Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus papnak lehet családj...

Katolikus papnak lehet családja? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Össze jöttem egy sráccal, aki papi iskolába jár. Tehát pap akar lenni. Amikor a kapcsolatunk kialakult, lemondott és azt mondta nem lesz pap. Terveztünk gyereket, családot. A baba össze jött. Amikor elmondtam neki hogy terhes vagyok,össze zavarodott és azt mondta nem tudja hogy akarja e a gyereket. Fogalma sincs mit akar. Lehet elmegy mégiscsak papnak. Most nem azt várom, hogy szemét e vagy sem, hanem megoldást keresek a problémámra. Ti mit tennétek? Nem tudom milyen jogi útja van ennek, de kiderítem, mert nekem most az a gondolatom támadt, hogy felnevelem a gyereket egyedül, ha havonta cekkel nekem egy bizonyos összeget, amit papíron is leírunk, és az életben senki nem tudja meg hogy neki gyereke van.Ez lehetséges? Mi a véleményetek? Ti mit tennétek? Nem akarom elvetetni!!

2014. márc. 31. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Ha elmegy papnak, amíg tanul nem lesz semmi jövedelme. De utána is nagyon kevés készpénze lesz. Nem tud neked tartásdíjat fizetni. Káplánként a plébánosa gondoskodik a lakásáról, kajájáról, mosásáról satb.

Okosabb, ha elveteted a gyereket, minthogy apa nélkül nőjön fel.

Ha valóban pap lesz, akkor rá nem számíthatsz.

2014. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem lehet.

De: sok papnak van 'bejárónője' és gyereke. Ha bevallja az egyház többi tagjának, hogy lett egy gyereke megrovásban részesül, de nem rúgják ki. Sőt ezeket a gyerekeket támogatja az egyház: az anyagi dolgoktól a kollégiumi elhelyezésen át a táboroztatásig. Persze ehhez az kell, hogy az apja felvállalja és bűnbánatot tartson miatta.

Bár a ti esetetekben szerintem az lenne az egyszerűbb ha diakónus lenne a párod.

2014. márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Úgy gondolom, hogy olyan ember nem alkalmas papi hivatásra, aki nem tud felelősséget vállalni a tetteiért. Én lebeszélném erről a tervéről, és elmagyaráznám, hogy nem most kell döntenie, hanem már akkor döntött, amikor lefeküdt veled.
2014. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ez már nem az ő családja lenne. Valószínűleg nem tarthatná veled a kapcsolatot, de nem is csoda, hiszen kiderült, milyen emebr, és ő megy papnak... nem csoda, ha megvetik sokan az egyházat...
2014. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Pedig egy gyerek nagyon jót tud tenni lelkileg, mentalitását tekintve, pláne egy papnak. De van másfajta választás is: tovább tanul ugyan, de világi teológus lesz, egyesítve az egyház és a természet tanításait. Ilyen élethelyzetben még talán hitelesebb is lehet, mint egy hivatásos pap. A gyereknek meg mindenképpen kell apa, kedvező esetben a biológiai apa.
2014. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 aries 2 ***** válasza:
77%

Tiszta katolikus papnak nem lehet családja. Ha meg már van, akkor az már úgyis egy "makula" lenne rajta, ha pappá is akarna lenni. Egyébként meg egy gyermeknek az apjára is szükség van a nevelésben! Csak az anya nevelése nem elegendő egy gyermek felnövéséhez. Felelőtlenség lenne az apa részéről, ha csak az anyára hagyná gyermekét. Emberfia lehet, hogy nem tudhatja, hogy neki gyereke van, de Isten megjegyzi, és emlékeztetni fogja őt erre. Ő minden cselekedetünknek tanúja. Szerintem a legjobb amit tehetnétek, hogy összeköltöztök,mint egy hívő család, és szeretetben felnevelitek gyermeketeket. De emellett továbbra is Isten útjait kell járnotok.

Elvetetni? Megdöbbentő lenne, hogy a papnövendék ne tudná, hogy az abortusz halálos bűn Isten szemében. Az ilyen örök pokoli létet eredményez elkövetőjének, elkövetőjüknek.

A gyermeketek meggondolatlanságból született. Mostmár kötelességetek felnevelni gyermeketeket. Ha a szeretet ellen nem akartok vétkezni, ezt kell tennetek. Isten óvjon benneteket!

2014. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak a római katolikusokról van itt szó?..... mint "tiszta" katolikus? A görög katolikus pedig micsoda??????

azoknak lehet feleségük, gyerekük, úgy, hogy előbb van családjuk és utána lesz pap a férfiból. Fordítva viszont nem lehet, hogy egy pap nősüljön meg. A papi szentség magasabb rangú, mint a házasság szentsége, ezért akinek már egy magasabb rangú szentségben része volt, alacsonyabbat nem vehet föl. Tehát nyugodtan lehet a férjed és a gyereked apja ember és Isten előtt, ha utána görög katolikus papnak áll.

Igaz, hitet sem nagyon cserélget az ember, de gyereket sem hagy csak úgy itt-ott a világban

2014. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem kellek neki... itt hagyott 5 hetes terhesen... és nem tudom mit csináljak! Fogalmam sincs, mit tehetnék... :-( :-(
2014. ápr. 1. 19:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Öszintén sajnálom ami veled történt kérdezö akkor ez a fiú jól becsapot már az elején is téged ez elég nagy bün neki neagodj mert hazúdot Istennek is. Sajnos hivatalosan a katolikus papnak nemlehet felesége családja viszont azt nemértem az egyház mért bünteti a papot ha van gyereke ? Na ez nemigazságos szerintem.
2014. ápr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos. Ne a babát büntesd! És ha megvan, hogy hová ment a srác kispapnak, kövesd, és mesélj róla az elöljárójának. Jobb, ha tudják, kit fogadnak be...
2014. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!