Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az eredeti görög szövegben...

Ha az eredeti görög szövegben nincs benne a Jhve tetragramma, akkor hogy került bele mégis az Új világ fordításba?

Figyelt kérdés

Egyetlen hiteles szöveg

sem tartalmazza a Tetragrammát — ennek ellenére

az Őrtorony Társulat fordítói nem a leghitelesebb és

legkorábbi forrásokra támaszkodnak, hanem késői

fordításokra, melyek eleve héber nyelven készültek

(az Újszövetséget fordították le héberre), és az

ebben szereplő isteni nevet hozzák fel érvként arra,

hogy az eredeti görög szövegben évszázadokkal

korábban is benne volt.

Tehát ha állítólag a legpontosabb fordítást ígérték, akkor miért írták át?


2014. febr. 9. 19:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:

" szándékosan rejtették el Isten nevét, az ördög segítségével, akkor hazudik, mivel: "


Erre úgy is azt a választ fogod kapni, hogy nem sikerült elrejteni...

2014. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 sandor76 ***** válasza:

Azt a valaszt adom,tenyleg sikerult elrejteni,;

mert csak a tiszta szivu embereket vonzza Jehova,

A nem hivok elmejet pedig satan megvakitja,ne ismerjek fel a megmenteshez vezeto utat.

En ugyan sajnalom ,de magatok ellen beszeltek.

2014. febr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:

A tisztaszívű emberek Jézus Krisztushoz tartoznak, Őt követik. Mert Jézus, a Krisztus az Atyaisten

Szava

Neve

A Jehovázók visszaestek a héber vallásba. Akárha nem is inkarnálódott volna a LOGOSZ.

Áldott, kegyelemteljes jó éjszakát mindenkinek,

aa

2014. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:

"a Krisztus az Atyaisten szava"


A tanítása, megnyilvánulása :P


Neked is áldott szép álmokat!

2014. febr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
0%
Úgy értem, hogy a Jézus szónak annyi haszna van, mint a Jehovának. Amit jelent az a lényeges. Azt meg le lehet fordítani.
2014. febr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem lehet elmosni. A LOGOSZ megtestesült és közöttünk lakozott. A Szó. Nagyon fontos. Mindennapi, örök tapasztalása ez az embernek. A tanítással foglalkozni, meditálni rajta, fontos és jó dolog. De: ha megfigyeled, olyan itt a kapcsolat, az Atya és a Fiú közt, mint a gondolatod és a szavad közt. Honnan jön a gondolat Silver?

Álomteli, pihentető, jó éjt!

2014. febr. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:

Látjátok, látjátok kedves keresztények. Újfent bebizonyosodott az, ami már számtalanszor; hiába cáfoljátok pontról pontra, oldalakon keresztül az Őrtorony hazugágait, a tanúk sohasem fognak a lertakon elgondolkodni (tudniillik nekik gondolkodni titott, "sátáni" dolog) és még itt, az anonimitás mögött sem képesek másra, mint papagály módjára ismételgetni a Szervezet hazugságait. És ha már végképp sarokba szorulnak a tévtanaikal, akkor jön az érvek helyett a szokásos terelés, mellébeszélés és a fenyegetőzés; hogy titeket a Sátán vezet aki "elvakította az elméteket", csak gyűlölködni szeretnétek, de mindjárt itt az Armageddon bla..., bla...,bla... a szokásos betanult szövegek.

Szánalmas és unalmas.


Higgyétek el keresztények, hogy kár a gőzért...

A Szervezet alapos agymosást végzett rajtuk.

2014. febr. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:

Ha vissza estünk volna a "héber" imádatba, akkor bizony sokan haltak volna meg a paráznaság oka miatt,

Ugyan is lehet, hogy kegyetlenségnek tűnne, De Én vissza hoznám ezt a büntetést.


akkor máris nem lenne annyi helytelen életű ember, és családok sem szakadnának szét, és gyermekek nem nőnének fel egyszülős családban.... és a többi és a többi,


Egyébként pedig az lehetetlen, hogy vissza estünk, mert minket Jézus Krisztus a királyok királya, és az Uraknak ura vezet, Őt ismerjük el vezetőnknek és megváltónknak.

Semmilyen más emberi vezetőt, vagy világi irányítást nem ismerünk el.

S csak neki tartozunk engedelmességgel. :)


Ja mert nem tesszük egyenlővé az apukájával?

De hát Ő nem a saját maga apukája is meg a Fia is....


Ő nem rendelkezik mindenható képességgel, amit tesz hatalommal azokat kapta, mert egyénileg nem lenne neki.

Nem értem Jézus mindenhol ezt hangoztatta,


"Amit mondok nem az enyém"

"Az Atya ahogy Tanított úgy beszélek"

"Semmit sem teszek magam akaratából, hanem amit az Atya mondott azt teszem"

"Nem a Magam akaratát keresem, hanem az Atyáét"


"Szeretem az Atyát"

"Felmegyek az Atyámhoz" Az Én Istenemhez"

"Az Atya nagyobb nálam"

"Az Atya mellett voltam",:

és nem azt mondta, hogy Ő az Atya.

"Egységben vagyok az Atyával"


"Az Én eledelem, hogy az Atya akaratát tegyem, s a munkáját elvégezzem"

Isten munkáját az Atyja munkájának tartotta amit tett, és nem a sajátjának, és ebben olyan öröme van, hogy olyan fontosnak tartotta mint egy tányér étel.


Soha nem gondolta, hogy mert az Atya felhatalmazta, és adott egy kis hatalmat neki, hogy egyenlővé tegye magát vele,


Hát nem értitek???


Nem, nem értitek Oké, értettem. Szép estét mindenkinek.

2014. febr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:

"Leült az Atya jobbjára"


Jézus hogyan ülhetett a saját maga Jobbjára?

2014. febr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:

Talán még azt elmondanám, hogy a Teremtő sok mindent megenged.

Akár a nevének a megszencségtelenítését is, ahogy Sátán bemocskolta.

Azt is megengedte, hogy a nevében tevékenykedő papok gyilkolásztak bibliával a kezükbe meg erkölcstelenkedtek.


De egyet ne felejtsetek el, Jézus azt mondta, hogy a konkoly együtt Nő a búzával az aratásig.


S a Tettei fogják az embert elítélni, amit Isten szavával a kezébe tett.Ezért enged meg mindent. Ha nem engedné, akkor az igazság fénylene, folyamatosan. Akkor viszont baj van a próféciákkal, az pedig kizárt

2014. febr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!