Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi. Ez miért olyan...

Jehova Tanúi. Ez miért olyan biztos? .

Figyelt kérdés

Hallottam hogy talán ez lesz az utolsó emlékünnep. De miért? Ha mégis beteljesedne az utolsó prófécia ebben az évben és beállna a nagy nyomorúság akkor az nem csak pár napig fog tartani valószínűleg bár ezt nem tudhatjuk. Számomra elképzelhetetlen hogy pár hét akár hónap alatt leforogjon ez az egész.


Elnézést ha bután hangzik.


2014. febr. 21. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Már megint egy 1976-os mintához hasonló butaság.


Ez egy Kérdés és nem tény.

Valaki ezt fellebbentette, és a mondat futó tűzként terjeng, s mire elér az utolsó ember fülébe az már más kép adja vissza, mint ami a valóság.


Nem ezzel kell foglalkozni, hanem tenni a feladatunkat, és megtanulni keresztényként élni.

azt a napot és az Órát egyetlen Tanú sem fogja megkapni, ugyan is Ő rájuk ugyan úgy vonatkozik az a vers:

(Máté 24:13) 13 De aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben. . .


s nem az aki feladja.


a nyomorúságról pedig annyit, hogy nem tudjuk meddig fog tartani, De sokáig nem, mert a választottak sem élnék túl.


A Biblia pedig azt írja, hogy a választottak miatt megrövidíttetnek a napok.

(Máté 24:21, 22) 21 mert akkor nagy nyomorúság lesz, olyan, amilyen nem volt a világ kezdete óta mostanáig; nem, és nem is lesz többé. 22 Bizony, ha azok a napok meg nem rövidíttetnének, nem részesülne megmentésben egyetlen test sem; de a választottak miatt megrövidíttetnek azok a napok.


S ez nem csak Fizikai nyomorúságot, hanem szellemit is jelent azoknak akik rájönnek, hogy nekik nincs tovább, és ez bizony nem kellemes érzés.

2014. febr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

És a fent említett idézet is bizonyíték arra, hogy nem megy mindenki a mennybe.

Mert a fizikai testnek lesz nehéz elviselni a nyomorúságot, nem szellemiben.

2014. febr. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Senki sem állítja a Tanúk közül, hogy az ez évi Emlékünnep lesz az utolsó. Csupán egy kérdés.


Nagyon várjuk a szabadulást, azt hogy meg legyen hallgatva a Mi Atyánk ima, hogy Jehova megszentelje felséges nevét, hogy eljöjjön a királysága, és meg legyen az akarata.


Ez pedig csodálatos szép jövöt biztosít az emberiségnek.

A Jelenések 21:4 szerint eltörli a fájdalmat, halált, betegséget.

A Biblia leírja azt is, hogy a Föld gyönyörü Édenné fog válni, ahogy azt Jehova kezdetben akarta.


Úgyhogy kedves kérdezö, összegezem, ez csupán egy kérdés.

Jézus azt mondta, hogy "arról a napól és óráról nem tud még a Fiú sem, csak az Atya"...de a jeleket megjelentette nekünk, hogy tudjuk az idö közelségét.


Figyelmeztetett is hogy ne legyünk olyanok mint a Noé idejében élök, akik nem vettek észre semmit sem, sajnos a maguk kárára


Itt olvashatsz a jelekröl:


Máté 24 rész

Márk 13 rész

Lukács 21 rész

2.Timóteus 3:1-5

Jelenések 11:18 /A Jelenések könyve leírja szimbólikusan a lovasokat is, akik a háborút, halált éhséget szórják/


és akik nem akarnak hinni és csúfolódnak ezekröl is ír

2.Péter 3:3,4


Ezeket a verseket mind megtaláljátok a Károli Bibliátokban

2014. febr. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem rég kezdtem tanulmányozni és még nagyon levagyok úgymond maradva szóval nem sok ismeretem van. Én is járok a gyülekezetbe és ott azt hallottam hogy valószínűleg ez lesz az utolsó emlékünnep. Félre értés ne essék nem kötekedni akartam. Az az igazság hogy inkább megvagyok ijedve és minthogy elfogadnám a tényt hogy akármelyik pillanatban történhet valami inkább keresek nyugtató dolgokat amik arra utalnak hogy még van idő... :) Én is szeretném hogy ennek a világrendszernek a vége legyen. Viszont a végéig még elég sor rossz dolog vár még ránk ami miatt félek.
2014. febr. 22. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy ez lesz-e az utolsó igazán nem tudjuk. Csupán beszélgetünk róla, ahogy írtam ez egy kérdés csupán.


Az idö rövidül, de nincs mitöl félni. Hidd el, a Legfelségesebb Isten mindig meg tudta menteni a népét.

Emlékszel amikor az izraelitákat átmentette a Vörös-tengeren?


Mikor Nóét és családját megmentette a bárkában? Mikor megmentette a parázna Raábot Jerikóban a családjával együtt....Emlékszel a történetre az Ezékiás király idejéböl, amikor Jeruzsálemet körülvette az ellenség hadserege, mit tett egyetlen angyal egy éjjel?

2014. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Emlékszek. Csak vannak olyan családtagjaim akik erről nem akarnak tudni és nem érdekli őket a dolog szóval nem is magam miatt aggódok annyira.
2014. febr. 22. 21:25
 7/10 sandor76 ***** válasza:

Na latod ,aki figyel az megerti mi a dolga a Tanuknak.

Igyekszunk mindenkihez eljuttatni azt az uzenetet amit Jezus bizott rank. Te mar erted milyen fontos pontos ismeretet szerezni,es ezt at is adni masoknak,hogy ok is megmenekulhessenek.

Nem a beszervezes ,meg agymosas a celunk,hanem az eletmentes.

En is ezzel a gonddal kuzdok,az en csaladom reszerol,de nem adom fel.

A jo pelda jo hatassal lehet.

2014. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sandor76 ***** válasza:

Testvereim jol irtak,senki sem tudja mikor.

Jezus azt mondta,olyan idoben amikor nem gondolnatok,mas forditas szerint,amikor nem tartjatok valoszinunek.

A felkentek maradeka miatt meg lesznek rovidittetve azok a napok.

Gondolj bele,ha egy varosba egy hetig nem visznek elelmet,mi fog tortenni,amikor rajonnek,hogy nincs utanpotlas.Par nap alatt osszeomolhat minden.

Nem panik kelteskent irom,Jezus megmondta gyorsan fognak porogni a esemenyek.

2014. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 futár 1 válasza:
Rossz " vallást" kezdtél el tanulmányozni!!!!! Talán a lehető legrosszabbat! Na jó A hit gyülekezet még rosszabb!
2014. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem azt kérdeztem mi a véleményetek a Jehova Tanúiról, gondolom ahogy általában mindenkinek te se voltál náluk megkeresztelkedve és fogalmad nincs arról hogy mit hogy tanítanak csak a pletykáknak hiszel..

Egyébként köszönöm a válaszokat.

2014. febr. 26. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!