Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek/egyháztagok...

Vallásos emberek/egyháztagok (akármilyen) /nem egyháztagok! Kíváncsi vagyok a véleményetekre. (? )

Figyelt kérdés
Na most itt vagyok én. Megkereszteltek, katolikus középiskolába is jártam, aminek az lett az eredménye hogy komolyan elkezdtem hinni istenben, viszont amennyire hiszek benne, annyira utasítom el az egyházat. Azt vettem észre, hogy a papok, akik tanítottak, sérült emberek. Úgy láttam, hogy boldogtalanok, fásultak. Ezt akár rá is lehetne fogni a sok hülyegyerekre,de a családomból is ismerek pár papot, ők dettó. A hívekről meg hadd ne beszéljek (megsérteni nem akarok itt senkit, csak a tapasztalatom írom le). Rengeteg olyan "dolga" van az egyháznak, amivel nem értek egyet (cölibátus, ellentmondások, különböző ügyeik, stb). Kérdésem: létezik olyan vallás, amibe "beleférek"? Ami nem kér semmit/ami nem követel semmit. Ahol a középpontban Isten áll és nem a szabályok. Gondolom fogjátok írni, hogy a katolikusoknál Isten áll a középpontban. Szerintem nem. Gyónás, áldozás, szertartások. Nekem ez abszolut nem tetszik. Az a véleményem, hogy ha valaki kapcsolatban áll istennel, akkor nem kellenek szimbolikus dolgok, hogy kifejezzük azt, amit érzünk (esetetekben ami kötelező). Halott ügy a vallással való kapcsolatom, vagy létezik olyan, ami kielégít?
2014. márc. 5. 20:31
1 2 3
 1/23 sandor76 ***** válasza:
13%
Igen van.Ingyenes.
2014. márc. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
57%
A katolikus vallás szerintem te még nem vagy megtérve elégé ezért keresel kiskapukat.Mi bajod van a gyónás,áldozás szentségeivel?Nem értelek egyáltalán?
2014. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Lehet azért, mert hülyén is írtam. Nekem ez macera. Ha istennel meg tudja valaki beszélni azt, amit, akkor miért kell ehhez közvetítés?
2014. márc. 5. 20:50
 4/23 anonim ***** válasza:
54%

A történelmi egyházak nem azzal foglalkoztak, hogy az "igényeket kielégítsék". Az öt világvallás ahhoz segít, hogy Istenhez/ a legfőbb hatalomhoz/ Buddha-tudathoz

közeledni tudj. Persze mindnek más a módszere, ezeket ismerd meg (H von Glasenapp: Az öt világvallás könyve ajánlott)

Istenhez az utat megtalálni, ahhoz segíteni. A szakrális szertartás ehhez SEGÍTSÉG! Ez minden "szolgáltatásuk", ha ez nem elég, ha ez nem érdekel, menj wellnessfürdőbe például.

De más nem tud menűt eléd tenni: válogass, ami kielégítő neked.

A középpontodban Isten áll.

Keresd meg hozzá az utat, és a segítségeket.

2014. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
Hogy minél közelebb kerülj hozzá mert bűneid által falat emelsz Isten és magad közé szerintem nincs ebben semmi macera.
2014. márc. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Akkor hogy is fogalmazzak:D Ahol nm elvárás a szertartás. Van, akinek nem az, és tényleg ekkor van a legközelebb hozzá. Szerintem viszont ennek nem kell, hogy a szertartás legyen a feltétele.
2014. márc. 5. 21:01
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

szerinted. Milliárdok szerint meg nem így van. Persze, te hülyéknek gondolod őket (erre a gondolásra van igényed). A szakrális szertartás lényegéről valószínűleg semmit sem tudsz.

De ha befordulsz a fal felé és imádkozol csendben, ha így szeretnél közeledni és érzed is hogy jó, akkor elég is. (Az öt világvallást azért olvad el, az jó alapismeret)

[link]

2014. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Elolvasom, köszönöm. Nem hiszem, hogy az tűnt volna ki az írásomból, hogy bárkit is hülyének néznék. Nem, csinál mindenki amit akar, mit bánom én... Azért nem is veszek részt benne, mert nem tudnék olyan igazából. Nem bántottam senkit.
2014. márc. 5. 21:16
 9/23 nagylzs ***** válasza:

Az a baj a kérdéseddel, hogy mi nem tudhatjuk hogy téged mi elégít ki. A problémádat azért eléggé átérzem. Voltam én is ilyen helyzetben. Annyit biztosan mondhatok, hogy nincs olyan (emberek által megvalósított) vallás ami mindenki számára egyformán jó.


Esetleg tudok adni tippet olyan dologra ami nem vallás és lehet hogy neked "kielégítő" lesz. Bár itt nem a kielégítés a cél. De könnyen lehet, hogy neked nem jön be és keresel tovább.

2014. márc. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

Szia.


Ahhoz, hogy megtaláld a Biblia Istenét, el kellene kezdeni a szavait olvasni tanulmányozni, és elmélkedni rajta,


Isten és a Fia Jézus királysága, vagy országa, amiért a követőit tanította imádkozni nem része a világnak, így a világ vallásainak semmiköze sincs hozzájuk.

Jézus nem tanította, és az első keresztényeknek is ismeretlen volt az a sok "vallásos" tevékenység amiket ezek az emberek csinálnak.

Nem hordozgatták a feszületeket, nem imádkoztak Máriához, és a gyónás sem abban az értelemben volt megtartva ahogy Ők gyakorolják.

Sajnos az utolsó apostol halálával, gyorsan terjedt a már amúgy is kialakulóban levő hitehagyás, és a 4. századra, pedig teljes fordulatot vett.

Felhagytak a házról házra való szolgálattal, és sok hellenisztikus, és Görög filozófiai elméleteket dogmákat kevertek Jézus tiszta tanításába.

azzal az ürüggyel, hogy sok "pogányt" kereszténnyé tegyenek.

s el felejtik, hogy Jézus hiába valónak nevezte az emberi hagyományok általi "liturgiákat tanításokat" amiket nem is tanított.


Ha vissza megyünk Izrael nemzetéhez, soha nem engedte Isten hogy a népe más tanításokkal, vagy népekkel szövetkezzenek, és Jézus sem tanított ilyesmit.

De persze ezt előre látták, és ezért le is írták a Bibliában.


A világ vallásokról pedig annyit, hogy mindegyik a világhoz tartozik, ahogy a nevében is benne van, De Jézus királyságának köze sincs ezekhez.

Nem véletlen, ugyan is ennek a világnak van "Istene" s erre a tényre Jézus jól rá világított,

s nem tagadta, hogy az Ördögnek adatott e világ hatalma,

amit az ördög Jézusnak is felkínált, De Jézus nem fogadta el.


Buddhizmusról meg annyit, hogy abban nem lehetne az Isten megtalálni, mert az kizárólag az emberre tereli a hangsúlyt és felettébb magasztalja azáltal, mintha maga az ember Isten nélkül is képes lenne a "normális" életre saját erőfeszítésből.

De hát pont most láthatjuk az ellenkezőjét.



Kedves Kérdező


Jézus nem vallásokat hozott létre, hanem az eredeti Istennek járó imádatot állította helyre. Ami azt jelenti, hogy a nap 24. órájában olyan életet kell élni az élet minden területén, ami Istennek a dicsőségére és nem a megszégyenítésére szolgál. Hogy lássák hogy van különbség az igaz és a névleges keresztények között.


Persze ezek az emberek sem tökéletesek, mert olyan ember nincs a földön, De minden erejükkel azon vannak, hogy keresztényként éljenek, és igyekezzenek a hibákat kijavítani, és elhagyni.

Jézus ezeket az embereket támogatja, akik a tetteikkel nem csak a szavaikkal imádják az Atyát, és mondanak köszönetet Jézus haláláért.


Katy Weaver

2014. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!