, akkor én miért ne tenném ugyanazt, mint amit ö tesz?

Semmi nem változik!

Én teljes mértékben egyetértek evvel az elrendezéssel!!!

Én igyekszek Isten irányadó mértékei szerint élni, és aki oda tartozik, és közünk van egymáshoz, és akikkel együtt megyek, hogy felkeressük az embereket, joggal elvárom, hogy az is igyekezzen Isten irányadó mértékei szerint élni!!!

Milyen szép volna, elmennénk az emberekhez, és beszélnénk arrol, hogy mit tanit a Biblia arrol, hogy hogy kell bánjon a férj a feleségével, és a házigazda azt mondaná, a társamnak, hogy "hallottam, rendszeresen vered a feleséged!" és akkor a társam azt mondaná, hogy "hát nehéz betartani Istennek ezt a parancsát, nem is tudom, miért iratta le"

Akkor lenne valami értelme annak, hogy mi Tanúk vagyunk, és elmegyünk az emberekhez?

Ha nem lenne ez az elrendezés, pont annyira szemetes lenne a mi közösségünk is, mint a katolikusoké, vagy bármelyik másik!

Aki ki van közösitve, az tudja, hogy mi az igazság, és eleget tudott tenni a Szentirásban megjelenö követelményeknek, de szándékosan ellenszegül az egésznek.

Ezért van kiközösitve!

Képzeld el, hogy egy focicsapathoz szegödtél.

Elöször csak szurkoló vagy, de szeretnél játszani.

Edzel, megmitatod, hogy képes vagy rá, és idövel a csapat tagjává válsz!

De eszedbe jut, hogy nincs kedved az egészhez, unod az edzéseket és a futást!

Már hátráltatod a csapatot, a csapatod szégyenévé válsz!

És a szúrkolók kezdenének csúfolkodni, hogy milyen tagjai vannak a csapatnak.

Szerinted nem közösitenének e ki a csapatbol olyan szinten, hogy még csak ne is tünjön ugy senki számára, hogy te is a csapathoz tartozol?

Igy van a Tanúknál is!

Ha jön egy "nézö" vagy "szúrkoló" azt szivesen fogadják, és egy uj "csapattagot" is, de egy olyan "csapattagot", aki csak hátráltatja, untatja és szégyeniti a többieket, azt kiközösitik, eltávolitják maguktól a lehetö legmesszebbre!

2014. jan. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy ennek hitbeli(vallási)kérdésekhez van feltétlenül köze.. attól függetlenül, hogy ki és milyen indokkal idéz fel akár egy egész fejezetet a Bibliából(illetőleg különböző Szent Könyvekből)..

a téma összetettségével(és akár az ember felvállalt illetőleg fel nem vállalt tulajdonságaival, "elfojtásokkal", "komplexusokkal"/függetlenül az ember hitétől) kapcsolatosan akár érdekes lehet a következő fejezet is itt és most éppen az emberi manipuláció egyes okaival/ miértjével kapcsolatosan:

[link]

ezzel persze nem általánosítani szerettem volna/valójában

senki nem ismerheti teljesen biztosan a másik ember valós szándékait (ha létezik Isten, akkor Ő viszont valószínűleg a "szívekbe lát", és meg tudja ítélni az egyes ember hitét Őbenne/Krisztusban)

2014. jan. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

I. század?

[link]

[link]


Jó, ez csak wikipédia, útmutató lehet, de hiteles forrásként nem elfogadható. Linkelj te egy hiteles forrást akkor, hogy az első századból valók és nem a negyedikből.

2014. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Kései Sirató ***** válasza:

Mindenesetre lelketlenek vagytok és szívtelenek, nem értitek, a kegyelem, a bűnbocsánat lényegét. Élvezitek a vádaskodást, pedig tudnotok kellene, hogy senki sem bűntelen. Minden választ elolvastam, a korábbiakat is, azt gondolom, hogy nem kellene személyválogatónak lennetek, aki volt korábban tag, az ugyanúgy Isten teremtménye, mint az, aki még sose volt, de nektek ez magas labda.

Ne csodálkozzatok, ha majd azt mondja nektek Jézus: Kik vagytok? Nek ismerlek titeket.

2014. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!