Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Hogyan lehet...

Jehova tanúi! Hogyan lehet Krisztus egy teremtmény, ha MINDEN teremtett dolog általa lett? Ha Jézus egy teremtett dolog volna, akkor ezen vers értelmében önmagát is teremtenie kellett volna.

Figyelt kérdés
A János 1:3 úgy utal Krisztusra, hogy "Minden általa lett, nélküle semmi sem lett, ami lett" továbbá ehhez hasonló igeszakasz a Kolosse 1:16 is.

2014. febr. 22. 16:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
39%

Hárman vannak akik bizonyságot tesznek, és ez egy...


Akkor a Többi vers ellent mondásba keveredne ha ez így lenne.

De ez a vers apokrif irat, és a háromság hívő fordítók tették bele.


A Kár. ezt írja: „Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy. És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön, a Lélek, a víz és a vér; és ez a három is egy.” (A B.—D. és a Káldi is tartalmazza ezt a háromságot támogató kitételt.) Az ÚV-ból azonban hiányzik az, hogy „a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy. És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön.” (A háromságot támogató részletet a Kat., ÚRB, KNB és Csia sem tartalmazza.)


A Kat. a következő jegyzetet fűzi a fenti, háromságot támogató részlethez: „Ez egyetlenegy görög szövegben sincs meg, sőt még a Szent Jeromos-féle fordítás régebbi példányaiból is hiányzik” (707. o.).


3. Időszámításunk szerint a IV. században egy latin tanulmányában a Háromság egyik túlbuzgó támogatója nyilvánvalóan úgy foglalta bele ezt a részt: „a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy”, mintha az 1János 5:7-ből volna idézve. Később ezt a részt közvetlenül is beletették a latin Biblia kéziratába.


De ez a szöveg nem található meg egyetlen korai görög nyelvű kéziratban sem, és nyilvánvalóan azért csatolták a levélhez, hogy támogassák a szentháromság tanát. A legtöbb modern fordítás, legyen az katolikus vagy protestáns, nem tartalmazza ezeket a verseket a szöveg fő részében (1Ján 1:1, 2).



Úgy, hogy Ti ezért nem értitek azt ami valós, mert ellentmondásba kerültök azáltal, hogy a betoldásokat is hiteles szövegként fogadjátok el.


ez pedig a Ti dolgotok.


Penu

2014. febr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
15%

Látod kedves 19-es, hogy mekkora bakot lőttél? :) Azon kéne nagyon őszintén elgondolkozni, hogy miért volt/van szükség ilyen hamis betoldásokra és félrefordítások sokaságára ahhoz, hogy a "kereszténység" állítólag legfontosabb alaptanát, a háromságot igazolni lehessen???


Mert az tagadhatatlan, hogy az érveik erre a nem bibliai tanra, kétértelmű szövegrészek félrefordításából (mint pl. a Róma 9:5), a szövegösszefüggéséből kiragadott versekből, szövegrészekből (mint pl. a János 10:30), és betoldásokból (mint ez a fenti) van!

2014. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
84%

Azt hiszem én voltam a 19es válaszoló. :)

Tényleg azt hiszed,hogy bakot lőttem? Ennyire hülye azért csak nem lehetek!!

De tudjátok mit!?...Dobjuk ki a @csába az egész bibliát a kukába semmit nem ér az egész..

Szerintetek ez lenne a legjobb megoldás. Nemde?

Hisz ott van a vadi új biblia,valódi ihletett biblia.

De előbb vessünk még egy kis pillantást hátha találunk benne mégis valami hasznosat.

Például ezt vajon,hogy lehetne megmagyarázni?

"De őt az Isten, miután feloldotta a

halál fájdalmait, feltámasztotta,

mivel lehetetlen volt, hogy a halál

fogva tartsa őt" (ApCsel 2:24).

Itt tudjuk,hogy ki beszél. Az Atya hisz mindenki tudja,hogy ő támasztotta fel Jézust.

Viszont az alábbi igék valahogy nem egyeznek a fenti igével.


"Romboljátok le ezt a templomot,

és három nap alatt felépítem. Ezt

mondták rá a zsidók: ’Negyvenhat

esztendeig épült ez a templom, és

te három nap alatt felépíted?’ Ő

azonban testének templomáról

beszélt. Amikor azután feltámadt a

halálból, visszaemlékeztek tanítványai

arra, hogy ezt mondta, és

hittek az Írásnak és a beszédnek,

amelyet Jézus mondott” (Jn 2:19-

22; 1Pt 3:18).

Nos itt azt mondja Jézus,hogy "három nap alatt FELÉPÍTEM",vagyis nem az Atya támasztja fel hanem Ő saját magát.De ha már itt tartunk érdemes egy pillantást vetni a Szent Lélekre is.


"Ha pedig annak Lelke lakik

bennetek, aki feltámasztotta Jézust

a halottak közül, akkor az, aki

feltámasztotta a Krisztus Jézust a

halottak közül, életre kelti halandó

testeteket is a bennetek lakó Lelke

által" (Róm 8:11, 1Pt 3:18)

Akkor most,hogy is van ez?

Elmondom!

Jézust Isten támasztotta fel. Olvashatunk arról, hogy ezt az Atya tette meg, valamint arról is,

hogy a Szentlélek. Az 1Pt 3:18 világosan közli: „Mert Krisztus is szenvedett egyszer a

bűnökért, az Igaz a nem igazakért, hogy Istenhez vezessen minket, miután halálra adatott

test szerint, de megeleveníttetett Lélek szerint.” Ami pedig a legérdekesebb: olyan igéket is

találunk, ami arról beszél, hogy Jézus saját magát támasztotta fel. A templomban arról

beszélt, hogy hatalma van felépíteni három nap alatt testének a templomát. „Azért szeret

engem az Atya, mert én odaadom az életemet, hogy aztán újra visszavegyem. Senki sem

veheti el tőlem: én magamtól adom oda. Hatalmam van arra, hogy odaadjam, hatalmam van

arra is, hogy ismét visszavegyem: ezt a küldetést kaptam az én Atyámtól” (Jn 10:17-18).

Jézusnak hatalma volt arra, hogy saját maga visszavegye az életét.

Azt hiszem,hogy teljesen ki akarjátok lőni a Szentháromságot a Bibliából akkor jobban teszitek ha újra írjátok az egész Bibliát mert a Biblia alapja a Szentháromság.

Nem tudom,hogy ki lövi itt a bakokat,de jobb lenne ha egy kicsit jobban odafigyelnétek,hogy mi megy végbe a "házatok"táján,mert nagyon nem jó!

Tudom,hogy most újra meg újra jösztök majd itt mindenféle magyarázatokkal mert nektek muszály tartani a frontot.

És ép ezért nektek is tudnotok kell,hogy kár a gőzért.

Én hiszek abban amit már egymilliószor leírtam;

"Isten megjelent a testben és megigazíttatott lélekben.."

Én ezt vallom és hiszem mert tudom,hogy nem tévedek!

2014. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
15%

Kedves válaszoló.


A példázat amit Jézustól idéztél, azt a Zsidók félre értették, mert nem a Fizikai templomról szól,



Azt akarta mondani itt Jézus, hogy önmagát támasztja majd fel a halálból? Vajon azt jelenti ez, hogy Jézus az Isten, mivel a Cselekedetek 2:32 azt írja: „Ezt a Jézust támasztotta fel az Isten.”

Egyáltalán nem.

Ez a nézőpont ellentmondana a Galácia 1:1-nek, amely Jézus feltámasztását az Atyának tulajdonítja, és nem a Fiúnak. A Lukács 8:48 beszámolója hasonlóan fogalmaz, amikor idézi Jézusnak egy asszonyhoz intézett szavait: „hited megtartott téged.” Maga az asszony gyógyította meg magát? Nem, hanem az Isten ereje, mely Krisztus által működött, az gyógyította meg az asszonyt, amiért hitt (Luk 8:46; Csel 10:38). Ehhez hasonlóan Jézus emberként bemutatott tökéletes engedelmessége megteremtette az erkölcsi alapot az Atyának arra, hogy feltámassza őt, s így a Fiaként ismerje el őt. Jézus hűséges életpályája miatt joggal elmondható volt, hogy önmagának köszönhette, hogy feltámadt.

A. T. Robertson a Word Pictures in the New Testament című művében ezt írja: „Emlékezzünk a [János] 2:19-re, ahol Jézus ezt mondta: »három nap alatt felépítem.« Nem azt értette ezalatt, hogy az Atyától mint aktív cselekvőtől függetlenül magát fogja feltámasztani a halottak közül (Róma 8:11)” ([New York, 1932] V. köt., 183. o.).

2014. febr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
15%

(1Korintusz 6:14) 14 Az Isten pedig az Urat is feltámasztotta, és minket is feltámaszt majd a halálból a hatalma által.


Azt hogy Jézust feltámasztotta azért volt, mert Jézus mindent meg tett, hogy méltó legyen a feltámasztásra.

Tehát a tettein múlott és nem a saját maga hatalmán.

2014. febr. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 19-es! Miért olyan nagy feladat neked, ha őszintén be kell ismerned, hogy mellétrafáltál azzal, mikor egy köztudomásúan betoldott versel akartad igazolni a háromságot?! És milyen érdekes, hogy pont a háromság érdekében szerepel ez a betoldás..., no persze nem az egyetlen. :))

Tehát nem szégyen az, ha az ember téved, velem is megtörténik ma is, hitted volna? De ha ilyen eset történik, akkor a tudásunk és a fejlődésünk érdekében illik azt elismerni és kijavítani, enélkül ugyanis nincs sem tanulás, sem (jellem)fejlődés. Ugye érted? :)


Így aztán önmagáan az, hogy ezen tények beismerése és tudomásul vétele nélkül egyből ugrottál egy másik témára, sokat elárul a következő "érveidről". Sajna csalódást kell okoznom, mert ezek is csak a ti félrevezetésetekre vannak kitalálva, nem ez a Biblia valódi tanítása.


És látod megint csak igazolódott, hogy az általam felsorolt három fő kategoria valamelyikét használod Jézus Istennel való "egyenlősége" bizonyításához. Ugyanis itt is a kiragadott szövegek félreértelmezése történt.


"Jézust Isten támasztotta fel. Olvashatunk arról, hogy ezt az Atya tette meg, valamint arról is,

hogy a Szentlélek."


(Alapvetően fontos lenne, ha nem "lelket" írnánk a szellem helyett, mert nagyon nem ugyanazt jelentik. Éppen ezért én a pontosabb fordítások szerint "szellemet" írok, ugye nem baj?)

Nos, pontosan miről is szól a te általad idézet vers? Nézünk egy ÉRTHETŐBB fordítást:


1Péter 3:18

"Hiszen Krisztus is meghalt egyszer s mindenkorra a bűnökért, egy igazságos személy igazságtalanokért, hogy az Istenhez vezessen titeket; ő, akit halálra juttattak a testben, de aki megeleveníttetett a szellemben."


Vagyis szellemszemélyként támadt fel, ez a vers erről szól. De ha azt állítanád, hogy Jehova a szent szelleme segítségével támasztotta fel Jézust, azzal sem tévednél, mert maga a Biblia is azt tanítja, hogy Isten a szent szellemét, mint ÁLTALA IRÁNYÍTOTT tevékeny erejét arra használja fel, amire akarja, akár teremt, akár életre kelt vele.


János 10:17, 18

"Azért szeret engem az Atya, mert én odaadom a lelkemet, hogy vissza is kapjam. Senki sem vette el tőlem, hanem a magam kezdeményezéséből adom oda. Van hatalmam odaadni, és van hatalmam visszakapni. Az erre vonatkozó parancsolatot az Atyámtól kaptam."


Kérlek most jól figyelj, olvass figyelmesen:


Addig az időpontig, amikor Jézus a "más juhok"-ról beszélt, az emberek megkísérelték elvenni a "jó pásztor" életét. De Ő soha nem tett semmi olyasmit, amivel rászolgált volna arra, hogy az emberek halálra adják Őt. Ez magyarázza meg azt, hogy miért mondta ezeket a szavakat: "Senki nem vette el azt tőlem, hanem saját magamtól adom oda azt. Hatalmamban áll azt odaadni, és hatalmamban van azt ismét megkapni. Erre vonatkozóan parancsot az Atyámtól kaptam" (Ján 10:18).


Néhány hónappal később bebizonyosodott ez a kijelentés. Azon az éjszakán, amikor Jézust elárulták a Getsemáné kertben s amikor Péter megkísérelte karddal megvédeni Őt, Jézus ezt mondta: "Azt gondolod, nem tudnék Atyámhoz fordulni, hogy gondoskodjon számomra ebben a pillanatban több mint tizenkét légió angyalról? Ebben az esetben miként teljesednének be az Írások, amelyek szerint mindezeknek így kell megtörténniük?" (Máté 26:53, 54). Itt sem Jézus önnön hatalmaáról van szó, igaz?? Nem, éppen ellenkezőleg, Atyjától kérhetett volna segítságet, de nem ez volt a cél. Ezért, miután hagyta, hogy apostolai megfutamodjanak mellőle, Jézus önként megadta magát a tömegnek, amely azért jött, hogy elfogja őt és még egyszer utoljára megpróbálja halálra adni. Ezzel Jézus nem dobta el magától az életét.


Jézus hatalmat kapott mennyei Atyjától arra, hogy ezt az utat válassza, de ennek megtevése a saját szabad akaratától függött. Az a hatalma, hogy a feltámadás által újra megkapja a lelkét, attól függött, hogy hajlandó-e önként odaadni azt. Mivel valóban önként halálra adta a lelkét, mennyei Atyja felruházta Őt azzal a hatalommal, hogy ismét megkaphassa azt attól az Egyetlentől, aki képes volt feltámasztani őt a halottak közül. Semmilyen hatalom égen vagy földön nem gátolhatta meg Jézust abban, hogy újból megkapja "lelkét" vagyis az életét. Ezért sem a kormányzó pecsétje, amelyet a sír bejáratát elzáró hatalmas kőlapra tettek, miután Jézus meghalt a fán és a sírba helyezték, de még a katonai őrség sem, amely őrt állt a sírnál, nehogy a tanítványai ellopják Jézus holttestét, nem gátolhatták meg Jézust az Istentől kapott hatalmának a gyakorlásában a harmadik napon (Máté 27:62-től a 28:15-ig).


Tehát ennyit erről. Nem a háromság magyarázza meg az igazságot, hanem a Biblia, mely NEM tartalmazza a háromságot.


Végezetül mégegyszer nyomatékkal kérnélek arra, hogy gondolkozz el a következőn: ha Jehova Tanúi az ilyen látszólagos "ellentmondásokat" és más félrefordításokat, valamint betoldásokat a Biblia alapján képesek cáfolni, de ti NEM vagytok képesek a Tanúk ellenérveit semmilyen bibliai módszerrel kiütni, akkor mennyire lehet stabil a hitetek a háromságban???? Ez nem "meggyőződés", hanem vakhit, hiszékenység - szabadon választhatsz. :)


Milyen bibliai ellenérvekre gondolok? Pl. a János 17:3-ra, vagy az 1Kor 8:6-ra, melyek EGYÉRTELMŰEN tanítják, hogy Jézus NEM lehet a Mindenható igaz Isten, sem vele egyenlő. De ilyen a Róma 9:5 félrefordítása, mely szintén nagy megosztottságot szült a fordítások között. A kiragadott és helytelenül magában értelmezett János 10:30-ról nem is beszélve. De persze ilyen a legutóbbi témád is, az erre adott válaszunkat sem tudjátok cáfolni a Szentírásból. Ez van!

2014. febr. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
88%

De bizony kedves utolsó Jézus lehet a MINDENHATÓ,sőt nem,hogy csak lehet hanem az is! :)

És ki mondja,hogy tévedtem!?:) Te,ti?

Ti mondjátok meg,hogy mi igaz a Bibliában és mi nem? Mondtam már,hogy mit kell tenni,vagy nem? Át kell írni az egész Bibliát és akkor nem lesz többet vita tárgya a Szentháromság. Én nem egy,két ígére támaszkodom hanem az egész Bibliára.

Atya,Fiú,Szent Lélek!

Az Atya teremt!

A Fiú teremt!

A Lélek teremt!

Az Atya ítél!

A Fiú ítél!

A Lélek ítél!

Előtted van a Biblia kezdete és vége vagyis a lényege.döntsd el,hogy miben akarsz hinni.

Nem haragudj,hogy a "szádba kell rágnom" mint egy óvisnak de máskép nem akarod megérteni.

És,hogy ki tesz vesz a Bibliába azt aszt hiszem mindannyian nagyon jól tudjuk,ezt kár is tovább ragozni.

Dehát aki ezt nem akarja megérteni,az magára vessen! :)

2014. febr. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves válaszoló! Te még mindig nem veszed észre, hogy az előítéletes éned tolod ide elém, és semmi konstruktívitást nem mutatsz, pedig éppen erre kértelek. Leírtam egy néhány jellemzően figyelmen kívül hagyott verset, melyre a háromság hívei nem tudnak bibliai választ adni, de te csak az újabb álérvekkel nyomulsz.

Mekkora hamis előítélet van benned. Nem semmi. Egyszerűen elvakít ez a vakbuzgóság. Figyelj már kérlek oda a másikra!


Látod-e mit tettél? DEMAGÓG módon felsoroltál néhány jellemzőt, de hogyan? KIRAGADVA és persze biblai hivatkozások nélkül, minél homályosabb legyen.

Az téged nem érdekel, hogy Jézus ÁLTAL az Atya teremtett, Jézus önmagától nem lett volna erre képes.

Az sem érdekel, hogy mindez Jehova szent szellemével (ruah, pneuma) történt, melyet Ő arra használ fel, amire akar, hiszen Isten IRÁNYÍTJA, mint tevékeny erejét.

Az sem érdekel, hogy Jehova a Fiának, Jézusnak adta a bűnös emberiséggel kapcsolatos ítélkezés jogát. Tehát Jézus KAPTA ezt, nem alanyi jogon rendelkezett vele.

És persze az sem érdekel, hogy a szent szellem, mint ISTEN ÁLTAL IRÁNYÍTOTT (külsődlegesen ható) erő, képes ítélkezni is, hiszen a Mindenható MINDENT általa hajt végre.


De hogy Jézus hamis tanítás szerinti "mindenhatóságát" megcáfoljam, két verset idéznék, melyre illene KONSTRUKTÍV választ adnod a bibliádból, különben csak az bizonyosodik be, amit mondtam, vagyis félre vagy vezetve. :)


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Kérdésem: ha te valaki mást valamely tulajdonságában "egyedülinek", vagy "egyetlennek" nevezel, lehetsz-e vele "egyenlő"?!


(1Korintusz 8:6) "számunkra valójában e g y Isten van, az Atya, akiből van minden, és mi őérte; és e g y Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi őáltala."


Ugye nem tagadod, hogy itt Pál teljesen hasonló szellemben fogalmazott, mint amikor Krisztus az "örök élet" feltételéről beszélt a 17:3-ban?

Kérdésem: ugye Pál az "EGY Isten" alatt a Mindenható Istent értette? Tehát akkor bingó! Van EGY(!!) Mindenható Istenünk és van egy Urunk, Jézus Krisztus, aki értelemszerűen nem lehet szintén mindenható, mert akkor a szó értelmét vesztené, igaz?


De ne gondold, hogy csak ennyi van. Mi VALÓBAN nem "egy-két" igére támaszkodunk, hanem mindegyikre, a tejes Írásra, mely elhiheted, hogy nem mond ellent Jézusnak és Pálnak.

Szóval várom a KONSTRUKTÍV válaszokat! :)

2014. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!