Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan álltok ezzel, csak...

Ti hogyan álltok ezzel, csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Én hiszek Istenben és Jézusban is de az egyházban és ebben az egész színjátékban nem! Szerintem a legálszentebb emberek a papok és az egész egyház! Miért van az hogy egy pap Merci kisbusszal jár, a lelkésznek 4 gyermeke van mindegyiken ott viritanak a márkásabbnál márkásabb ruhák és a gyerekért egy nem akármilyen bmw jön? És hogy egy papnak ahol lakik (elnézést nem tudom mi a neve, a templom meletti ház)külön takarítónő jár kétnaponta? Én nem azt mondom hogy éljenek nagy szegénységben meg ilyenek, de honnan van ezekre pénz? És ne mondja nekem senki hogy egy pap nem képes arra hogy kitakarítsa a lakását...A másik meg hogy miért van az hogy egy ezredik templomot kell építeni ami közel 600 millió Ft-ot kóstál? honnan van erre pénzük? és ha már egyszer van miért nem képesek a rászorulóknak adni, ha már egyszer annyira hiredtik, szerintem ez egy undorító és felettébb álszent dolog! Szóval az 1. kérdesem az lenne hogy ti hogy álltok ezzel, hogy elfogadjátok az egyházat is? illetve véleményetek az egyház állszentségéről? Itt egy video erre csak úgy véletlenül akadtam rá, azt gondoltam csak én vagyok így azzal hogy elütasítom az egyházat de befogadom Istent de rájöttem hogy nem, szerintem érdemes megnézni: http://www.youtube.com/watch?v=5qjVRdYt04c


A másik kérdésem igazából az lenne hogy szerintetek létezhet e hogy Isten "küldte" Hitlert? Azért hogy bűntesse a zsidókat, amiért megölték egyszülött fiát vagyis hogy ők voltak a kiválasztott nép de mégsem álltak ki mellette hanem halálát akarák? Van egy cikk ami azt irja hogy: "A július 13-i jelenés alkalmával Szűz Máriától a gyerekek elmondása szerint elhangzott a három fátimai titok. Az első a pokol látomása, amely során a Szűzanya megmutatta a gyerekeknek a poklot, hogy így készítse fel őket a későbbi mennybemenetelre. A másodikban Szűz Mária az első világháború végét jósolta meg, ám figyelmeztetett, hogy lesz második is, ha az emberek tovább bántják Istent. A harmadik lényege a bűnbánat fontossága, és ennek leírásakor Lúcia egy látomásról is beszámolt, amelyben a szentatyát, papokat és szerzeteseket végeztek ki." (teljes cikk: [link] és ez azt írja hogy lesz második vh. is ha az embverek bátják IStent. Szerintetek Isten embere volt Hitler?


És a harmadik kicsit rövidebb és nem annyira valláscentrikus, de szerintetek az állatoknak van lelke? Tudatosan gondolkoznak? Szeretnek? ilyesmi..


A válaszaitokat előre is köszönöm és bocsi a helyesírási hibákért, minden válasz érdekel a véleményetek!



2014. febr. 4. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:

1.


Engem sem érdekel az egyház és a gyülekezeti kis királyok.

A gyülekezetek lényege a közösség, a tanítása hallgatása és egymás segítse pl. a szegényeké főleg (ezért is lenne normális, hogy ha valamire fizetni kell, akkor a hívők közösen igazságosan összedobják. Nem pedig gyűlik a palotára...tehát kellene egy nyílt, átlátható rendszer)

Ha a katolikus egyház vagyonát kérdezed, az nem csak a hívőktől és az államtól jön, hanem a Vatikántól és globálisan a világról).


2.


Nem szeretnék Hitlerrel kapcsolatban nyilatkozni.

De szerintem inkább életszerűbb az az összeesküvés, hogy a hitehagyott zsidóktól akarta megtakarítani a világot, hogy ne érje több baj Izraelt. (vagy az összeset ki akarta végezni, hogy bebizonyítsa, hogy nincs semmilyen prófécia).

Egy dolog biztos, hogy nem Isten küldte...(a pápa sem Isten).


3.


Nem tudom, hogy van-e lelkük.De nem vagyok állatkínzó és elítélem a kínzásukat. Bár a ragadózokat nem bírom.

Ha gondolkodnak is teljesen máshogy mint mit és a kommunikációjuk is más.

2014. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

1. Már megbocsáss, de egy papnak nincs gyereke, azok a lelkipásztorok. Ha már irigykedsz és a másik szemében a szálkát vájkálod vakon, mert nem látod a szemedben lévő gerendától, akkor az alapfogalmakkal legyél tisztába. Hogy ki hogyan fog elszámolni Istennek, és mivel, az csak rájuk tartozik. Attól mert egy pap, vagy lelkipásztor ilyen, a többi még nem az, ez nagyon szűklátókörűségre vall.


2. Minden okkal van. Bár, ha Isten megengedte volna, hogy Hitler egy napos korában meghaljon, akkor meg azért pampogna mindenki, lényeg, hogy teli pofával tudjátok okádni a szart Istenre. Persze egyszerűbb lenne leülni gondolkodni a gyűlölködés helyett, na de ez olyan menő világi ugye.


3. Pontosítsunk: az amőbának nincs, a kutyának meg ki tudja, de halálunk után úgyis minden kiderül. Én nagyon mélyen hiszek benne.

2014. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Kedves kettes. Lehet, hogy a katolikusoknál egy papnak nem lehet gyereke de más egyháznál lehet :|
2014. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo


1.

Jogos a kerdes es hulyere veszik a nepet, adomentesen tevekenykedhetnek, joguk van a politikaban reszet venni es meg mindent csinalnak amirol fogalmunk se nincs, hmm mire is eskudnek a papok ??? szegenysegre vagy BMW-re ??? a valaszt mindenki tudja. Sosem kerte se "Isten" se Jezus hogy templomokat alkossanak es a papoknak legyenek a kozvetitok Isten es az emberek kozt. Ez egy felre ertelmezett es hasznot lato emberek agyabol pattant ki annak idejen, hisz nem jobb embereket felelemben tartani es "Isten" hatalmaval riogatni, bunosokkent es szolgakka lenni ??? mikozben egyre nagyobb hatalomra tettek szert a nepek folott a Vatikannal eggyutt az elen rohognek most a markukban. A bika csorda arra megy amerre mondjak es ha terdelni kell akkor terdelnek es ha fizetni akkor fizetnek es lelki megnyugvast es bunbocsanatot igernek akar a gyogyszerek hamis valosaga amiert azokat is mar reklamozni kell hogy egeszseget kap csak vegye meg a bika nep.


2.

Ha barki azt mondana hogy a szomszedot vagy a kollegamat nem Isten kuldte akkor hatalmasat teved. Hitlernek is megvolt a maga ideje amikor lennie kellett es tett amit tett, o is egy volt a sok multbeli hiressegek kozul meg akkor is ha egy negativ szemely volt. En se kedvelnem es nem ertenek eggyet az o elveivel, de ennel tobbet nincs mit hozzafuzni.


3.

Hogy van-e vagy nincs ez kerdes ? de azt mindenki tapasztalta hogy szeretetet tudnak kifejezni, ragaszkodast,kepesek tanulni es logikusan cselekedni, megerzik mi a jo es mi a rossz es kepesek ongyogyitasra. Az ember ezzel ellentetben az ongyogyitast ugy kepzeli el primitiv bamba modon hogy megveszi a gyogyszergyarosok szinesen kipingalt es reklamokkal feltuzelt bogyokat es maris hiszi hogy meggyogyult, pedig csak a sajat szervezeted gyogyito rendszeret kabitod es kapcsolod ki, a problema forrasa megmarad megha abban a tudatban is vagy hogy meggyogyultal a hulesbol.

2014. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A második hozzá szóló elképesztő.

Nem tudom, ez a hölgy kereszténynek vallja magát?

Ráadásul Nő az illető és semmi vonzó és Nőies nincs ebben a stílusban.

Mert olvasva az írásait, olyan szavakat használ amiben semmi építő nincs, sőt az egészséges szavak mintájától nagyon messze áll,

Mert ha nem is értek egyet valakivel, azért az ember társamat nem kell megalázó szavakkal ledegradálni.


Ha Jézus így beszélt volna, akkor akik beszéltek róla a Papoknak nem azt mondták volna, hogy úgy beszél mint akinek hatalma van.

Bizonyára meggyőző és kedves helyén való szavakkal győzte meg az ellen szegülőket és nem trágár útszéli beszéddel.

2014. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


A Biblia mint Isten szava sem ért egyet ezekkel.

Hiszen homlok egyenest, nem csak a Tanítás, hanem a példamutatásuk is messze eltér Jézus tanításától.

De ezt már több száz éve tudják azok akik próbálták reformálni, De a legtöbbjüket kivégezték vagy száműzték.


az egyházak Konstantin császár idejétől kezdett el állam vallássá fejlődni és hatalomra jutni,

Sok hellenikus, és egyéb pogány tanítást bevettek felrúgva Isten szavát, és Jézus tiszta tanítását.

De egyébként sok más vallásban is található ilyen,

még a valamikori választott népe Istennek is át vett némely Platóni tanítást helytelenül.


De ez meg van írva, és ha elolvasod a jelenések könyvét a 17, 18. fejezetét alaposan, akkor rájössz mekkora büntetést fognak kapni a fényűző életmódjukért, és Sátán világába való beleavatkozásukért.

Jézus királysága égi, és nem része ennek a világnak, mert a Földön jelenleg Sátán az uralkodó, és ezt maga Jézus sem kérdőjelezte meg.

Sőt Jézus e világ Istenének, vagy fejedelmének nevezte.


az Ő kezében van a 3. fő mozgató rugója a világnak:

Politika, vallások, és a korrupt kereskedelem.

ezért nehéz a keresztényeknek ebben a világban, mert ahogy Jézus királysága vagy országa nem része ennek a világnak a követői sem részei, de itt kell élniük.


De ez az Ő dolguk a valódi keresztényeknek van más dolguk és nem kaptak felhatalmazást, az ítélkezésre, hanem az igazság terjesztésére,


SZŰZ MÁRIA


a másik téma Mária amiről tudni kell, hogy bár abban a megtiszteltetésben részesítette Isten, hogy a Fiát fizikai testben kihordja és megszülje, soha nem kapott nagyobb szerepet, és mag Jézus sem emelte Piedesztára.


Ez is az egyházak félre tanítása, de ezt már sokan tudják, így most a dolgok rendszerének befejezéséhez közel sok minden lelepleződik ami eddig "titok" volt, és Jézus mögé bújva követték el az egyik hibát a másik után.


De a jelenések könyve ezt is leírja és Nem Mária mondta, hogy ezek a vallások "mezítelenné válnak", vagy is a felszínre jönnek azok a tettek amit az évszázadok folyamán Isten ellenesen elkövettek bibliával a kezükben.


ezért lesz nagyobb büntetésük, mint másoknak.

Náluk ott van az igazság könyve De nem azt tanították, mert nem volt és nincs is hatalmuk betartani, és betartatni. ezért nem is tudják végezni azt a feladatot, amit valójában tenni kellene nekik, De Isten elzárta előlük a biblia megértését, és a világosságot, és az egyszerű emberekkel pedig megérttette, ahogy Jézus mondta:


(Máté 11:25, 26) 25 Ekkor szólt Jézus, és ezt mondta: „Nyilvánosan dicsérlek, Atyám, égnek és földnek Ura, mert elrejtetted ezeket a bölcsek és a műveltek elől, és a kisgyermekeknek kinyilatkoztattad őket. 26 Igen, ó, Atyám, mert úgy láttad végül is helyesnek, hogy így tegyél.

2014. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az állatoknak, mint ahogy az embernek is van "lelke" de az nem azt jelenti sem az embernél, sem az állatnál amit tanítottak a lélekről.

Az állatoknak a Teremtő nem ígért örök életet sem a földre sem az égbe.

Az embereknek ígérte a földre vonatkozóan, mint tudatos gondolkodó lényeknek.


Nem az állatoknak nincs öntudatuk, nekik ösztönük van.


A Tyúk például nem tudja magáról hogy Ő tyúk.

De a kutyus sem tudja hogy Ő a kutya fajtákhoz tartozik.

S bár tudnak gondolkodni, de a gondolkodásuk a tanulásuk során korlátozottabb az embereknél.

Igen az állatok is tudnak szeretni, és hálát érezni.


Gondolj bele amikor egy kutyus hálás szívvel odabújik a gazdájához és próbálja a maga módján a szeretetét kifejezni azért, hogy gondoskodnak róla. S ez által egy fajta köszönetet is kinyilvánítanak.


Nekem kutyusom van, és amikor elégedett és boldog akkor sokszor örömében nem tudja hogy fejezze ki magát annyira örül nekem vagy más család tagomnak s ugrál csóválja a farkát,bohóckodik stb.

2014. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon hàlás vagyok minden kedves válaszolonak! Kedves 2. kommentelő ne haragudj de én úgy érzem hogy a 16 évemmel nem èletm valami sokat és érdekel Isten meg a vallás, és arra lettem volna kíváncsi hogy amiket gondolok vagy ahogyan én látom a világot az mennyire 'élethű' de nem kellett volna ilyen modon beszélned.


Az állatosat meg igazábol azért kérdeztem mert nem tudom elhinni hogy ne lenne lelkük az állatoknak, ugyanis nekem ezt a hittantanárom mondta aki végig sem hallgatta az érveimet egyből elcsititott hogy márpedig nincsen lelkük az állatoknak.

Még annyit hogy az egyik tanárom azt mondta hogy őt Isten jobban szereti mint a hittantanárokat, mert ő azt mondja ki a hitével kapcsolatban amit gondol, holott egy hittantanár közel sem olyan biztos hogy mindent elhisz amit kimond...(bocsi a helyesírási hibákért és mégegyszer köszönöm a válaszokat!)

2014. febr. 4. 22:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, kicsit hosszú, kivált 2., de 16 éveddel talán nem találod sértõnek: rádfér némi ismeretszerzés. Annál is inkább, mert, ha jól gondolom, a 2. vh-ról a suliban még nem tanultatok.


1. Szeretném remélni, hogy azért vannak tisztességes papok, lelkészek is, talán többségben.

Amúgy a rabbik között is soknak ( nem mindnek ) van autója, de nem merci vagy ilyesmi, általában semmi luxus, csak ami szükséges. Hogy takarítónõre szüksége lehet egy papnak, lelkésznek, el tudom képzelni, ahogy a rabbiknak is. Nem mintha nem lenne képes ilyesmire, csakhogy rengeteg a dolguk. A rabbik pl a közösségi élet szervezésém kívül tanítanak, minden nap több órát, azokra fel is kell készülni és persze a napi három imából sem lehet elhagyni, szóval elég sok idõ.

El tudom képzelni, hogy a keresztény papok, lelkészek hasonlóképp vannak, már persze, atisztességesek, akik azt csinálják, ami a dolguk.


2.

"I-ten "küldte" Hitlert? Azért hogy bűntesse a zsidókat, amiért megölték egyszülött fiát vagyis hogy ők voltak a kiválasztott nép de mégsem álltak ki mellette hanem halálát akarák? "

Röviden: NEM.

Picit részletesebben: kb annyira, mint szovjet "kollegáját", sztálint. ( Mindkrttõ tömeggyilkos volt és itt a tömeget milliókban kell számolni. )

Ha hitler - legyen a neve átkozott és örökre kitörölve - illetve a náci birodalom gyõzött volna, akkor Te most - feltéve, hogy nem német nemzetiségû magyar vagy - valahol szibériában volnál rabszolga, vagy rabszolgák gyereke.

Ami a zsidókat illeti, egy mondatban több tévedést sikerült írnod:

1) A 2. vh-nak összesen 72 771 500 áldozata volt, ebbõl 41 743 400 civil. Németország vesztesége: 5 533 000 ebbõl 1 600 000 civil. [link]

A zsidók elleni népirtás áldozatainak száma ( egész Európában összesen, beleértve a Szovjetúniót ) a Német Történelmi Múzeum történészprofesszorai szerint kb 5 600 000, kevéssel több, mint Németország teljes embervesztesége, kicsit kevesebb, mint a háború ÖSSZES civil halottainak a hetede. [link]

Szóval az elképzelesed, ha nem volna más baja, aránytalan.

2) A náci népirtásra vallási magyarázatot a legtudósabb hittudósok sem tudtak eddig találni, akár keresztény teológusok, akár zsidó rabbik. egyben azonban mind megegyeznek: nem I-ten büntetése. Persze, a rögeszmés gyûlölködõk szerint igen, csakhogy a rögeszmés gyûlölködõk egyetlen hit, vallás semelyik kérdésében sem illetékesek, mert a gyûlölködés minden vallástól idegen.

3) Ha a Bibliával kapcsolatos kérdéseken tünõdsz, nem ártana olvasni a Bibliát. Persze, az elejétõl, a Mózes elsõ könyvétõl, onnan, hogy "Kezdetben teremtette I-ten az Eget és a Földet."

"megölték egyszülött fiát"

Ez így TELJESEN ÉRTELMETLEN, mert amikor azt vetették Jézus szemére, hogy I-ten fiának mondja magát, õ a 82. zsoltár 5. versébõl vett idézettel válaszolt: "... a Felséges fiai mindnyájan, ..." - vagyis minden zsidó I-ten fia, így Jézus is, mert õ is zsidó.

Mivel pedig - sajnos - már az ie 700-as években, közöttünk zsidók között is voltak, sajnos nem is kevesen, akik azt gondolták, hogy a választottság valami különleges bánásmódott jelent, hogy többek voln´+anak másoknál, azért I-ten Ámósz próféta szájával mondotta:

"Nem olyanok vagytok-e elõttem, Izráel fiai, mint az etiópok? - így szól az ÚR. Én hoztam ki Izráelt Egyiptomból, a filiszteusokat meg Kaftórból és az arámokat Kírbõl!" ( Ámosz próféta könyve 9. fejezet, 7. vers )

Tehát I-ten elõtt ugyanolyan a zsidó is, mint a nem zsidó, vagyis, ha minden zsidó I-ten fia, akkor az is igaz, hogy MINDEN EMBER I-ten fia.


Vagyis ma több, mint 7 milliárd, abban az idõben is sok millió, csak a Szentföldön éltek kb 5 millióan ( nem mind zsidók, de mint láttuk ez mindegy, mind I-ten fiai ).

Szóval annak, hogy "I-ten egyszülött fia" egyszerûen semmi értelme. Jézus szerint.

( Ne feledd, azt is mondta: "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy megszüntessem a törvényt, vagy a prófétákat. ... Bizony mondom nektek: Míg ég és föld fennáll, EGY i BETÛ VAGY EGY VESSZÕCSKE SEM MARAD EL A TÖRVÉNYBÕL, ... " ( Máté evangéliuma 5. fejezet, 17-18. vers ) - a Törvény a Tórát, vagyis a Mózes elsõ könyvét jelenti. )


3.

Az állatok lelke.

Abban az értelemben, ahogy az embernek, abban az értelemben nincs. Valami olyasmi van, abban igazad van, hogy szeretetet tudnak kifejezni, ragaszkodást, megerzik mi a jo es mi a rossz es kepesek ongyogyitasra. DE: kepesek tanulni, de nem abban az értelemben, ahogy az ember es logikusan cselekedni még kevésbé, inkább azt lehet mondani, hogy "természetesen" cselekedni.

A fõ különbség, hogy nem tud AZON A SZINTEN i-tenhez közeledni, ahogy az ember.

Ez is a Biblia, az eleje: "... megalkotta az Örökkévaló Isten az embert a föld porából és lehelt az orrába ..." ( Mózes elsõ könyve, 2. fejezet, 7. vers ). Ez az a szikra, ami CSAK az embernek van.

Az állatoknak ILYEN lelkük NINCS. Õket I-ten élõlényeknek teremtette, te nem lehelt beléjük semmit.

Ami persze nem jelentheti, hogy szabad az állatokat bántani, mert jól mondtad, õk is éreznek, szeretnek ( ha nem is úgy mint az ember ), így "lelki szenvedésük" is lehet.


Sajnos a régi, primitív emberek olykor megtették, hogy az élõ állatnak levágták egy testrészét, amit meg akartak enni. I-ten ezt a barbárságot kereken megtiltotta.

++++++


Hozélujza nevű felhasználó:


"... egy papnak nincs gyereke ..."

a) A kérdezõ LELKÉSZT írt, nem papot, vagyis protestáns egyházról van szó. A papi nõtlenség CSAK a Római Katolikus Egyházban követelmény, tudtommal a görög katolikusoknál sem, de a protestámsoknál ( rerformátus, evangélikus, stb ) nem létezik, sõt ezek az egyházak elvárják a lelkészektõl a családalapítást.

2014. febr. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok hívő, de az egyházról ugyan ilyen véleménnyel vagyok. A vallásos emberekkel az ég világon semmi bajom és a vallással sem, de az egyházzal annál több. Például a hierarchia. Ha jól tudom azt mondják Isten szeme előtt mindenki egyenlő, akkor meg minek ilyen-olyan főpap meg pápa meg mindenféle, mikor néhányan még csak nem is érdemelték ki feltétlenül?


A Hitleres ügyről nem sokat tudok mondani, mivel nem vagyok vallásos. De ha feltételezem hogy van Isten akkor nekem lehetségesnek tűnik.


Az állatoknak pedig attól függ hogy van-e lelke, hogy mit értünk ez alatt. Az elefántok például gyászolják a csorda meghalt tagjait és védik egymás kicsinyeit. Ilyesmit még az emberek közül se tesz mindenki.

2014. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!