Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egyértelmű bizonyíték az...

Blaskó Krisztián kérdése:

Van egyértelmű bizonyíték az evolúcióra? Egy Dr. Kent Hovind nevű ember 250 000 $-t ajánlott fel annak, aki képes cáfolni a Bibliát. (Szó szerint értelmezve, pl. : 6000 éves a Föld stb. )


2014. febr. 16. 14:53
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/243 A kérdező kommentje:
Sokan írjátok, hogy nem ismerjük az evolúciót. Itt egy játék, hogy ti mennyire ismeritek a Bibliát: [link]
2014. febr. 23. 17:10
 82/243 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért de olyan hogy átmeneti faj nem létezik. Ennyi erővel a macska is átmenet az őse és egy később felbukkanó "faj" között. Vagy akár mi is.
2014. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/243 anonim ***** válasza:

"Sokan írjátok, hogy nem ismerjük az evolúciót. Itt egy játék, hogy ti mennyire ismeritek a Bibliát: [link]


Ez kb annyira jön a témához, mint az, hogy te mennyire ismered a statisztikában a standard hiba számításának módját. Egyébként nyilván illik ismerni valamennyire a Bibliát, mert keresztény kultúrkörben élünk, de le merem fogadni, hogy egy hangyányival nem ismered jobban, mint én. Pláne, hogy nincs is értelme a jobban ismerésnek, mert a fele metafora a másik fele meg történelem. A metaforát meg mindenki úgy értelmezi ahogy akarja.

2014. febr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/243 anonim ***** válasza:
Amúgy igen kompetens kérdéseket dob ki ez a szunyok :D Miért fontos az, hogy kinek az énekében van egy sor? Komolyan ez ilyen játék ami azt kérdezgeti, hogy egy idézet kinek a könyvében meg énekében van? Ennyiről szólna a Bibliaismeret? Hát kösz, azonnal szólok a hittanoktatóknak és a papoknak, hogy teljesen rosszul tanítanak a Bibliáról :D
2014. febr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/243 A kérdező kommentje:
Ez csak egy játék. Nem felel meg egy vasárnapi istentisztelet tanításainak.
2014. febr. 23. 17:56
 86/243 anonim ***** válasza:
64%

"Jól látom, hogy ezt írtad: "újainkat" ?

Én is vétek helyesírási hibákat, olykor nem is keveset, de ez most pofán ütött. Már csak azért is, mert kivételesen ezt az egy szót nagyon beleszokták kalapálni a gyerekek fejébe egy olyan 3-os 4-es korukban... "



Nem zavar különösebben a dolog, én elégedett vagyok a magyar helyesírási tudásommal ahhoz képest hogy szlovák vagyok. A magyar nyelv megszokott nálam de a helyesírásom még hagy némi kívánni valót maga után. Talán a nyelvváltogatás miatt, épp egy szlováknyelvű oldalon is billentyű csatázom és ez is kissé megkavar néha.

Azért bocsánatot kérek a hibáért.

2014. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/243 anonim ***** válasza:
91%

Látszik kissé nehéz a felfogásod kérdező.

Le lett írva, hogy a Biblia egyáltalán nem ellenfele az evolúciónak, az evolúcióval foglalkozók nagy része meg magasról szarik is rá, mert teljes mértékben érdektelen.

2014. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/243 anonim ***** válasza:

"Nem zavar különösebben a dolog, én elégedett vagyok a magyar helyesírási tudásommal ahhoz képest hogy szlovák vagyok."


Szerintem te inkább Felvidéki magyar vagy (Szlovákiai magyar). Gondolom a szüleidtől tanultál meg magyarul és nem iskolában. Anyanyelvi szinten nem tudnál megtanulni magyarul.

2014. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/243 anonim ***** válasza:
64%

A vitát befejezem, mivel ti is ugyan olyan bigott módon védelmezitek a hiteteket mint egy pap a sajátját.

Szerintem, ha egy angyal látogatna meg titeket személyesen és mondaná el nektek, hogy valójában Isten alkotásai vagyunk még akkor sem akarnátok ezt elhinni. Óóó... Miért? Mert nektek egyszerűen nem tetszik az a tudat, hogy van egy Mindenható Isten akinek vannak bizonyos elvárásai is. Nehogy már megmondja nektek egy láthatatlan Isten, hogy mit szabad és mit nem. Mert ti vagytok a saját világotok istenei, ti döntitek el mi a jó és mi a rossz. Így aztán nem kell lelkiismeret furdalással küszködnötök ha erkölcstelenséget követtek el.

Bocs hogy nyers voltam, de ahhoz képest amit ti írtatok rólam még tapintatos is volt válaszom.

Azért még itt egy videó (nem hosszú) amiben elmondják, amit nekem nincs időm leírni.


Üdv!

2014. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/243 anonim ***** válasza:
2014. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!