Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a mennyország, és hol van?

Mi a mennyország, és hol van?

Figyelt kérdés

A mennyország a/az föld/új föld?

A mennyország az a hely ahol Isten és az angyalok vannak/élnek?

És ki juthat a mennyországba? Bárki vagy csak a felkentek(már ha vannak, vannak?)?


Ha valaki ír, előbb olvassa el a Hegyi beszédet(Máté 5.-től).

És csak hívők(akik Istenben hisznek, és nem a spagetti szörnyben)/keresztyének írjanak.


2014. márc. 23. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Erre egyetlen objektív választ tudok adni: nem tudjuk.

Csak abban vagyok biztos, hogy jó helyre kerülünk.

2014. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"Felkentek" mint olyanok nem hiszem, hogy léteznének. Isten előtt mindenki egyenlő.
2014. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Saját vélemény, kikövetkeztetés, stb.:


"A mennyország a/az föld/új föld?"

A mennyország a mi világunk felett (illetve azon kívül) elhelyezkedő tényleges hely.


"A mennyország az a hely ahol Isten és az angyalok vannak/élnek?"

Így is fogalmazhatunk.


"s ki juthat a mennyországba? Bárki vagy csak a felkentek(már ha vannak, vannak?)?"


Ezt a felkenteknek szóló részt hagyjuk... A Jelenések szerint Isten új eget és földet ad, és a mennyei Jeruzsálem fog alászállni, és ott lesz az emberrel Isten és fia, a bárány, Jézus Krisztus.

Felkenni királyokat szokás. Egy felkentünk van, Krisztus a Jézus, akit Isten kent fel. Az újszövetség három helyen említ csupán felkentet:

Lk 4,18 Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,

Csel 4,27 Mert bizony egybegyűltek a te szent Fiad, a Jézus ellen, a kit felkentél, Heródes és Ponczius Pilátus a pogányokkal és Izráel népével,

Zsid 1,9 Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.


Namármost, ezt akárhogy nézem, Jézus. Igen, ha úgy tetszik, a felkent van a mennyországban.

2014. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 megfelelő ***** válasza:

Mindenki felkent, aki újjászületett.


1ján.2.20 És néktek kenetetek van a Szenttől, és mindent tudtok.


A menyország helye:


2kor.12.2 Ismerek egy embert a Krisztusban, a ki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig. 3 És tudom, hogy az az ember, (ha testben-é, ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja), 4 Elragadtatott a paradicsomba, és hallott kimondhatatlan beszédeket, a melyeket nem szabad embernek kibeszélnie.

2014. márc. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4:


Most valószínűleg bődületes nagy baromságot fogok írni, minden jellegű utána nézés nélkül kérdezem, hogy ez nem János, aki a Jelenések könyvét írta?

2014. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 pelgrim ***** válasza:
52%
Istenben hiszek, nem spagettiszörnyben – a mennyország nem hely, hanem a lélek vagy tudat állapota. Ezt az állapotot mindenki elérheti.
2014. márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 megfelelő ***** válasza:
Lehet, hogy Jánosra gondolt Pál.
2014. márc. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

A mennyorszag, az nem az uj fold. A menny valahol az Univerzumban van, nem tudjuk hol. Ez Istennek es a szellemteremtmenyek lakhelye.

Kerdezted, hogy kik juthatnak oda? A Biblia elmondja nekunk, hogy nem mindenki megy a mennybe. Isten kivalasztott nemely huseges szemely, akik reszesulnek ebben a kegyben. Ezeknek a szama meghatarozott, es errol a Jelenesek konyveben olvashatsz. Hogy miert valasztott ki Isten az emberek kozul erre a feladatra egyeseket? A Biblia azt irja, hogy ezek az egyenek egeszen halalukig husegesen kitartottak Isten mellett, ugyan ugy, mint Jezus. Ezek az egyenek majd Jezussal egyutt fognak uralkodni a mennybol, mint /tarsorokosok, tarskiralyok/.

Naluk jobb, igazsagosabb uralkodo nem volt. Mivel ok eletuk folyaman megtapasztaltak az emberek minden gondjat, bajat, ugyan ugy mint ahogy Jezus is.

Ezert biztosak lehetunk benne, hogy az uralkodasuk igazsagos, es szeretetteljes lesz.

Sokan mondjak azt, hogy Isten "szemelyvalogato", ha csak ezek az egyenek mennek a mennybe. Nos, Istennek joga van eldonteni, hogy mit es miert tesz.

De nem szemelyvalogato. Hiszen azok a husegesek, akik nem tartoznak a "felkentek" koze, szinten aldasoknak orvendhetnek, megpedig itt a foldon, es egy orok elet kilatasa van elottuk. Ugy, ahogy Adam elott volt, sajnos o elbukta.

Isten az embernek a foldet adta "orok lakhelyul".

Nemsokara Isten megtisztitja a foldet Satantol es demonaitol, es a gonosz emberi tarsadalomtol. Es onnantol kezdve kiarasztja aldasat azokra, kik majd a foldon elnek. Isten visszaallitja az eredeti szandekat,amit Adamnak es Evanak keszitett.

A foldon beke es szeretet fog uralkodni. Errol reszletesen olvashatunk az Esaias konyveben, /hogy milyen lesz az a vilag/.

Emlitetted a "Hegyi beszedet". Igen, itt irja, hogy: "Boldogok a lelki szegenyek, mert ovek az Isten orszaga."

De Isten orszaga nem csak a mennyben van. Itt lesz a foldon is, mihelyt Satan es demonai el lesznek pusztitva.

Mert most nem Isten uralkodik, hanem Satan. Az O tulajdonsagait tukrozi vissza ez a vilag. Ezert vannak haboruk, oldoklesek, bunozes, ehinseg, igazsagtalansagok...stb."

Es ez a Kiralysag egy valos, mennybol torteno uralkodas lesz.

Ha barmi kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszát


Judit, köszönöm neked is. Nem is úgy gondoltam, hogy megmondod a koordinátáit a mennynek, csak úgy, hogy itt a földön van e, vagy sem(Jézus azt mondta, hogy tibennetek van - de ezenkívül még máshol is, úgy látszik). Én sem úgy gondoltam, hogy az egész emberiség fog oda jutni, hanem a hívőkre, de tudom hogy Ti(JT) hiszitek, hogy vannak "felkentek", akik az égi reménységűek, és vannak földi reménységűek.

Ami pedig a Hegyi beszédet illeti, azt szeretném előre leszögezni, hogy Jézus, amikor ezt a beszédét mondta, nagy sokaság volt körülötte, mondhatnánk úgy is, hogy a pór nép, tehát mindenki aki a környékről származott plusz még a tanítványai(nemcsak a 12). Ugyanarra a részre gondoltam amit, te is írtál(csak egy kicsit másképpen van nálam)

3. Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.

angol King James fordítás:

3 Blessed are the poor in spirit: for theirs is the kingdom of heaven. (a kingdom of heaven azt jelenti, hogy a mennyek királysága)

Mivel görögül nem tudok, ezért nem tudom, mi van az eredeti szövegben, de Károli és James miért fordította így ezt a részt, nem pedig Isten országának?,

A Ti fordításotokat nem tudom megnézni, mivel nem tölti be az oldalt.

2014. márc. 26. 18:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Pelgrim mondta meg a tutit.
2014. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!