Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem járok gyülekezetbe,...

Ha nem járok gyülekezetbe, hogyan fizethetném a tizedet?

Figyelt kérdés

Olyanok véleménye érdekelne, akik úgy gondolják, jó dolog tizedet fizetni, mert biblikus.

Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!



2014. márc. 8. 21:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

4-es NAGY TÉVEDÉS... Jehova Tanúi sohasem szedtek, és nem is szednek semmilyen tizedet!!!!


No látjátok, így csapja be az embereket az internet is. Be lehet írni bármilyen helytelen információt, aztán sokan ahelyett, hogy meggyözödnének igaz-e, hát hagyják magukat az orruknál fogva vezetni....így van


Katy

2014. márc. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Nos. Én világosan megfogalmaztam a kérdésem, és azt is odaírtam, hogy "Olyanok véleménye érdekelne, akik úgy gondolják, jó dolog tizedet fizetni, mert biblikus." Akikhez a kérdés nem szólt, és nagyon nem tudtak mit csinálni szabadidejükkel, az az ő bajuk.


Engem nem érdekel a sok ember szubjektív véleménye arról, hogy kell-e fizetni tizedet, vagy nem. felesleges volt a billentyűzetet koptatnia a sok embernek, akik agymosottnak gondolják a gyülekezetbe járó hívőket. Nem értem, miért nem lehet a kérdésre válaszolni. Aki tudatlan, annak hogyhogy ilyen alacsony az IQ-ja? Aki nem hívő, annak ennyire gyenge a felfogása?


Két külön dolog, a szegények, rászorulók támogatása, és a tized. Valóban, Isten megáldott keresettel, munkával, és ezért ennek egy részét Őneki szeretném visszaadni. Hogy ki mit gondol erről, azt mindenki megtarthatja magának, a sok háborgó pogány mehet gumiszobába, vagy sportoljon valamit, ha ennyire sok felesleges feszültség halmozódott fel benne. De hogy még a gyakorikérdések szabályzatát is képtelenek elolvasni, hogy "a kérdésre válaszolj", és itt eresztik ki a gőzt, ami felhalmozódott, az eléggé nevetséges és alacsony IQ-ra utal. Gondoltam, hogy ilyen elmebeteg oldalon nem érdemes feltenni ilyen kérdést.


Volt néhány normális válasz, azokat felpontoztam.


Az első válaszoló sokat elárul magáról. Viccnek elmegy a beszólása. Gondolkoztam már az elején, odaírjam-e, hogy az ilyen humoros szösszenetektől is kíméljenek. De ha képtelen vagy becsületes munkával megkeresni a pénzed és elvárnád, hogy az fizessen neked, aki amúgy is fizetni akar valahova, az finoman szólva is szánalmas.

2014. márc. 9. 14:00
 23/32 anonim ***** válasza:
Hááát, szerintem kérdező, nem az a gond, hogy a pénzeddel mit csinálj, hanem az, hogy az emberekkel mit kezdjél...
2014. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
23. Jól van. Most boldog vagy, hogy ezt leírtad ide? Megkönnyebbültél? És én mit kezdjek ezzel a válaszoddal? Mert semmit nem tudok, az fix, ahogy a válaszok 90%-ával.
2014. márc. 9. 14:12
 25/32 A kérdező kommentje:
Egyébként 23. igazad van. Tényleg nem lehet mit kezdeni olyan emberekkel, akik a kis világnézetüket, gondolataikat rám akarják erőltetni, mert úgy gondolják, ők jobban tudják, és képtelenek a kérdésre válaszolni. Világosan leírtam, mi a kérdés. Itt nem arról szól, hogy engem változtassatok meg, mert úgyse fogtok tudni így neten keresztül, annál is inkább, mert egyáltalán nem is ismertek. Vadidegenek megváltoztatása neten keresztül, ez a legújabb vallás, a legújabb agymosás, sajátos.
2014. márc. 9. 14:15
 26/32 Szeressük egymást ***** válasza:
Tizedet fizetni biblikus. Az Úsz-ben a főpapnak, az egyház fejének fizetjük a tizedet. Tehát, ha nem is jársz gyülekezetbe, de tizedet akarsz fizetni, akkor is választanod kell, hogy olyan gyülekezetnek/egyháznak add, amelynek (szerinted) Jézus Krisztus a feje. Ha már kiválasztottad, akkor könnyen tudsz interneten bankszámlaszámot keresni, vagy ha nem, akkor emailben megérdeklődni.
2014. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"Olyanok véleménye érdekelne, akik úgy gondolják, jó dolog tizedet fizetni, mert biblikus."

Kedves kérdező! A keresztény vallás szerint sem, a szentírás szerint sem "biblikus"! Nem kell ilyen téveszméket beleültetni a tudatalattinkba!!! Még akkor sem, ha esetleg akadnak majd követői ennek az eszmének és te is részesülsz a tizedekből!!!


Ez végképp nem istennek tetsző dolog, de akinek ilyen jó üzleti érzéke van az tudja önmagától is! Vajon privát üzenetben mindenkit figyelmeztettél, hogy ne zavarja az üzletedet? Igenis szólni kell, mert az embereket nagyon könnyű félrevezetni! Itt akarod beleültetni a "gyülisek agyába", hogy fizetni kell a tizedet?


Nem kell fizetni és ez szélhámosság amit csinálsz! Először azt hittem, tudatlanság, most már látom, igenis tudatos dolog! Ha fizetni szeretnél, tedd azt, ha tévedtél ismerd el, de ne próbáld meg diszkréten elhallgattatni azokat, akik a szélhámosságot akarják leleplezni!

2014. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A tizedet az ószövetségben a papoknak kellett adni. Mivel nekik nem volt földjük, így a szolgálatért a 11 törzs adott tizedet.


Ha biblikus a tized, akkor add nekem, mert mi vagyunk a szent papság.


1Pt 2,9 Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;


De nekem nem kell a te tizeded.

2014. márc. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Isten megáldott keresettel, munkával, és ezért ennek egy részét Őneki szeretném visszaadni."


Kinek? Istennek? Nem kell neki a te pénzed, hiszen minden az Ővé! Miért egy részét akarod csak visszaadni, add vissza az egészet. Figyi, ha én oda akarok adni 10.000 forintot, mert úgy gondolom, hogy nem az enyém, hanem kvázi úgy tetszik, tizedet akarok fizetni, akkor odaadom az első embernek, átutalom egy alapítványnak, odaadom egy hajléktalannak. Nem akarsz te adni semmit, mert ha akarnál, akkor odaadnád. Ne az ujjad járjon a billentyűzeten, hanem utald át valakinek a tizededet. Adjak egy számlaszámot?

2014. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az Isten beszédében háromféle tized (papság részére, saját részre az ünnepekre, és a szegények számára a harmadik évben) van elrendelve. Az egyik valóban kapcsolódik a templomi szolgálathoz, a rendelt papsághoz, továbbá az Isten ünnepeihez. Ezek közül a szolgálat (áldozati rendszer) és a vér szerinti papság valóban érvényét vesztette a Krisztus Jézus élete, halála és feltámadása által. Az ünnepek azonban nincsenek félretéve, a kijelölt időszakok ugyanazok ma is, amiket az égitestek ugyanúgy megmutatnak, ahogy az már a teremtéskor ki lett jelentve.


Az a része tehát a tizednek, amelyet az ember a saját részére különített el, és az ünnepek során használt fel, még érvényes rendelés. Ez egy hasznos és jó gyakorlat az ember számára, mint minden, amit Isten megtanít nekünk.


A különféle felekezetekben az "egyház" számára begyűjtött pénzek téves tanításon alapulnak, és semmi közük semelyik Istentől rendelt tizedfajtához. (A léviták és ároniták részére adott tized az életbenmaradásukat, megélhetésüket szolgálta, mivel nem voltak saját földjeik, a többi törzzsel ellentétben nem örököltek területet, így nem tudtak gazdálkodni, vagyis fizikailag szükségük volt a beadott terményekre. Nem a meggazdagodásuk, a vagyon felhalmozása volt a célja ennek a tizednek sem.)


Vagyis a tized gyakorlása biblikus. Viszont az a típusú tized, amit te szeretnél fizetni, az Írásokban nem létezik.

2014. márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!