Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok olyan videót linkelni...

Tudnátok olyan videót linkelni, ahol a Hitgyülekezetében kiátkoznak egy pártot, népcsoportot, vagy személyt?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék egy ilyen ceremóniára, hogy néz ki, és mit tartalmaz. Esetleg írhattok is ilyen eseményről, véleményetekről, akár saját tapasztalatról! Köszi!

2014. márc. 31. 22:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Hát, én egyénileg szoktam kérni, hogy a direkt gonosz embereknek ne legyen jó dolguk.
2014. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Ja, asszem, hogy akkor túl direkten kérdeztem, holott nem ilyen néven szokták ugyan azt csinálni - ahogy kiderült már Németh Sándor írásából is.


Akkor mutassatok olyan videót, ahol "imádkoznak" a valós, vagy vélt ellenségeik ellen (ahogy tanította Sándor).

2014. ápr. 2. 10:31
 13/28 anonim ***** válasza:
Keresgess a youtube-on, ha nincs, akkor nem lesz. Vagy az atv filmarchívumában érdeklődj.
2014. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Kerestem youtube-on, nem igazán találtam. Gondoltam, hogy nem ilyen egyszerű, ezért fordultam hozzátok.

Köszi az eddigieket!

2014. ápr. 2. 17:23
 15/28 anonim ***** válasza:
Nem nagyon fogsz találni ilyet. A HGY leszedetett már egy csomó ilyen jellegű videót a netről.
2014. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Akkor annak ellenére, hogy elvileg helyesnek gondolják, azért igyekeznek, hogy mégse tudjunk róla?


Még ezzel a szép köntössel sem volna bajom, hogy az "ellenség érdekében" imádkoznak ellenük - noha Jézus kifejezetten ellenezte az ilyent- ha ez az "ellenség" nem épp valamelyik politikai szervnek, vagy a kifüggesztett zászló gazdáinak a politikai ellenfele lenne csupán...

2014. ápr. 3. 09:35
 17/28 anonim válasza:

Izrael...

[link]


Ami ráadásul nem is létezhetne... Itt a magyarázat.

https://www.youtube.com/watch?v=xZwo7ghhuFc

2014. ápr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Megnéztem mindkét videót, mint hitgyülis, de az elsőben nem találtam semmi kivetnivalót, nem tudom miért kellett levenni, nincs benne kiátkozás. A második érdekes volt. Szerintem az a baj, hogy minden jól meg van keverve. Biztos vagyok benne, hogy vannak a háttérben emberek,szervezetek, akik direkt ugrasztják egymásnak az embereket, részigazságokkal, félretájékoztatással. Nagyon ismerni kéne a zsidó hátteret, Tórát, történelmet. Ki a zsidó, ki nem zsidó, melyik a jó irányzat? Mondjuk a Károli Bibliában az van, hogy Izráelnek van földje, már az ószövetségben, a Rabbi meg mást mond.(Tóra= öt könyv, Mózes öt könyve) Kinek van igaza? Az angliai uszítást sajnálom. Nézek sok Drábik-os videót és Kisfaludy-t is.De minden több szálon fut, sok érdekek kapcsolódnak, és feszülnek egymásnak. Szabadkőművesek, illuminátusok stb. De Vona is, és Drábik is kimondja Isten nevét, akkor kérjék Istentől, hogy: aki Magyarországot lerabolja, a Magyar gazdaságot tönkre akarja tenni, (Drábik mondja, hogy betesznek milliárd eurókat az MNB-be este, a kamatot leszívják 7%, reggeli nyitás előtt meg kiveszik), akik elárulják a hazát(pénzzé teszik), akik bezáratják a gyárakat, hogy a külföld jöjjön éhbérért dolgoztatni adómentesen,aki direkt árt embertársainak haszonért,aki félrevezeti az embereket a politikában, stb. , azok haljanak meg, írtassék ki a Földről. Mert ugye a szar-szemét embernek ne legyen jó, ne örüljön, aki a másik kárára él. A vérszívó embereknek ne legyen jó.

Tehát van ima téma.

2014. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

"Biztos vagyok benne, hogy vannak a háttérben emberek,szervezetek, akik direkt ugrasztják egymásnak az embereket, részigazságokkal, félretájékoztatással."

Sajnos ez a Hit Gyülekezetének vezetőire elégé ráillik. Az "Izraelpártiaktól" meg alap - noha látom, hogy sok jó szándékú ember lenne ott, de hát ha már nem az igazság kútjából merítenek, hanem politikai erők mondják meg, hogyan kell gondolkodni...


A zsidóknak, hogy volt-e földjük, vagy nem, azt még ők is vitatják, de ha megvizsgáljuk a környező népek véleményét, feljegyzéseit, ismereteit erről a témáról, hamar kiderül. Azt, hogy nagyon sokáig királyuk sem volt, az is magáért beszél. Sokan egyáltalán alig beszélnek róluk. (Egyiptomi feljegyzésekben pl egyáltalán a nagy híres szabadulásról nem is lehet hallani. Meg sem említik a krónikák. Nem csak az egyiptomi krónikák nem.)


"melyik a jó irányzat?"

Aki szít a másik ellen, és megoszt, ráadásul hamis alapokon, hazugságokra építve, az nem jó irányzat.

Rossz hír a higyülekezeteseknek, hogy pl a Hitgyüli részéről Jobbikot ért gyalázkodásokról kis utánajárással kiderül, hogy kifejezetten bujtogatások. Alaptalanok, hazugságok, ugrasztások az állíásaik. Eközben a zsidóbarát szervezetek az orrunk előtt hazudják tele a médiát a jól ismert vádakkal. Nem kell utánajárni, lásd "szavazzajobbikellen", és társaik oldalak.


Jézus válasza érdekes a Bibliában. Kérdezik az apostolok, hogy a másik a Te nevedben beszélt, gyógyított, stb. baj-e. Erre Ő mondja, hogy ha nincs ellenünk, velünk van.

Tehát ennek kell utánajárni, hogy ki van értünk, ki akar építeni, ki akar valamiÉRT harcolni, és ki az, aki csak valami ellen, és érdekekért.



Ma találtam egy videót, ami illik az eredeti témába, noha valóban egy elég lightos verzió, még ha picit erősnek is van ígérve.


[link]


Érdekes, hogy jó az ima szöveg (kivéve, ahol nem), a naivabbjának szerintem tényleg jó a szándéka is, csak az agymosással csúsztatnak, és a szerepeket torzítják, manipulálják a történetben.

Nem hagyták Istenre, hogy Ő döntse el, "kire akar szavazni..." Ezért nem hagyták ennyiben, ki kellett fejteni, hogy szégyenítsd meg, gyengítsd, rombold, ezt, meg azt, de erősítsd Izraelt...


Ha tudnák, hogy valóban nekik van igazuk, logikusabb lett volna, és elég lett volna annyit kérni, hogy

"Legyen meg a te akaratod!"

"Légy velünk a kísértésben!"

"Szabadíts meg a gonosztól". stb

...csak szerintem féltek, hogy feloszlana akkor a Hit Gyülekezete s Izrael... :D (Na jó, ez már megint szubjektív.)


És ismétlem, én tisztelem az ott levő embereket, mert azt tapasztaltam, hogy sokan jó szándékúak. Viszont ami agymosásnak áldozatául esnek, az már gond.

"Az a baj, ha a szorgalom hülyeséggel párosul."

2014. ápr. 4. 15:25
 20/28 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a videót!
2014. ápr. 4. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!