Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megvernétek, ha meglátnátok,...

Megvernétek, ha meglátnátok, hogy dávid csillagot viselek a nyakamban?

Figyelt kérdés
lány vagyok. 22 éves.

2014. ápr. 1. 20:41
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim válasza:
100%

"Volt egy rövid időszak, amikor kötelező volt viselnetek, és akkor az volt a baj, most nem kötelező, erre meg viselnétek. Nem jó nektek semmilyen rendszer sem!"


Ezt azért jól kiforgattad! A keresztények sem örülnének, ha nem lenne szabad (vagy legalábbis nem lenne ajánlatos) keresztet hordaniuk, vagy ha éppenséggel kötelező lenne.

2014. ápr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 Szeressük egymást ***** válasza:
85%

Engem nem zavarna, de nem örülök hogy lehet olvasni néhány rosszakaratú hangvételt.

Van némi elkorcsosodás pár ember gondolkodásában.

Szerintem a kutykurutty-infón kapták be a legyet. Ganéra repülnek.

2014. ápr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
74%

"Olyanok jelképét viselni akik a saját élőhelyükön irtanak ki egy népet,"


Fogalmazzunk inkább úgy, hogy már régen megegyezhettek volna a kérdésről, úgy, hogy mindkettőknek jó legyen. Azonban sem a palesztinok sem a radikális zsidók nem képesek dűlőre jutni a kérdésben. Ráadásul mindkét félnél ez csak a politikai vezetőkre, és a háborúpárti, fanatikus őrültekre (legtöbb esetben valláskárosult őrültekről van szó, látható, hogy mihez vezet a vallás) vonatkozik. Az egyszeri izraeli állampolgárnak szerinted nem lenne érdeke, ha békét kötnének? Miből gondolod, hogy a zsidók egytől-egyig mind a konfliktus fenntartása mellett állnak? Szerinted Orbán politikai döntéseiért felelős vagy te, személy szerint is?



"tragédiájukkal kapcsolatos dobálózással"


Mondj még egy történelmi tragédiát, amit ideológiai okokból megpróbálnak megcáfolni? Érdekes módon semelyik népirtást nem próbálják a jól tájékozott, agyoniskolázott pergeottók megcáfolni, csak az, ahol ez nekik ideológiailag kényelmes. A zsidók meg persze, hogy nem szeretnék, ha elfelejti a világ ezt a szégyenletes eseményt, és mint mindenhol, ott is akadnak, akik ebből hasznot húznak. Mi ebben a fura? Érdekes módon, ha egy elborult zsidó kollektív bűnösségről beszél, és a mai németeket, magyarokat hibáztatja a holokausztért, akkor (megjegyzem, teljes joggal) kritizáljátok, ti viszont ugyanazt csináljátok. Kettős mérce?


"Volt egy rövid időszak, amikor kötelező volt viselnetek, és akkor az volt a baj, most nem kötelező, erre meg viselnétek. "


Ha nem érted hol a gond ezzel, akkor inkább menj vissza általános iskolába.


"A keresztes hozzászólásodra annyit reagálnék, hogy te idegen identitású állampolgárként ugyan nem tudod, de ez egy keresztény történelmű ország"


Ez igaz, de ma már - papíron - szekuláris ország, így ha valaki vallási, vagy politikai jelképként Dávid-csillagot visel, akkor ugyanolyan jogon teszi, mint aki keresztet hordana.


"Szent Koronánk is van, amin szintén van egy kereszt. "


És ez kit érdekel? Miért kéne, hogy ez bárkit is érdekeljen?


"A kereszt viselése teljesen elfogadott, kivéve ha az a kereszt 2 kilós, aranyból van, és egy 130kg-os félmeztelen cigánybűnöző nyakában lóg kivagyiságból. "


Tehát a keresztet csak az általad meghatározott, elfogadott csoportok tagjai viselhetik. Ez szerinted egységben áll a jézusi tanokkal?



"Amennyiben viszont ennyire nem vagy képes tisztában lenni egy ország múltjával és ennyire nem vagy képes azonosulni történelmével, azért én nem tudlak téged elítélni, bár értetlenül állok az előtt, hogy miért nem mész pl. Izraelbe, ami a legközelebb áll a szívedhez. "


Tehát, ha valaki politikailag, érzelmileg vagy vallásilag azonosul a zsidósággal, akkor automatikusan költözzön Izraelbe? Akkor te miért nem a Vatikánban élsz? Ráadásul én azt sem értem, hogy a hozzád hasonlók miért nem képesek elfogadni, hogy ma már vége a babazsúrnak, és nem szabjátok meg, hogy ki, mit gondoljon, mit valljon, vagy miről beszéljen. Teszem hozzá, addig, amíg az ország valamennyire fenn tudja tartani a szekularizmust.

2014. ápr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 KZitus ***** válasza:
Nem, mert szabad akarattal rendelkezel, a döntésednek a következményeit, akár jók azok, akár rosszak, neked kell viselned.
2014. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
82%
Az en vekony arany nyaklancomon egy egyszeru arany david-csillag van. Neha kibukkan a ruhambol, neha nem. Nem igazan figyelek erre, megis gyaktan eszreveszem - MASOK viselkedeserol. Neha meglepoen kedvesek velem, neha meg erthetetlenul undokok. Na, akkor tudom, hogy kivillant a sarga csillag.
2014. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
87%
Ja, es a palesztin propagandaval ellentetben MOST IS azert szakadtak meg a targyalasok, mert a palesztinok azt kovetelik, hogy a megalakulo allamukat ismerjek el palesztin nemzeti allamnak - es erre IZRAEL HAJLANDO is. A palesztinok viszont NEM HAJLANDOK ELISMERNI IZTAELT, MINT ZSIDO ALLAMOT.
2014. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 aries 2 ***** válasza:
Nem. Szeretlek, mint egyik testvéremet, a sok közül.
2014. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
22%

""Volt egy rövid időszak, amikor kötelező volt viselnetek, és akkor az volt a baj, most nem kötelező, erre meg viselnétek. "


Ha nem érted hol a gond ezzel, akkor inkább menj vissza általános iskolába. "


-Nyugika van, ez csak egy kis viszont provokálás volt a kérdezőnek, ennyi járt neki. Pontosan tudom, hogy nem voltam valami polkorrekt, de poénnak egyszer jó volt. :) Van aki értékeli és van aki nem, én mindkettőt megértem. :)


""A keresztes hozzászólásodra annyit reagálnék, hogy te idegen identitású állampolgárként ugyan nem tudod, de ez egy keresztény történelmű ország"


Ez igaz, de ma már - papíron - szekuláris ország, így ha valaki vallási, vagy politikai jelképként Dávid-csillagot visel, akkor ugyanolyan jogon teszi, mint aki keresztet hordana. "

- Papíron igen, de ez nem változtat semmit a történelmünkön. Jogilag bárki hordhat Dávid-csillagot, és ennek láttán törvényesen gondolhatják (mivel a gondolat szabad) mások az illetőről, hogy idegen-szívű. Tudod, élt itt egyszer egy zsidó származású magyar költő, Radnóti Miklósnak hívták, és ebben az emberben akkora hazafiság és magyar identitás volt, hogy magyarok közt is alig akadt, aki überelhette. El nem tudnám képzelni Radnótiról, hogy bármikor és önszántából Dávid csillagot hordott volna. Ugyanezt spíró meg esterházy félékről simán el tudnám képzelni. Elég volt csak beleolvasnom magyargyűlölő írásaikba.


""Szent Koronánk is van, amin szintén van egy kereszt. "


És ez kit érdekel? Miért kéne, hogy ez bárkit is érdekeljen? "

- Majdnem jó a kérdés! Helyesen így szólna: Aztán miért kéne, hogy ez bárkit is érdekeljen, aki nem magyar?

Érted miről van szó? Te nem vagy magyar, így teljesen normális, hogy téged egy fikarcnyit sem érdekel, csak attól még mindig nem értem, hogy miért vagy itt? Szerinted hiányzol itt Magyarországon bárkinek is, aki szívében valóban magyar? Mondd, miért boldogítasz bennünket? Nekünk is jobb lenne ha nem lennél itt, meg neked is jobb lenne, ha azzal foglalkoznál, ami téged érint, Tóra, Szentfal, Hanuka megtudomisén mik még. Teljesen értelmetlen ez a konfliktus, teljesen nyilvánvaló, hogy semmi magyar idedentitás-tudatod nincs, de te mégis megátalkodottan itt vagy MAGYARországon, osztod az észt, és eszedben sincs elmenni innen, hanem épp ellenkezőleg.... Szerinted az országunknak csak hagyományból vagy díszből Magyarország a neve? Hadd segítsek! Nem, nem így van. Azért ez az ország neve, mert a magyarok országáról beszélünk. Ne érts félre, én továbbra is szeretnék veled jóban lenni, de miért ne fórumozhatnánk úgy, hogy te elmennél innen a saját földedre, a globalizáció révén meg úgyis meg tudjuk osztani egymással magvas gondolatainkat, szóval mégcsak ez sem lehet akadály. :)


""A kereszt viselése teljesen elfogadott, kivéve ha az a kereszt 2 kilós, aranyból van, és egy 130kg-os félmeztelen cigánybűnöző nyakában lóg kivagyiságból. "


Tehát a keresztet csak az általad meghatározott, elfogadott csoportok tagjai viselhetik. Ez szerinted egységben áll a jézusi tanokkal? "

- Ha halvány lila gőzöd lenne a jézusi tanokról, akkor tudnád, hogy szó sem volt egyben sem keresztről. A kereszt jóval Jézus kereszthalála után vált majd a kereszténység jelképévé. Azok használták/viselték, akik szívvel vagy legalább névleg keresztények voltak.

Nesze egy kép a keresztről: [link]

Ha semmi kivetnivalót nem találsz benne, akkor egy ilyen csávót kívánok a szomszédodba, csak utána kicsit majd jobban kell vigyáznod az értékeidre. :)


"Tehát, ha valaki politikailag, érzelmileg vagy vallásilag azonosul a zsidósággal, akkor automatikusan költözzön Izraelbe?"

- Bárcsak így működnének a dolgok. :) De elég lenne, ha csak az a részük költözne el, akik utálják a magyarokat vagy akiknek semmit sem jelent a Szent Korona.


"Akkor te miért nem a Vatikánban élsz?"

- Mert nem vagyok olasz. Magyar vagyok, és a magyarok a Kárpát medencében élnek több mint ezer éve. :)

2014. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
0%

A kit érdekel a Szent Koronás véleményedről még annyit, hogy ez valahol olyan, mintha én meg elmennék Izraelbe, aztán fórumon megkérdezném a zsidókat, hogy ki nem sz..arja le a siratófalat? Örülhetnék utána, ha nem köveznének meg, és épségben toloncolnának ki, nem darabokban.

Tudod, ha valaki nem otthon van, hanem vendégségben, illik figyelnie a házigazda érzékenységére. Az ok, hogy neked annyit jelent a Szent Koronánk, mint nekünk a Tórád, de ha itt vagy, próbálj már meg legalább viselkedni, köszi. Hidd el, ha egyszer én is leugranék Izraelbe eszembe nem jutna semmi olyat mocskolni vagy akárcsak bagatelizálni, ami nektek fontos! Alapvető tisztelet követelmény a házigazdával szemben, és ha ez megvan, akkor nagyon jó lesz a vendégszeretet, deha a szobában végzed el a dolgod, mint Borat, ne csodálkozz, ha előbb-utóbb kihajítanak!

2014. ápr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
66%

"törvényesen gondolhatják (mivel a gondolat szabad) mások az illetőről, hogy idegen-szívű"


Miért? Nem feltétlenül politikai szimbolúmként hordja, lehet vallási jelkép is. Márpedig attól még lehet valaki magyar érzelmű mert zsidó vallású, vagy éppen valamilyen más vallása van.


"Te nem vagy magyar, így teljesen normális, hogy téged egy fikarcnyit sem érdekel, csak attól még mindig nem értem, hogy miért vagy itt? "


Hát látod engem személy szerint tényleg nem érdekel egy korona, de attól még - és ezt nehéz lesz feldolgoznod - magyar vagyok.


"Szerinted hiányzol itt Magyarországon bárkinek is, aki szívében valóban magyar?"


És ki a valóban magyar? Valóban magyar egyébként csak keresztény lehet?


"? Nekünk is jobb lenne ha nem lennél itt, meg neked is jobb lenne, ha azzal foglalkoznál, ami téged érint, Tóra, Szentfal, Hanuka megtudomisén mik még. "


Hmm, miért kéne nekem foglalkoznom a Tórával, a Szentfallal meg a Hanukával? Aki kritizálja a konzervkeresztény turbómagyarokat az egyből zsidó? :)


"Szerinted az országunknak csak hagyományból vagy díszből Magyarország a neve? Hadd segítsek! Nem, nem így van. Azért ez az ország neve, mert a magyarok országáról beszélünk. "


Azért ez a neve, mert többségben magyarok lakják. Mivel az sehol sincs meghatározva, hogy kik tartózkodhatnak itt (mivel én állampolgár vagyok így a különféle ilyen-olyan jogi korlátok nem igazán relevánsak itt), milyen vallásúnak kell lenniük, milyen a politikai nézeteket kell vallaniuk így én is pontosan ugyanannyi joggal vagyok itt mint te. Hogy neked az nem tetszik már a te problémád.



"- Ha halvány lila gőzöd lenne a jézusi tanokról, akkor tudnád, hogy szó sem volt egyben sem keresztről. A kereszt jóval Jézus kereszthalála után vált majd a kereszténység jelképévé. Azok használták/viselték, akik szívvel vagy legalább névleg keresztények voltak. "


Ügyesen megpróbálsz elsiklani a válasz elől. Szóval: Aki keresztet hord az keresztény, tehát Krisztus-követő. A bibliai Jézus alak azonban a megbocsátást, a toleranciát és a segítőkészséget hirdette. Te, mint keresztény, elfogadással és megértéssel kellene, hogy állj felebarátaid irányába, függetlenül a politikai meggyőződésüktől, sőt még attól is, ha az illető történetesen valamiféle piti cigánybűnöző. Persze én ezt tudom, hogy mekkora baromság, de kettőnk közül nem én vagyok a keresztény.


De tudom én, hogy értetted elsőre is a kérdést, ettől függetlenül megpróbálkoztál ezzel a vicces kis kitérővel, te tudod. Mindesetre várom a választ, hogy sikerült összehozni a keresztény eszmével azt, hogy elítéled az embertásaid olyan semmitérő, világi dolgok alapján mint a politikai nézet.


"- Bárcsak így működnének a dolgok. :) De elég lenne, ha csak az a részük költözne el, akik utálják a magyarokat vagy akiknek semmit sem jelent a Szent Korona. "


A kérdező semmit nem mondott a magyarokról, pusztán azzal nem ért egyet, amit te önkényesen kikiáltottál a magyar indentitás mibenlétének, a kereszténységgel. Azzal érvelhetnél, hogy a kereszténység az ország történelmének része, ami igaz is, de a honfoglaló magyaroknak közük nem volt a kereszténységhez, márpedig ha implicite velük érvelsz (mint lentebb meg is tetted), akkor nem kellene annyira foggal-körömmel ragaszkodni a kereszténységhez.


"- Mert nem vagyok olasz. Magyar vagyok, és a magyarok a Kárpát medencében élnek több mint ezer éve. :)"


Szerinted a kérdezőnek el kéne mennie Izraelbe, mert teszem azt zsidó vallású. (nem tudom, hogy mi célból hordja a Dávid-csillagot, de tételezzük most fel, hogy vallási jelképként) Akkor te miért nem mész el a Vatikánba?


A kérdező írta "itt születtem,a magyar nyelvet beszélem, ugyanúgy az én országom is,mint a tied. mért kéne innen elmennem? "


Magyarnak vallja magát, ezek szerint számára a magyarságtudat fontos dolog. Ergo a "magyarellenes zsidó" kritikád se jött be. Márpedig ha a kérdezőnek ezek után el kéne mennie szerinted Izraelbe, akkor nem látom be, neked miért nem kéne elmenni a Vatikánba?



"A kit érdekel a Szent Koronás véleményedről még annyit, hogy ez valahol olyan, mintha én meg elmennék Izraelbe, aztán fórumon megkérdezném a zsidókat, hogy ki nem sz..arja le a siratófalat? "


Vedd észre, hogy a Szent Koronához megint hozzácsaptad a rögeszmédet, a kereszténységet. A Szent Korona mint olyan nemzeti jelkép, azonban, attól, hogy ezen a jelképen keresztény szimbolúm található, nem jelenti automatikusan azt, hogy a keresztény vallás gyakorlása kritériuma lenne a magyar identitásnak. Erre vonatkozott a profin kiforgatott mondat. Láthatod, hogy én egyben idéztem a mondatod, így nem pusztán a Szent Koronára vonatkozott a "kit érdekel" hanem a kettő tagmondatból levezethető érvedre.



"Örülhetnék utána, ha nem köveznének meg, és épségben toloncolnának ki, nem darabokban. "


Talán igazad van, vérradikális zsidók esetében sanszos, hogy jól megvernének. De hát ez megint az én igazam bizonyítja, miszerint a vallás erőszakot szül. Ettől függetlenül mindenkinek joga van hozzá, még akkor is, ha én személy szerint nem értek vele egyet és hülyeségnek tartom. Sőt ahhoz is joga van mindenkinek, hogy egy demokratikus, európai országban olyan vallást valljon a magáénak, amit akar. És a valláskérdésnek semmi köze nincs a nemzettudathoz, ez csak a te önkényes kitalációd.


"Az ok, hogy neked annyit jelent a Szent Koronánk, mint nekünk a Tórád, de ha itt vagy, próbálj már meg legalább viselkedni, köszi"


Azt ugye tudod, hogy a Tóra az az Ószövetség első öt könyvét takarja, márpedig a kereszténységben ezek ugyanúgy fontos szerepet játszanak (még ha nem is annyira fontosan) mint a zsidó vallásban? Másrészt, megint jelzem, ha az előző hozzászólásomból nem jött le. Nem vagyok se zsidó, se keresztény, sőt semmilyen vallásom nincs.


"Hidd el, ha egyszer én is leugranék Izraelbe eszembe nem jutna semmi olyat mocskolni vagy akárcsak bagatelizálni, ami nektek fontos! "


Nekem semmi közöm nincs Izraelhez, szóval tőlem azt csinálnál ott amit akarsz. Az viszont nem tetszik, hogy Magyarországot az elvtársaid gond nélkül visszasüllyesztenék középkori szintre, a szekularizmust felszámolnátok és vallási alapon nyúlnátok a nemzettudat kérdésehez is, természetesen masszív antiszemitizmussal megfűszerezve. Ez nagyon nem tetszik.

2014. ápr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!