Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az eredeti görög szövegben...

Ha az eredeti görög szövegben nincs benne a Jhve tetragramma, akkor hogy került bele mégis az Új világ fordításba?

Figyelt kérdés

Egyetlen hiteles szöveg

sem tartalmazza a Tetragrammát — ennek ellenére

az Őrtorony Társulat fordítói nem a leghitelesebb és

legkorábbi forrásokra támaszkodnak, hanem késői

fordításokra, melyek eleve héber nyelven készültek

(az Újszövetséget fordították le héberre), és az

ebben szereplő isteni nevet hozzák fel érvként arra,

hogy az eredeti görög szövegben évszázadokkal

korábban is benne volt.

Tehát ha állítólag a legpontosabb fordítást ígérték, akkor miért írták át?


2014. febr. 9. 19:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:

Jaj és ha csinálok most heccből egy globális depopoulációt és Jehova nevében, akkor nevet fogtok változtatni?

Isten sem a könyv elején adott magának nevet. Addig mit hittek az olvasók, hogy ki ő?

Vagy ha egyszer valaki olvasta, hogy Jehova van a Bibliában, az bőven elég, nem?

Persze ha elvesznek a lapok, tényleg beazonosíthatóbb, hogy kiről van szó.

2014. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:

Egyébként azoknak írom, akik támadjak a tanúkat:


Linkelnétek néhány sort, hogy hol hamisították meg szerintetek a tanúk a Bibliát teljesen értelmezhetetlenre? ( a névvel)?

Mert hallani lehet, de példát is látnék.

Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet az a súlyos hamisítás...

2014. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:

Nézd silver,


Én nem szeretnék vitatkozni. :)

A béke embere vagyok. Sátán nem akarja, hogy ez a név kiderüljön, ezért is használja fel a "barátait", vallásos köntösben, és óriási emberi támogatókkal veszi körbe.


Furcsa is lenne ha nem így volna. Hiszen a próféciák szerint, tömegek vannak akik a széles úton a pusztulásban mennek, és ha kell még Jézus nevét is felhasználják,

Ne felejtsd el, maga Jézus mondta, hogy az aki a nevére hivatkozik az nem jelent semmit.


(Máté 7:21-23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Mi nem akarunk senkit halálra ítélni, sem rosszat tenni, és ne fogjuk útszéli szavakkal, meg fegyverekkel megvívni a Hit csatáját, Erre ott van az illetékes, Jézus aki királyi hatalmat kapott


Nekünk egy feladatunk van, és amíg Jézus azt nem mondja, hogy STOP, azt végezzük, a Többihez semmi közünk.


Penu

2014. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:

Bocsánat nagy betűvel szerettem volna a nevedet.

Javítok:

Silver

2014. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 Szeressük egymást ***** válasza:

#28!

Jó volt. Főleg a 4. érv tetszett. :-)

2014. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
(Jeremiás 23:27, 28) 27 Úgy gondolják, elfeledtetik népemmel a nevemet az álmaik által, melyeket egymásnak mesélgetnek, ahogy atyáik is elfeledték nevemet Baál miatt. 28 Az a próféta, akinél álom van, beszélje el az álmot. Akinél pedig az én beszédem van, mondja el beszédemet az igazsághoz hűen.”. . .
2014. febr. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=vLHleQ5BI3o


Inkább hallgatok zenét.

Akarnék a szobámba egy olyan kékkupolás templomról egy képet, ami a videóban is van, mert jól néz ki. :D

2014. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 Szeressük egymást ***** válasza:

Igen?

Ezzel mit bizonyítassz?

Hogy emiatt a vers miatt kellett átírnia a Jehovistáknak az Úsz-et 155 helyen? Jó nagy a sötétség odabenn. :-D

Ráadásul ahol veszélyezteti a hazug teológiájukat, ott nincs átírva a név, hanem megvan hagyva az 'Úr'.

Biztos Jehova ellenségei voltak az apostolok is.

2014. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 sandor76 ***** válasza:

A Tanuk tudjak,hogy nemsokara,olyan kilelentesek hangzanak el a vilagban ,mintha Jezus tenne ezt meg azt,de Jezus igaz kovetoi tudni fogjak,hogy nem igaz ,ugyanis erre is felhivta a kovetoi figyelmet.

Vagyis barki probal meg barmi olyat tenni ,vagy szitani amit Isten elitel,a Tanuk tudjak,hogy ez csakis tamadas lehet ,amit e vilag uralkodoja satan probal alkalmazni.

De vajon minden vallas tudja ezt?

Ugye Noe idejeben sem vettek eszre semmit akik nem figyeltek Noe szavaira,es Jezus azt mondta Igy lessz most is.

Mi Jehova Tanui erre probaljuk figyelmeztetni az embereket,es nem befuzni akarjuk,mert hiaba Tanu ,ha nem ugy el.

Sajnos mar annyira megalazzuk magunkat,hogy akik megsem hajlandok erre az Isteni meghivasra figyelni,mi emberi szemszogbol nem tudunk mast tenni.

De nem is kell.Eleg kell ,hogy legyen,Isten szerint.

2014. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 A kérdező kommentje:

Nézzük a tényeket:

azt mondták a tanúk fordítói, hogy pontosan visszaadják azt, amit fordítanak. Nem adták. Ha bármelyik tanú azt állítja, amit sándor akárki, hogy az evangélisték szándékosan rejtették el Isten nevét, az ördög segítségével, akkor hazudik, mivel:

- ha ez így lenne, akkor a Biblia nem Isten szava lenne

- ha nekem van igazam, és a görög szövegben nincs JHVH (márpedig nincs), akkor a fordítók hazudnak és írták át a Bibliát.


De akkor river kedvéért kidobok még egy kérdést, ha neki nem elég az a rakás ferdített átírt ige, amivel hazudnak.

2014. febr. 9. 22:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!