Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Egyénileg hány...

Jehova Tanúi! Egyénileg hány embert sikerült már megtéríteni, hogy csatlakozzon a szervezetetekbe?

Figyelt kérdés
Szám szerinti adatot kérnék. Mennyi sikeres kísérletetek volt erre?
2014. febr. 10. 18:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
29%

Szia.

Ezt Te magad is megnézheted a honlapunkon


egyébként csak behatárolom:

1988-ban 233. országban voltak tevékenyek a Tanúk, Mára ez 239. országra emelkedett.

akkor Kb 5. millió 888 ezer 650 Tanú volt

Most pedig majdnem elértük a 8 milliós számot.


Ha egyénenként vagy kíváncsi akkor az nincs külön feltüntetve, mert ezt senki nem tartja számon, és nem is dicsekszünk vele, az érdem nem a mienk, hanem a Teremtőé aki a növekedést adja.


(1Korintusz 3:5-7) 5 Micsoda hát Apollós? Igen, micsoda Pál? Szolgák, akik által hívők lettetek, mégpedig mindegyik úgy, ahogy megadta neki az Úr. 6 Én ültettem, Apollós öntözött, de az Isten adta folyamatosan a növekedést; 7 úgyhogy sem az ültető nem valami, sem az öntöző, hanem a növekedést adó Isten.


Ha megnézzük Jézus ténykedését, neki a 3. és fél év alatt a Tanítványaival együtt Kb 500 embert sikerült a helyes imádatra terelnie.

S a siker nem a mienk mint írtam, mert a Teremtő ha nem vonzza, akkor mi aztán nem tehetünk semmit.

S Jézus soha nem mondta, hogy világ megtérés lesz, és azt sem, hogy sokan lesznek a megmentettek, sőt nagyon kevesen a világ népességéhez mérten.


Érdekes ezzel szemben hogy a Többség azt hangoztatja, hogy "mi sokkal többen vagyunk"

Ez ellent mond Jézus kijelentésének

(Máté 7:14) 14 ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják.

2014. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

Bár valaki nullázta a válaszomat, pedig igazat írtam, azt még elmondanám, hogy nem a szervezetnek kell tagja lenni, hanem Isten népéhez kell tartozni, amit Ő szervezett egybe egységbe minden nemzetből.


S most azon gondolkodom, hogy amit írtam az miért volt annyira rossz, amikor hiteles forrásból írtam? :)

De sejtem... :D)

2014. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 sandor76 ***** válasza:

Miert,teged ki teritett meg?

Es csecsemo voltal?

2014. febr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

19:16:


Szerintem kicsit félreértetted a Kérdést. Egyéni eredményekre vagyok kíváncsi. Tehát pl arra, hogy te (vagy a te közreműködéseddel is) hány embernek sikerült Jehova Tanúihoz csatlakozni.


Volt legalább egy 1 ember, akinek hirdetted az egyházat tantásait, és hozzátok tért? Vagy volt több? Most nehogy azt hidd, hogy ezzel provokálni akarlak. Tényleg érdekel, mert pl Németh Sándor prédikációjára rengeteg ember elmegy, és szerintem sok embert a gyülekezetbe tud vezetni, tehát eredményes (Megjegyzem, nem vagy hitgyülis, sem karizmatikus keresztény)


Sándor ironikus, gúnyolódó, nem a témába illő kérdése pedig felesleges.

2014. febr. 10. 22:00
 5/23 anonim ***** válasza:

Hülyeséget akartam írni, de nem vagytok rá kaphatóak :D

Így csak leírom az igazat.


Jehova tanúi nem versengenek egymással és nem tartanak nyilvántartást arról, hogy kit kihozott (a prémiumért).

Ha valaki úgy dönt, hogy csatlakozik, akkor nem szükséges hozzá hözvetítő személy. (szerintem). Ez nem egy klubb, ahová be kell ajánlani a bevatottakhoz.

Azt meg nem hiszem, hogy számolják, hogy hányszor vágták rájuk az ajtót. És az sem mindig derül ki szerintem, hogy melyik tanú vagy minek a hatására lett valaki meggyőzve.

2014. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Rivulets of Silver Tears:


Na, de gondolom, azért csak emlékeznek 1-2 esetre nem? Ha már annyit házalnak biztos tudnak egy körülbelüli statisztikát. Bár megjegyzem, van fogalmam arról, hogy miért nem akarnak nyilatkozni.

2014. febr. 10. 22:28
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
JT-k! Megint túlbonyolítotok mindent... Segítek: a kérdező a kérdésére a válasz csupán egyetlen szám, nem pedig a szokásos mellébeszélés..
2014. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%

" hogy nem a szervezetnek kell

tagja lenni, hanem Isten népéhez kell tartozni,"


Jt tanításellenes ez a kijelentés, mert az őrtorony azt hazudja, hogy csak jt-k üdvözülhetnek, így máris szemenszedett hazugság virít az első válaszban, a többiben pedig a szokásos félrebeszélés, amit Istentisztelet címszó alatt gyakorolnak ezek.

2014. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

A 8-as válaszoló, hazug tanítása, mert ilyet sehol nem tanít senki a Tanúknál, mert már több ezerszer leírtuk azt is, már a könyökömön jön ki, hogy egy Tanú is eleshet, az utolsó percben, és akkor ennyit ért a keresztelkedése.


Csak hogy szurkálódj egy kicsit, mert olyan jól esik. Igaz?


De hogy válaszoljak a kérdezőnek:

Nem számoltam igazából, De sok sok embert tudnék mondani, amiben közvetve, vagy közvetlen is részt vettem.

Ha vissza nézek az elmúlt 23. évre, amikor ezen a területen ahol lakom még csak egy gyülekezet volt, 70-80 fővel.

a 90'-es évek eleje után hirtelen lett két gyülekezet az egyből. s tudok olyan helyeket ahol egy gyülekezetből mára már 4 gyülekezet lett.


S ehhez azt is alapul kell venni, hogy vannak akik elköltöztek más városokba vagy vidékekre, és ott szolgálnak tovább. konkrét számot nem tudok, hazudni meg nem hazudok.

2014. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A nyolcadik válaszoló nem hazudik, csak magából indul ki... Azt hiszi, hogy ti azt valljátok, hogy ha pancsikoltok a vízben, mostantól Jézus fog irányítani titeket. És ha egy elbukik, akkor mégsem irányít :D

Tehát, ha egy rossz köztetek, akkor nem sikerült a varázslás.

2014. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!