Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek? Szüleim rám...

Mit tegyek? Szüleim rám akarják erőltetni.

Figyelt kérdés
Apám katolikus, anyám református. Rám akarják erőltetni a kereszténységet. Hiszek Istenben és a vallásban, de nem értik meg, hogy nem vagyok hajlandó EGYIK keresztény vallást sem felvenni. Természetesen okai is vannak. Nem vagyok hajlandó Isten helyett az egyházat szolgálni. Nem akarok olyan vallást, ahol a szegénységről prédikálnak és pénzt gyűjtenek maguknak, olyat, ahol a szabályokról beszélnek és azok akik mondják nem tartják be. Egy olyan egyházat nem akarok szolgálni, ami Isten ( aki a békét és nyugalmat adta nekünk ) nevében százezreket ölettek meg. Igen. A keresztény egyházzal van a bajom. Szüleim nem nagyon vallásosak, de ezt mégsem fogadják el, meg sem hallgatnak. Mégis mit tegyek, hogy értessem meg velük ezt? Tudják, hogy olyan szinten vagyok "lázadó", hogy a mai világban mindenbe, szó szerint mindenbe bele tudok kötni ( gazdaság, vallás, politika ) és megoldást keresni ( rengetegszer megtalálom, de az ütközik a gazdagok szándékaival, ami soha nem jó ). Féltenek, hogy valami bajom lesz ebből, mert én is tudom, hogy ha valami nem tetszik a "nagyoknak" ( mindenki tudja miről / kikről van szó ), akkor azt elintézik és én mégis érzem, hogy ezért vagyok itt. Most mit tegyek? Ha saját magamnak szegülök ellen és szüleimnek adok igazat, akkor soha nem lesz tiszta a lelkiismeretem, de ha magamnak adok igazat, akkor tényleg bajba kerülhetek.

2014. jan. 26. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Meg vagy keresztelve? Vagy hogy értik a szüleid, hogy vedd fel a keresztény vallást?

A szüleid - ezek szerint - olyan formában vallásosak, hogy a mindennapi életben nem gyakorolják a hitüket, de templomba azért járni kell, meg a formaságokat be kell tartani? Ha így van, akkor teljesen érthető, hogy te ezt nem akarod. Mert ha nem hiszel, akkor minek kifele mégis azt mutatni? Azt írod, hiszel Istenben, csak az egyházban nem. Sokan vannak ugyanígy, nincs is ezzel semmi baj.

Hogy mit tegyél a szüleiddel? Erre nehéz igazán jó választ adni... talán próbáld meg 1001-edszerre is elmagyarázni nekik, hogy te mit gondolsz erről.

2014. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hangosítsd fel a zenét:)


Egyébként nem mindenki tehet az egyház dolgairól, aki ott dolgozik. Nem kell nekik adni pénzt, ha nem szeretnél.

És valóban csak olyan helyre érdemes menni, ahol tanulni is lehet valamit, nem csak a rituálék folynak....

Mert ahogy helyesen írtad, Isten nem az egyház.

A gyülekezeteknek a közösség, tanítás, segítés lenne a lényege, nem más.


Szépen beszéld meg a szüleiddel és közöld velük, hogy ne zsaroljanak érzelmileg, mert Isten sem azt akarja, hogy ott öklendezzél a templomban.


Amúgy milyen nagyok, mit fognak veled csinálni? :D

2014. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%

témával kapcsolatosan Pilinszky János szavai jutottak eszembe/ ha egyetért az ember adott eszmefuttatásával részben vagy egészben, ha nem: "Az egyház nekem olyan, mint egy nagy hajó, amin rengeteg dolgot kifogásolok. A tatján ott vannak a gőgnek és a kevélységnek a láncai, a hatalom kísértései, de mégiscsak ezen a hajón van az én helyem, és mégiscsak ez az a hajó, amely átszállít a zúgó folyón. Tudom, hogy nincs tökéletesség a földön. És elfogadni bizonyos értelemben a tökéletlent, ami mindennek ellenére a tökéletesség felé visz minket – ez a maximum. Ha az egyházat tökéletlenségében nem szeretjük, akkor magunkat sem szabad szeretnünk, és sem önmagunknak, sem másoknak nem bocsáthatunk meg soha. Az egyház is, a maga hibáival, bűneivel, egy tökéletlenség. Hajó, amin rettenetes súlyok és terhek vannak, de ami tendenciájában és hirdetett igazságaiban valódi közösséget jelent, amely révbe visz mindannyiunkat, átszállít a túlsó partra, az üdvösség mezejére."

a Krisztusban való hit pedig valószínűleg független attól, valaki épp melyik felekezethez tartozik..

2014. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
22%
ui.: ezzel csak kb. azt szerettem volna egyébként valamennyire kifejezni, hogy minden emberi(illetőleg intézményi szintű) tökéletlenség vezethet akár Isten felé is..
2014. jan. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Két részre kell osztani a kérdésedet.


Először fontosnak tartom tisztázni, hogy nem minden egyház egyforma. Mindig volt a történelemben olyan, aki hitelesen képviselte Krisztust, nem pedig bort ivott, és vizet prédikált. Természetesen olyan is volt, aki ennek az ellenkezőjét tetette. Ez napjainkban is ígyvan mindkét esetben.


Másodszor, a kereszténység alapja a Biblia, így ésszerűnek tartom a Biblia alapján rávezetni őket arra, hogy az erőszak ellenkezik Isten jellemével:


Isten nem alkalmaz erőszakot:


"Nem erővel, sem hatalommal, hanem az én lelkemmel! – ezt mondja a Seregek URa." (Zak 4,6)


Isten tiszteletben tartja mindenkinek a szabadságát:


"ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság."(2Kor 3,16)


Érdemes lenne megemlíteni azt is, hogy a nagy vallásellenesség éppenséggel bizonyos esetekben abból adódik, hogy az emberekre kényszerítik a vallást. Azt a vallást, amelyet kereszténység néven próbálnak eladni, és amelyet Krisztus sosem terjesztett, mert Ő nem erőltette rá senkire sem a tanításait. Nem kell meglepődni, hogy ennek az egésznek bizonyos emberi életekben az ateizmus lesz a terméke.


Sok sikert!

2014. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :). 1# Egyébként 16 éves fiú vagyok.
2014. jan. 26. 14:03
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémád, semmire se tudnak ráerőltetni. Mit akarnak? Megkeresztelni? Megmondod a papnak, hogy te nem akarod. Kb. ennyi a történet.
2014. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező! Tudtad-e, hogy ez a fajta ellenállásod alapvetően bibliai szellemből fakad? Hogy miért? Nem azért, mert a Szentírás azt állítja, hogy "EGYIK keresztény vallást sem" kell "felvenni", mivel nincs, nem volt és ésszerűen nem is lehet egynél több keresztény, azaz Krisztus-követő vallás egyszerre, egy időben (hiszen ha elfogadjuk az első sz.-i egyházat az egyetlen Isten által helyeselt egyháznak, akkor az attól eltérő, a Biblia által nem helyeselt szakadáson átesett csoport már nem lehet ugyanúgy elfogadott és támogatott).


A gondolkozásod abban tükrözi a bibliai szellemet, hogy nem akarsz egy visszásságokkal és erőszakos, iszonyatosan "rossz gyümölcsökkel" terhelt egyházhoz tartozni.

Azt írod, hogy a "A keresztény egyházzal van a bajom." Nekem pedig ezzel a mondattal van bajom. :) Ugye nem gondolod, hogy minden egyház "keresztény", csak mert annak nevezi magát? Ehhez egy kicsit sokan vannak, és gyakran sokkal jobban eltérnek egymástól, mint az első sz.-i keresztények a zsidóktól, igaz?


Azt szeretném ajánlani neked, hogy először tanulmányozd a bibliát, annak igazságát - de nem csak ezen bajos egyházak teológiája szerint, hanem tőlük független forrásból is. Vess össze többféle véleményt. Ha csak a bibliai igazságokat nézzük, alapvetően nincs sokféle alapkategória, amit határozottan el lehet különíteni egymástól, mert a Szent szövegek valódi tanítása merőben eltér a mai legnépesebb egyházak főbb tanításától. Ezért, akik aszerint élnek, jellemzően egész másféle gyümölcsöket teremnek, olyant, amiről Jézus, mint "jó gyümölcsökről" beszélt.


Az egyik válaszoló által idézett Pilinszky szöveg jól példázza, mennyire messze kerülhet az ember a hamis eszmék révén a jézusi szellemtől. A legjobban természetesen a Biblia igazságával tudjuk megvizsgálni, hogy helyes-e, krisztusi-e, amit írt, hiszen ő is egy olyan egyháznak a tagja volt, mely azt állítja, hogy nincs ellentétben a Szentírással.

2014. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Hát én is azt gondolom, hogy egy 16 éves emberre már nem igen lehet semmilyen vallást sem ráerőltetni.


De azt is észrevettem, hogy korodnak megfelelőn eléggé lázadó szellemmel rendelkezel. Nincsen ezzel semmi baj, ha megtanulod kezelni.

Talán kezdheted a szüleiddel való jó beszélgetések kialakításával. Így megtanulhatod idővel, hogyan kell jó "diplomatának" lenned. Ez hasznodra lehet egész életed során.


Jó lenne tudni, mit értesz ez alatt: " Hiszek Istenben és a vallásban"?

Miért hiszel Istenben? Mit tudsz róla? Milyen vallásban hiszel? Miért? Ha erről írnál, célirányosabb hozzászólásokat kaphatnál.


Még szeretnék tőled valamit kérdezni: Mire szeretnél megoldást keresni? Mert a világ minden gondjára van megoldás.(Olvastál erről?) De te melyikre gondolsz?

2014. jan. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Igen. A keresztény egyházzal van a bajom."


Már megbocsáss kérdező de te neked nem lehet bajod a keresztény egyházzal. A katolikussal vagy a reformátussal lehet bajod.


"Szüleim nem nagyon vallásosak, de ezt mégsem fogadják el, meg sem hallgatnak. Mégis mit tegyek, hogy értessem meg velük ezt?"


Mond nekik meg hogy győzzenek meg a Biblia által mert az Isten szava.

S természetesen neked is legyenek bibliai érveid.

Bizonyítsd be hogy te valóban hívő ember vagy aki ismeri Isten szavát és a cselekedeteiben és az életében ez tükröződik is. Imádkozz Istenhez hogy adja meg a kellő bölcsességet és erőt a kitartáshoz de elsősorban a türelmet hogy szüleidnek el tud magyarázni valószínűleg újra és újra amit kell. S imában kérd a mennyei Atyánktól hogy mutassa meg neked a helyes utat ezért is imádkozz a példa ebben is Jézus Krisztus legyen.

Isten azt kéri a gyermekektől hogy engedelmeskedjenek a szüleiknek.


De azt azért ne feledd kedves kérdező hogy senki sem tökéletes. Neked is vannak hibáid. S ha esetleg keresnél is gyülekezetet tökéleteset soha nem fogsz találni mert az nem létezik. Arra készülj fel hogy mindenütt emberek vannak és ezzel együtt az emberi gyengeségek is ott van bennük. De van aki igyekszik ezeket kordában tartani és változtatni rajtuk. De bármennyire is akarja nem lesz tökéletes.

Ez nem azt jelenti hogy ez miatt bármit ellehet nézni viszont van az a határ amikor már tényleg fel kell szólalni. A Biblia amennyiben olvasod meghúzza ezt a határt.

Javaslom hogy az evangéliumok olvasásával kezd. Ha nem olvasnád. (ezzel kapcsolatban kevés az információ így csak találgatni lehet)

2014. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!