Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus papnak lehet családj...

Katolikus papnak lehet családja? Bővebben lent?

Figyelt kérdés
Össze jöttem egy sráccal, aki papi iskolába jár. Tehát pap akar lenni. Amikor a kapcsolatunk kialakult, lemondott és azt mondta nem lesz pap. Terveztünk gyereket, családot. A baba össze jött. Amikor elmondtam neki hogy terhes vagyok,össze zavarodott és azt mondta nem tudja hogy akarja e a gyereket. Fogalma sincs mit akar. Lehet elmegy mégiscsak papnak. Most nem azt várom, hogy szemét e vagy sem, hanem megoldást keresek a problémámra. Ti mit tennétek? Nem tudom milyen jogi útja van ennek, de kiderítem, mert nekem most az a gondolatom támadt, hogy felnevelem a gyereket egyedül, ha havonta cekkel nekem egy bizonyos összeget, amit papíron is leírunk, és az életben senki nem tudja meg hogy neki gyereke van.Ez lehetséges? Mi a véleményetek? Ti mit tennétek? Nem akarom elvetetni!!

2014. márc. 31. 18:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!


Probalj megnyugodni.


Orulok, h ilyen talpraesett, elethez ragaszkodo es kreativ problemamemgoldo anyja lesz a gyerekednek! Jol fog jarni Veled! Bar az apjat tudnam igy dicserni... Egyelore o a megoldast neheziti evvel a viselkedessel (en nem mondtam le vegleg rola, valtozhat o is). Egy dolgot bocsatok elore: ne hozz visszavonhatatlan dotest, es ne felejtsed el, mindannyian az Ur kezeben vagytok (ha hiszel). Probalj diplomatikus lenni, es nem sarokba szoritani ot, h mindig erezze, van dontesi jogkore. Helyedben nem zsaronam... Egyuttal bigott katolikusoknak uzenem: az az igazi pap, akinek az apja is pap volt :)


H en mit tennek, az irrelevans, inkabb nezzuk meg, mit lehet tenni? Mi a gyerek erdeke?

A Te allaspontod szerint a gyermeket vilagra hozod, lehetoseg szerint az apjaval neveled fel. Masik lehetoseg: felneveled valakivel, aki a gyereket es Teged egyarant szeret. Legrosszabb lehetoseg, h egyedul. Hm.


Javaslom, probald a "nemzo" fejebe verni, h csak o veszthet avval, ha nem vallalja a gyereket. Azt viszont el kell fogadnod, h a ferfiaknal ennek atfutasi ideje van, ok nem keszsegszinten tudnak apukak lenni. Nekik tobbet kell tanulniuk. Szoval o jar porul, ha nem lesz apuka, csak biologiailag, sz*rul fogja erezni magat egesz eleteben. Ill. hiteltelen is lesz a sajat szemben is. Akkor mar inkabb menjen el hitoktatonak, barminek, aki csaladi es hiteletet egyarant elhet.


Ha erzelmileg el tudod fogadtatni vele a gyereket, nyert ugyed van. Akkor -ha nem is ugrik ki a rendbol, es vezet oltar ele azonnal- de legalabb elkezdi az optimalis megoldason.


Most ennyi jutott eszembe, es drukkolunk Neked meg a babanak!


Udv R.

2014. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%
3-as: Ezt miből gondoltad?
2014. máj. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!