Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak az ateisták a...

Mit gondolnak az ateisták a teremtésről?

Figyelt kérdés

2014. márc. 11. 16:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Darwin
2014. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Benne hisznek?
2014. márc. 11. 16:17
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Én speciel semmi különlegeset. Egy szükséges dolog, valamit tenni kell a testtel, miután eltávozott az illető. Imádok a temetőbe járni, szerintem nagyon szép hely és jó a hangulata. Nem is értem amikor például a kisgyerekeket úgy óvják tőle mintha valami borzalmas dolog lenne. Ahhoz nem kell hívőnek lenni, hogy tiszteletteljesen, rendesen viselkedjek ott, vagy egy temetésen. Nekem ez anélkül is természetes. A saját halálomról szoktam gondolkozni, de őszintén még nem igazán jutott eszembe konkrétan a temetéssel kapcsolatban, hogy magamnak milyet akarok, hisz akkor nekem már úgyis mindegy. Ha valamelyik családtagom meghal, biztos, hogy ki fogok járni hozzá, meg ápolni a sírját, de nem tudom, kicsit olyan fura lesz, mert számomra -mint nem hívő- akkor már nem igazán fog létezni az illető, nem fogom tudni azt képzelni, hogy ott van valahol.
2014. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Nana, ez nincs így.


Darwin ugye az evolúciós elmélet megalkotója, de nem volt ateista, hívő ember volt.

Az ateizmus azt jelenti, hogy vagy teljes egészében elutasítja az ember bármiféle istenség létezését(erős ateizmus), vagy pedig azt mondja, hogy isten(akármelyik, nem csak a keresztény) léte nem bizonyítható, így nem érdemes figyelembe venni, nem szabad, hogy ez határozza meg az életet.

Szóval az evolucionizmus és az ateizmus nem jár együtt, nem ugyanazt jelentik, és nem magyarázzák meg egymást, szóval ne keverjük ide Darwint, mert annyi köze van a kérdéshez, mint a papagájok párzási szokásainak.


De a kérdésre válaszolva az ateisták elfogadják az ősrobbanást, mert nagyon nincs is más lehetőségük, hiszen nem hívők, így nincs az istenükkel kapcsolatos teremtéselméletük sem.Bár a sorrend fordított, azért nem hisz, mert elfogadja a tudomány ezen álláspontját(asz ezen-en van a hangsúly, mert a hit és a tudomány nem minden téren zárja ki egymást).

2014. márc. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 KZitus ***** válasza:
24%

Szia


A teremtés csak Istenhez köthető, semmi máshoz. Az ateisták viszont nem hisznek Isten létezésében(bocsi ha nem jól tudom). De akkor miről is van szó?

2014. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak isten tudna teremteni: a világunk lehet akár egy ember műve is.

De az ateisták pont azért azok, amik, mert nem hisznek. Tudnak.

Amit meg nem tudnak, arról nem beszélnek úgy, mintha valóság lenne. Azt kutatják inkább.

2014. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 fairi1 ***** válasza:
75%

Kérdésnek nincs értelme,egy ateista a teremtéstörténetet egy kitalált történetnek tartja,aminek gyakorlatilag semmi köze nincs a valósághoz.

Max egy szépirodalmi műként olvasva találhatja érdekesnek,és annyiba hasznos hogy megtudhatjuk az akkor élt emberek gondolkodásmódját.

2014. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
11%

"egy ateista a teremtéstörténetet egy kitalált történetnek tartja"


Mondjuk ez jellemző, hogy meg sem érti a kérdést.

Ezúttal nem az volt a kérdés, mi a teremtéstörténet, hanem hogy egy ateista mit gondol a teremtésről?

Mellébeszél általában, a tapasztalatom szerint, és szidni kezdi a teremtésmítoszokat, meg még néhány ilyen negatív dolog. Ősrobbantgat a fejében ottan benne, meg ilyesmi.

*

Ha már előjött Darwin is, ő így ír: A fajok eredete, 431. o.

"Felemelő elképzelés ez, amely szerint a Teremtő az életet a maga különféle erőivel együtt eredetileg

csupán néhány, vagy csak egyetlen formába lehelte bele, és mialatt bolygónk a gravitáció megmásíthatatlan törvényét követve keringett körbe-körbe, ebből az egyszerű kezdetből

kiindulva végtelenül sokféle, csodálatos és gyönyörű forma bontakozott ki – és teszi ma is.”

2014. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 fairi1 ***** válasza:
73%

"Ezúttal nem az volt a kérdés, mi a teremtéstörténet, hanem hogy egy ateista mit gondol a teremtésről? "

bogaram milyen teremtésről hadoválsz????Világon több ezer történet van ami a teremtésről ír,ezek a teremtéstörténetek.és mindről ugyanazt gondolja az ateista: fantasy.

Már maga a kérdés is értelmetlen,és nem túl precíz.


"Mellébeszél általában, a tapasztalatom szerint, és szidni kezdi a teremtésmítoszokat, meg még néhány ilyen negatív dolog. "

mivel mind ugyanaz,fantasy,mese,képzelet szüleménye!ideje bizonyítani az ellenkezőjét.


"Ősrobbantgat a fejében ottan benne, meg ilyesmi. "

innen látszik hogy lila gőzöd sincs a témáról, nem tudsz különbséget tenni tudományos elmélet,és egy fantáziasztori közt.


meglepődtem volna,ha ez a dolog ment volna,fundik 100%-a képtelen erre.


Darwint meg nem tudom mit idézgetsz,senkinek nem tartja szent könyvnek írásait, neki is meg volt a privát véleménye pár dologról,de ez magánvélemény volt, bizonyítékokkal nem volt alátámasztva. teremtő,tervező létére nincs semmiféle bizonyíték,magyarul az idézet irreleváns.

És mivel teremtő léte nem bizonyított,így maga a teremtés se több mint puszta fantáziálgatás!

2014. márc. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem gondolok róla semmit. Egy történet, ami egy hívő embernek nyilván fontos, nekem, mint ateistának nem több, mint a pl. görög mitológia egy története.
2014. márc. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!