Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták! Ti hogyan tértete...

Adventisták! Ti hogyan tértetek meg, miért ezt az egyházat választottátok?

Figyelt kérdés

Én Római Katolikus vagyok és 17 éves férfi

Nem tudom, mostanában elkezdett érdekelni ez az egyház engemet.

Esetleg ha van írjon olyan is aki katolikusból keresztelkedett át adventistává, vagy egyéb tapasztalatai vannak róluk.



2014. febr. 23. 17:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A 7. válaszolónak


Jézus egy szóval nem mondta, hogy olyan helyen fogunk lakni, ahol lesznek más keresztények is. Azt se mondta, hogy csatlakozzunk az első egyházi szervezethez, amelyikbe belebotlunk. Az se mondta, hogy bízzuk rá az életünket valamelyik tanító Biblia-magyarázataira.


Ő azt mondta, hogy kövessük Őt. Nem mondta, hogy csatlakozzunk emberekhez. Azt meg pláne nem mondta, hogy embereket, tanítókat kövessünk. Ha kinyitod a Bibliádat az első oldalakon, ott van egy ember, akit Énoknak hívtak. Nem sok mindent tudunk meg itt róla, csak azt, hogy Istennel járt, és Isten felvette őt magához. Nem volt se Bibliája, se gyülekezete, és mégis Istennel járt. Szerette az Urat, kereste Őt, Vele járt több mint 300 éven keresztül. Nem épült le szellemileg, nem távolodott el Istentől - Vele járt folyamatosan.


Ehhez nem kell más, csak egy gyermeki szív, egy gyermeki lelkület, és bizalom. Ezt sehol, egyetlen közösségben se fogod megkapni. Imádkozzál, keresd Őt, és járj te is Istennel...


Isten áldjon!

2014. febr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden kedves ember válaszát! :)
2014. jún. 7. 18:15
 13/15 A kérdező kommentje:
Azért akarom őket megismerni, meg akár más keresztény egyházakat is, hogy jobban Átlássam Isten üzenetét, haljak különböző nézeteket és Önmagamban egyesítve megismerjem az igazságot. Vagy legalábbis a közelében legyek.
2014. jún. 7. 18:20
 14/15 anonim ***** válasza:
A Timotheus Társaság egyszer ajándékot ígért annak, aki megfejt egy bibliai tesztet. Sikerült is, kaptam egy könyvet (Több, mint ács), tetszett. Evangélikus foglalkozásokra is jártam aztán templomba is. Munkába álltam mozijegyárusként és Bibliát akartam árusítani a moziban. A vezetőség támogatta. Lakóhelyemen volt egy könyvárus bácsi és néni, azoktól kaptam meg az Advent Kiadó címét. Elmentem, hogy kérjek párat, a kiadóvezető nagyon lelkes volt. Adott Bibliát is, könyveket is. Mindet árulni kezdtem és közben elolvasgattam. A Játék a tűzzel című könyv nagyon nagy benyomást tett rám. A könyv alapján megértettem, hogy a szombat nagyon értékes Isten előtt és az Ellensége is nagyon számon tartja. Bevallom ez meglepett és meggyőzött. Aztán megismerkedtem egy kedves fiúval, aki mindenkép be akarta bizonyítíni h a 10 parancsolat már nem aktuális (csak a szeretet), és ez logikus, vagy mind a 10 kell vagy egyik se. Sokat kérdeztem, olvastam, arra jutottam, hogy mind a 10 érvényes még, az egészségügyi szabályokkal együtt. A ceremoniák már más kérdés (rituális törvények). Ennyi:) Így lettem adventista, mert a tanulmányaim alapján a leghitelesebb a bibliamagyarázatuk.
2016. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es válaszoló!

Bár én nem a kérdést feltevő vagyok de mégis feltennék egy kérdést ha szabad. Ön melyik felekezethez vagy valláshoz tartozik? Vagy csak úgy magán jelleggel olvassa a Bibliát és saját magától próbálja értelmezni? Mert ha úgy vesszük ez is egy szemüveg csak ezt nem megveszi a boltban hanem elkészíti magának. Várom válaszát!

2021. dec. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!