Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyermekem betegségei + Istenbe...

Gyermekem betegségei + Istenbe vetett bizalom!? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Gyermekem elég beteges,sokat vagyunk kórházban.Szerencsére semmi komoly,semmi olyan ami a későbbi életére kihatással lenne,nem tartós beteg,csak ha beteg akkor nagyon lázas,és sok erős tünete van ami miatt kórházi megfigyelés javallott.Szeretem,és hiszek Istenben,bízom benne,mégis olyankor mikor kórházba kerülünk,teljesen kétségbeesek,neurotikus tüneteket produkálok,szédülök,görcsölök,ájulásérzés,minden bajom van.Szégyellem magam,mert az amin átmegyünk,már nem ismeretlen előttem,tudom,hogy pár nap alatt túl leszünk rajta,hogy kinövi ezt,és mégis mindig ugyanez van,mintha nem bíznék Istenben.Nem így érzem,de ezekkel az érzésekkel mégis ezt sugallom,nem tudom nyugodtan elfogadni a dolgokat.Akik keresztények,és hisznek Istenben mit gondolnak erről? Nem rég óta tértem meg,és van még néhány hibám amin javítanom kellene.Ez az egyik!
2014. márc. 30. 13:05
 1/8 A kérdező kommentje:
És valahgy az sem segít,hogy látom mennyi gyógyíthatatlan,fogyatékos gyerek van.Tudom Isten nem akarja a betegségeket,de mégis fáj,hogy nem gyógyulhat meg minden gyerek akiért imádkoznak,és nem tudom miért!
2014. márc. 30. 13:12
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi baja a gyermekednek?:(

Hány éves?

Mindkettőtöknek szívből jobbulást kívánok és imádkozni fogok értetek!!

2014. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. 3 éves. Igazából mint írtam semmi tartós betegsége nincsen,csak ha elkap egy vírusfertőzést akkor nagyon beteg,nagyon magas láza van,esetleg mindene begyullad,megállíthatatlanul köhög,és bent fognak minket egy kis kezelésre,de többször csak megfigyelésre,biztos ami biztos alapon.Többször kivizsgáltattuk,és semmi komoly,majd kinövi,azt mondják néhány éven belül.Ezért is van lelkiismeret furdalásom mert úgy érzem nem szabadna ennyire kétségbeesnem,hiszen a mi bajunk semmi másokéhoz képest,de mégsem sikerül nyugodtnak maradnom,pedig nagyon szeretném.
2014. márc. 30. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:

"Beteg-é valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében."

Nem tudom, hogy mely felekezethez tartozol, és ott miként értelmezik a fenti igerészt, de szerintem az Isten tökéletes akarta, amit benne áll.

2014. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyülekezeti tag.
2014. márc. 31. 19:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor valami erős kereszténynek kéne szólni, hogy tegye rá a kezét, és imádkozzon érte.
2014. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Isten tudja kire milyen megpróbáltatásokat helyez

kinek mi a keresztje amit hordania kell



néha én is kérdezem magamtól amikor mindent kilátástalannak látok, és kétségbeesek, hol a bizalmam, a hitem, miközben mennyi gondviselésben részesültem már általa, mikor nem egyszer voltam már úgy ebből nincs kiút, és mégis ott volt mindig mellettem. hogy lehet hogy ezt néha nem látom, és mindig megingok? hogy nem lenne erős a hitem.


szóval jó a kérdésed kérdező!


a hitet kell erősíteni. szerintem.

mi akik hiszünk, mégis sehol nem vagyunk a hittől.

Isten mondott valami olyasmit, ha annyi hitetek volna, mint egy mustármag, hegyeket mozgatnátok meg.


de bajban valahogy nehéz hinni.

mert csak azt látjuk ami körülöttünk van. te a beteg gyermeked, én a kilátástalanságot.

mert a szemünkkel nézünk, nem a lelkünkkel, nem a hitünkkel. és persze a sok felelősségérzet erre még rá is tesz.

2014. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Isten nem terhel meg senkit betegséggel.
2014. ápr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!