Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus születésekor, az evangél...

Jézus születésekor, az evangéliumban úgy olvastam a pásztorok szabad ég alatt tartották azon a éjszakán a nyájukat, ezek szerint nem Decemberben született. Miért tartjuk meg ezt a pogány ünnepet a megváltóhoz kötve mégis?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 08:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
melyik 3 helyen említi a biblia a születésnepokat? vagy erre már nem terjed ki a cikk?
2009. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen olvasod, megtalálod.


Egyébként még valahol az elején 1.b):

a fáraó születésnapja, Heródes Antipász születésnapja, és Jób gyermekeinek születésnapja. Egy egész bekezdés szól ezekről.

2009. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
aha. köszi. jó, ha az embernek nem kell gondolkodnia. hogy lehet bemásolni cikkeket?
2009. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A cikkel egyébként egyetértek, azzal viszont én sem, ha egyben bemásolják őket. Elég lenne mondjuk egy link is, ami a cikkre mutat.
2009. dec. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sztem is bőven elég lenne a link
2009. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdésfelvető!

Azok kedvéért, akik nem akarják végigolvasni az előző oldalt kitevő, bemásolt, szörnyen hosszú és értelmetlenül részletes hozzászólást leírok egy-két értelmes és rövid gondolatot a témáról, ahogyan én gondolom:

1. Jól gondolod nem decemberben született, mégcsak nem is az isz. kezdetekor, hanem kb. 5 évvel előtte és valószínűleg ősszel. Ezt onnan tudjuk, hogy a gyermekgyilkosságáról híres Heródes ie. 4 áprilisában meghalt.

2. A karácsony pogány ünnep, méghozzá a Nap születésnapja. Miután a kereszténység államvallás lett, hamarosan hivatalos keresztény ünneppé nyilvánították Jézus születését. Ezt az eseményt a 4. századtól kezdték ünnepelni, először január 6-án Epiphaneia néven. A 4. század végétől a katolikus egyház mindinkább december 25-én kezdte ünnepelni Jézus születését, január 6-án pedig a Jordán folyóban való megkeresztelését (vízkereszt ünnepe). Ennek oka valószínűleg az volt, hogy a december 25-én végződő római szaturnália ünnep helyére állítsák a keresztény karácsonyt. Jézus születésének történetével együtt új vallási tartalommal töltötték meg a pogány ünnepet.

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Péter

2009. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az is érdekes része a Bibliai beszámolóknak, amikor meglátogatták Jézust és ajándékokat vittek neki.

Az egyik válaszoló azt írta, hogy ahol Jézus született, tehát Betlehem, más éghajlat, mint M.o. Igen. De azt tudjuk, hogy a dec. ott is hideg, esős hónap. Azt ugye tudjuk, hogy amikor Jézus megszületett, jászolba tették. Ott találtak szabad helyet. Viszont a Máté 2:11 ezt írja: "Mikor aztán bementek a házba, látták a kisgyermeket anyjával, Máriával...". Akkor már házban voltak. Szóval nem aznap mentek az ajándékokkal, amikor Jézus született, és nem születésnapi ajándékok voltak, hanem azért vitték, hogy hódoljanak neki.

2009. dec. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!