Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy neo-protestáns kisegyházba...

Egy neo-protestáns kisegyházban történt bemerítést, amelyről nincs úgynevezett keresztlevél, elfogad a Római Katolikus Egyház?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt egy amerikai neo-protestáns kisegyházban (Church of Christ,Magyarországon Krisztus gyülekezete, - ami nem keverendő az utolsó napok szentjeivel vagy a mormonokkal!) merítkeztem be felnőttként, saját akaratomból. Az Atya-Fiú-Szentlélek nevében történt a keresztség.


De hivatalos keresztlevelet nem adtak ki, mert ott nem szokás, ahogy mondták.


Ilyen esetben elfogadja a bemerítkezésemet a Római Katolikus Egyház?


Pl. ha a Római Katolikus Egyház tagja akarok lenni, akkor elég csak bérmálkoznom a katolizáláshoz, vagy keresztelkednem is kell?


2014. márc. 1. 16:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Szerintem ha egy neo-protestáns gyülekezetben keresztelkedtél ,felnőttként ,tudatosan Apa-Fiú-Szentlélek nevében ,ráadásul Bibliai bemerítkezés volt, akkor ezután már nincs szükség semmiféle ceremóniára.

De azt hogy nem fognak -e szektásnak tartani azt nem tudom. Hogy ilyenkor mi a hivatalos álláspont?! Nem tudom. Meg hát az is egy másik kérdés hogy a nyáj hogy fogad be :) Ez nyilván egyénfüggő. A leglényegesebb kérdés nem az ő véleményük hanem Jézus Krisztus véleménye. Azt pedig te tudod hogy megvan -e a forró drót. És ez a legfontosabb, hogy az megmaradjon ha megvan. Majd elmeséled :)

2014. márc. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!