Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megkereszteltek akkor...

Ha megkereszteltek akkor keresztény vagyok?

Figyelt kérdés
Elsőre kicsit buta kérdésnek tűnik de máris elmagyarázom. Még kisbaba koromban megkereszteltek de én magam nem tartom kereszténynek. Ateistának se vallom magam, igazából magam sem tudom hogy miben hiszek. Rendszeresen olvasgatok vallásokról de nem tudom egyiket se elhinni mert mind azt mondja hogy az övék az igazi vallás a többi csak kitaláció/átverés.... és akkor kinek lehet így hinni? Nem tudom hogy van(értelemszerűen ezért kérdezem) de szerintem nem minősülök kereszténynek hisz nem volt választásom. UI.:Manapság a keresztség inkább divat.(SZERINTEM!) A válaszokat előre is köszönöm!

2014. febr. 4. 19:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Papíron igen, lélekben nem.

Kicsit lehet, hogy bugyuta a példa, de ez olyan, mintha kapsz egy diplomát, hogy mondjuk tanár vagy, de nem tanítasz, hanem totál más munkát csinálsz. Papíron tanár vagy, de nem fogod magad annak mondani, mivel nem azt csinálod.

2014. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 yuda ***** válasza:

Egy bibliai ige:

"Apostolok Cselekedetei:11:26 És lőn, hogy ők egy egész esztendeig forgolódtak a gyülekezetben, és tanítottak nagy sokaságot; és a tanítványokat először Antiókhiában nevezték keresztyéneknek."


A keresztény szó azt jelenti, Krisztusi, vagy olyan, mint Krisztus.


Azért nevezték a tanítványokat keresztényeknek=Krisztusiaknak, mert Jézus személyiségjegyei nyílvánultak meg rajtuk mind beszédben, mind viselkedésben, mint tettekben. Olyanok voltak, mint Ő.


Úgy gondolom, ha ezt megérted, könnyedén fogod tudni azonosítani magadat, illetve azokat is akik kereszténynek valják magukat, de nem azok.

2014. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Mark Fifth válasza:
25%

Ha nem vallod magad keresztenynek, nem koveted azokat a butyuta nezeteket, tanitasokat, akkor nem vagy.


Jomagam satanista vagyok, de szuletesem utan -termeszetesen beleegyezesem nelkul- megkereszteltek, kopok ra, es nem vagyok.

Remelem meg tudtam segiteni.

2014. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, kérlek ne így fogalmazz. Ne mond hogy bugyuta mert sokakat megsértesz vele, és sok kérdéssel ellentétben ez nem azért lett kiírva hogy veszekedjenek a hívők és nem hívők.
2014. febr. 4. 22:09
 15/20 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező! Elsőként szeretném megköszönni ezt az őszinte tiszta kérdést ami mostanában egyre ritkább ezen az oldalon.Annál inkább szép a kérdésed mert ezzel nem vagy egyedül.Minek után sem a korodat sem a nemedet nem tudom ami ebben az esetben természetesen nem is fontos,úgy mondom el véleményem olyan őszintén ami tőlem telik. Kezdem ott,hogy gyermek korodban megkereszteltek. Az Ó szövetségben olvashatsz arról,hogy az istennel kötött szövetség jeléül körülmetélik az újszülöttet.Ezzel jelezvén a gyermek "hovatartozását" a világban.Természetesen ez egy igen le egyszerűsített magyarázat de remélem a lényegi vonatkozás láthatóvá válik.A nagyobb egyházi közösségek /katolikus,református,stb./Ilyesmi megfontolásból teszik a gyermekek keresztelését,hozzá téve hogy az évszázadok során nagyon nagy volt a gyermek halandóság és így is próbáltak egy bizonyos védelmet adni a védtelen csecsemőnek.Ezek és hasonlók az ismert magyarázatok.Az én gondolatom ezen egy kissé túl megy,de azt szélesebb kör megismerése után ki fog rajzolódni.Inkább tovább mennék, oda hogy nem tartod magad kereszténynek.Nézzük meg mi is a keresztény.Minek nem tartod magad.Bizonyára tudod mit jelent a szó Krisztus követő.Na még ettől nem igazán lehetünk nyugodtak.A Bibliában az van leírva,hogy antinkiában hívták így azokat az embereket akik bizonyságot tettek Jézusról.Ha ez így van akkor már ez egy kissé érdekesebb.Miért is? Azért mert nem ők mondták magukra hanem rájuk mondták!!! "Mások szája által dicsértetik az igaz" olvasható,és ez egy lényegi különbség mivel ők nem magasztalták magukat feljebbvalónak megváltottnak mi több igaz szent embereknek hanem örömmel és készségesen minden "hátsó" szándék nélkül adták tovább az örömhírt"evangéliumot"így érdemelték ki a keresztény megnevezést.Hányat láttál ma ilyet?Hány olyan emberrel találkoztál aki nem érdekek mentén állt a te problémáidhoz,és bármit megtett csak azért hogy neked jó legyen.Azok akik ilyet cselekednek veled és másokkal ők igaz emberek.Rájuk mondható hogy keresztényi szeretet van bennük.Ha közéjük szeretnél tartozni keresd meg belsődben ennek örömét és teljességgel add át magad neki.A TÖBBIN PEDIG CSAK MOSOLYOGJ EGY JÓT SZELÍDEN ÉS MENJ TOVÁBB!!
2014. febr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

Jézus azt mondta, hogy aki hisz és megkeresztelkedik, az üdvözül, aki nem hisz elkárhozik. Ha valaki megkeresztelkedik, de nem hisz, az olyan, mint a tankönyvkönyv a szóbeli vizsgán, nem segít semmit sem. Azokat akik hisznek, jelek követik, ami egyben igazolja a hitüket: démonokat űznek, nyelveken szólnak, kígyókat vesznek a kezükbe, a halálos méreg nem árt nekik, ha pedig betegekre teszik a kezüket, akkor a betegek meggyógyulnak. Ezt mind Jézus nevében teszik. Ha valakinél nem működnek ezek a jelek, attól még lehet igazi a hite, de ez kívülről nem látható. Ha azonban működnek, azok jelül vannak a világ számára.


"És monda nékik (Jézus): Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek. Aki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; aki pedig nem hiszen, elkárhozik. Azokat pedig, akik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak. Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak. Az Úr azért, minekutána szólott vala nékik, felviteték a mennybe, és üle az Istennek jobbjára. Azok pedig kimenvén, prédikálának mindenütt, az Úr együtt munkálván velök, és megerősítvén az ígét a jelek által, amelyek követik vala. Ámen!" (Mk 16,15-20)

2014. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 sandor76 ***** válasza:

Jezus azt a parancsot adta a tanitvanyainak,elobb tanitsak meg az embereket arra amit maga Jezus is tanitott,es miutan megertettek es ugy dontenek,hogy elfogadjak,aztan kereszteljek meg oket.

Elmelkedni Jezus tanitasain,es Isten elvarasain inkabb egy felnott tud jobban,es miutan megkeresztelkedik ugy is probal elni,nap mint nap.

Sokan akiket gyerekkent megkeresztelnek,felnott korukban vallasosnak mondjak magukat,sot keresztenynek,de fogalmuk sincs a valodi keresztenyi eletrol.

pl;csalnak,lopnak,hazudnak,politikai hatalmuk van,sot meg vallasi is,haboruznak,es kegyetlenek.

Szerinted ok keresztenyek?Jezus nem ilyesmit tanitott.

2014. febr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Attól, hogy gyermekkorodban megkereszteltek, még nem vagy keresztény. A keresztelkedés csak egyyféleképpen történhet, úgy, ahogyan azt Jézus parancsba adta a követőinek a Máté 28:19-20 versében. Aki megérti, elfogadja, és megtartja ami ott le van írva, azt meeg lehet keresztelni. Aki megkeresztelkedik, az fogadalmat is tesz, hogy ezután a krisztusi éltmintát életutat(keskeny) fogja követni. Erre senki, senkit nem kötelezhet (még gyermekkorában sem). Ezt önként vállalja az ember, miután nagyon nagyon jól megismeerte Istent és Jézust a Bibliából(János 17:3)


Kedves kérdező. Úgy tűnik te ettől nagyon távol vagy. De nincsen semmi elveszve. Még tehetsz aa megmentésedért!

Szük az idő, ne késlekedj :)

2014. febr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

ma 19:55


Üdv!


Köszönöm a válaszod!


Mint ahogy leírtam nem tudom elhinni a Biblia és más vallások szent könyveit. Minden egyház a saját vallását tartja az egyetlen és valódi vallásnak, így akkor kinek lehet hinni? Meg nekem kicsit mesének tűnik az egész. Ha a Földön jó leszek(mármint a Biblia szerint jó) akkor ha meghalok örökké boldog leszek. Tehát én nem vagyok hívő de ateista sem. Nehéz lenne elmagyarázni de nagyon nem akarok belemenni. Szeretném leszögezni hogyha a válaszomban bármi sértő a hívő emberekre akkor őszintén szeretnék elnézést kérni. Mint már említettem ez a vallással kapcsolatos kérdés nem azért lett kiírva hogy veszekedjenek az emberek. Sok ateista és hívő ember ír ki hasonló kérdéseket és általában csak veszekednek. Én sokakkal ellentétben elképzelhetőnek találom hogy én tévedek és tényleg létezik valamelyik vallás Istene. Ha tévedek akkor megkapom méltó büntetésem.

2014. febr. 5. 20:11
 20/20 Mulder614 ***** válasza:

Keresztény az aki a tulajdonságaival kimutatja hogy kész Jézust utánozni, és igyekszik mindenben a példáját követni. Fontos még megemlékezni Jézus haláláról (Úrvacsora), és persze imádkozni Isten szent szelleméért.

Attól hogy valakit megkereszteltek csecsemő korában az semmit nem jelent.

2014. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!