Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megvernétek, ha meglátnátok,...

Megvernétek, ha meglátnátok, hogy dávid csillagot viselek a nyakamban?

Figyelt kérdés
lány vagyok. 22 éves.

2014. ápr. 1. 20:41
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
11%

"szerintem ez már alapjában gáz, hogy egy ilyen miatt féltenie kell. "

Nem kell féltenie, téveszméje van. De szépen átveszed a rögeszméjét és átülteted a 4-es metróra. Gratulálok, lapos és nulla szinten lévő gondolkodásodhoz.

2014. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim válasza:
0%
Természetesen nem, de minek neked dávid csillag a nyakadba?
2014. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
48%
mindegy, 13-as, ne menj bele - a kutyát se érdekli, mi lifeg a láncon. De viszont az előfordul, sötét este, hogy rablók letépik a nyakáról valakinek a láncát- nem a szimbólumért, hanem az aranyért,ezüstért.
2014. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 yuda ***** válasza:
91%

Olyan értelemben jogos apukád aggodalma, hogy pl. nézd meg a 13-as válaszadó deformált, antiszemita beírását. Na most ilyenekből sajnos van bőven az országban és sose tudhatod kivel hoz össze a "jó" sorsod. Vannak antiszemiták, hungaristák, jobbikosok, neonácik....

Én nem viselném a helyedben, legfeljebb egy zárt, biztosan befogadó környezetben. Utcán, közterületen semmiképpen.

Sok beteg lelkű emberen sajnos nem látszik kívülről, hogy a belsejük rohad.

Ettől óv apukád, nehogy ilyenekkel fuss össze.

2014. ápr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim válasza:
97%
Én sem bántanám a kérdezőt - de az általa feltett kérdés sajnos(!) egyre inkább jogos...
2014. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
3%
Szép, leszavazni azt tudtok de megcáfolni az állításaimat azt nem. Gratulálok nektek.
2014. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
19%
Te is mindjárt megkapod hogy "deformált, antiszemita" a lekezelő stílusod miatt. :D
2014. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

elvileg szólás-vallás stb szabadság van,nem?

itt születtem,a magyar nyelvet beszélem, ugyanúgy az én országom is,mint a tied. mért kéne innen elmennem?

gondolkodjatok kicsit fordított helyzetben.

arról nem is beszélve hogy: nem minden zsidó izraeli,de minden izraeli zsidó. kettőt meg ne keverjük már össze.

magyar zsidó vagyok,ha tetszik ,ha nem.

2014. ápr. 1. 22:10
 19/51 anonim ***** válasza:
21%
Köves Slomó mondja, virágzó zsidó élet van MA Magyarországon. Senkit sem vernek meg ,mert csillag lóg a díszként a nyakláncon. De úgy tűnik, van akinek erre igénye lenne- és megy sírni mint a fürdős Amerikába- jájáj de bántanak, Kertésznek hiányzik valami. Mondjuk az esze, szíve, jóérzése. Ezt akarja a rágalmaival pótolni. Te még fiatal vagy: jobb, ha most megérted: nem lehet. Aki ebből akar előnyt kovácsolni, az mélységesen szégyellje magát. Az elmúlt idők áldozatainak vérét szívja. Ma nem bánt itt senki zsidót.
2014. ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
57%

Nekem egyetemen van zsidó ismerősöm, aki szintén Dávid-csillagot hord, de soha senki nem bántotta itt emiatt (zárójelben megjegyzem, sok Jobbik-szimpatizáns ismerősöm van, mégsincs semmi probléma nincs az ilyenekből). Szerintem mindenki azt hord, amit akar (ameddig az nem sértő, vagy megbotránkoztató). Én keresztet hordok, mert keresztény vagyok. Azt viszont kicsit gusztustalannak tartom, mikor valaki úgy hord bármilyen vallási jelképet, hogy semmi köze hozzá.

Mellesleg a zsidóság sokszor amúgy is látszik a jellegzetes vonásokon vagy pl.: a néven, amiket meg nem lehet rejtegetni.

2014. ápr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!