Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megvernétek, ha meglátnátok,...

Megvernétek, ha meglátnátok, hogy dávid csillagot viselek a nyakamban?

Figyelt kérdés
lány vagyok. 22 éves.

2014. ápr. 1. 20:41
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi, még 1 kis off:


"A lelketlen liberális eszme fertőző, zsidó gondolkodóktól ered ..."


Zseniáslis felfedezés, köszi, mindig tanul az ember valamit.

Eddig sellytelmem sem volt arról, hogy Socrates, Vergilius, Horatius, Ovidius zsidók voltak. aszittem, az elsõ görög, a többi meg római. Aztatat se tuttamtam róluk, hogy nem vót lekük nekijük. De mosmá megtúúútttam a tuit. Még1x köszike.

2014. ápr. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
24%

"Eddig sellytelmem sem volt arról, hogy Socrates, Vergilius, Horatius, Ovidius zsidók voltak. aszittem, az elsõ görög, a többi meg római."


Én meg mindvégig abban a hitben voltam, hogy ezek ókori filozófusok, költők. Sejtelmem sem volt róla, hogy ők valójában liberálisok, meg aztán ezt valahogy a történelem órákon sem hallottam. Egy világ omlott most bennem össze, hogy megtudtam, hogy ezek is zsidó liberálisok, jaj most akkor kire szavazzak majd április 6-án? :(

Egyébiránt meg hálásan köszönöm, hogy időt áldozol rám, és javítgatod a gyatra helyesírásomat nekem a tudatlan, tanulatlan tizenéves takonypócnak, igazán lekötelezel. Csak úgy árad belőled a személyeskedésektől mentes önzetlen jóindulat.

2014. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
17%
Azt hallottam, hogy Néró császár kommunista volt.
2014. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
63%

#43 Néró? :D A stílusát tekintve mindenképp az előfutára. De gyenge volt hozzájuk képest. Gondoljunk kegyelettel kommunizmus 100 millió áldozatára. 100 év alatt.

+ a zombivá tett milliók.

2014. ápr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
80%

"Ebcsont nevű felhasználó válasza:


"Eddig sellytelmem sem volt arról, hogy Socrates, Vergilius, Horatius, Ovidius zsidók voltak. aszittem, az elsõ görög, a többi meg római."


Én meg mindvégig abban a hitben voltam, hogy ezek ókori filozófusok, költők. Sejtelmem sem volt róla, hogy ők valójában liberálisok"


Mert bizonara nem sokat olvastál TÕLÜK. De még pótolhatod.


"megtudtam, hogy ezek is zsidó liberálisok"


Tõlem azt tudtad meg, hogy liberálisok. Hogy a liberalizmust, tehát a szabadgondolkodást kiaolag zsidók találták ki, azt te állítottad: "A lelketlen liberális eszme fertőző, zsidó gondolkodóktól ered ..." ( Ebcsont nevű felhasználó válasza: # 34 04-03 02:04 )

Igaz, az Örökkévaló - áldott Õ - Tórájának egyik alapgondolata a szabadság, de Õt zsidó gondolkodónak titulálni azért egy kicsit izé ... ( Úgyis modhatnám I-tenkáromlás ).

Másfelõl pl az említett Socrates csakugyan fontosnak tartotta a szabadságot, viszont alig valószínû, hogy zsidóktól kapta volna. Ahhoz túlságosan szabaelvû volt, hogy csakúgy átvegyen bármit is.

Az említett romaiak valóban költõk voltak, költészetükben meghetõs központi szerepe van a szabadságnak.

Abban viszont igazad van, hogy "gójok is "elkaphatják" " ( idézet ugyanonnan ), pl Rousseau, Voltaire, Diderot, vagy, hogy itthon maradjunk: Balassi, Rákóczi ( "Pro Paria et libertate" ), Csokonai, Batsányi, Bessenyei, Verseghi, a két Kisfaludy, Vörösmarty, Petõfi, Arany, Vajda, Tompa, Táncsics, Ady, Kossuth, Széchenyi, Wesselényi ( több is ), Kölcsey, Kazinczy, stb.

Õk mind lelketlenek voltak?

Ja, hogy ki ne feledjem, Tisza Kálmán pártjának, mely évtizedekig volt kormánypárt, az volt a neve, hogy "Szabadelvû Párt".


Hogy mit hallottál a töri órákon, mit nem, az kicsit sem mérvadó, kommentjeidbõl kitûnik, hogy a töri órákról igen sokat hiányoztál ( mert azt fel sem merem tételezni, hogy esetleg nem figyeltél oda ), vagy, ha mégis ott voltál és figyelél, akkor a tanarad vissza kellene adja a diplomáját. Mondom ezt úgy, hogy - igaz rég volt, de - egykori töritanarunkról´más töritanarakol azt hallottam, hogy az ország legjobb töritanara volt. Ezt mi is úgy véltük. Kapott is - igaz, már a gengsztercsere után kitüntetéseket, valamilyen keresztet, meg Magyar Örökség díjat. egyiket "jobb", másikat "bal" kormány idején.


"hálásan köszönöm, hogy időt áldozol rám, és javítgatod a gyatra helyesírásomat nekem a tudatlan, tanulatlan tizenéves takonypócnak"


Igazán nincs mit, naggyon szííívesen, máskor is. Örülök, ha segíthettem. :) Mondom, még van idõd pótolni. Tanulj, tinó ...

Viszont attól tartok, hiába áldoztam rád idõt, mert leírtam dióhéjban a zsidóság, Izrael történetét és nem sokkal késõbb írtad az az ökörséget, hogy "A 20. századig országuk sem volt".

Szóval, mint mondtam, az, hogy mit hallottál, mit nem, kicsit sem mérvadó.


Még valami: írod "a jó szándékú, nem Talmud alapján élő magyarországi zsidók ..."


Szerintem meg pont, hogy rád is rád férne, hogy valamennyire próbálj a Talmud alapján. ( Persze tudni kell, hogy a Luzsmud, amit Te bizonyár aolvast´qal, gyalázatos hamisítvány, a fordítási hibáktól eltekintve elsõsorban azért, mert pont, hogy a Talmud szellemét hamisítja meg. Kb, min ha vki a Bibiát azzal az idézettel mutatná be, hogy "Nincs I-ten" ( Zsoltárok 10:4 és Zsoltárok 14:1 és Zsoltárok 53:2 - ezeket a zsoltárokat keresztény I-tentiszteleteken éneklik )

Csak egy idézet a sok közül ( valóban a Talmudból, fordítási hiba nélkül ):

"Ami neked gyûlöletes, ne tedd embertársadnak. Ez az egész Tóra, a többi csak kommentár" Hillél ( kb ie 30 - isz 10 volt a Szanhedrin elnöke ) foglalta így össze ( Talmud, Moed rend, Sábbat traktátus 31a oldal )


"árad belőled a személyeskedésektől mentes"


Nem én vontam 2ségbe mások identitását, Magyarságát, nem én tekintettem kb 100 000 magyart idegennek. ( .....+! )

2014. ápr. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim válasza:
25%

Nem értem, a New York Times szerint meg csak 437000 zsidót deportáltak, forrás itt:

[link]

2014. ápr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
48%
41-es és a többiek: tudtok különbséget tenni a "lelketlen liberális" vagyis szabados és a szabad szellemű között? Ugyanis van különbség, a szabados a megromlott, perventált tudatú szabadosság. Vergilius szabad szellemű, a szétfolyó tudatú, nemek alatti masszába konvergáló libernyálka pedig "szabados". Az egésznek a származáshoz pedig semmi köze. Ez tudatállapottól függ.
2014. ápr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

19:14

Valamit NAGYON elneztel, az adott linken a valasztasokrol van szo. Az altalad kozolt temat es szamot nem csak en nem talaltam, de a kereso sem.

2014. ápr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 Szeressük egymást ***** válasza:
100%
Ennyi erővel én is felszólíthatom az arab propagandát vakkantgatókat, hogy költözzenek ki Iránba, és ott csaholjanak Ahmedinezsáddal! Ne hozzák szégyenbe a békés magyar embereket !
2014. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

"Volt egy időszak amikor kötelező volt viselnetek es akkor az volt a baj. Most nem kötelező es hordnatok."


Abban az időben azért csináltak azt a törvényt hogy kötelező hordani minden zsidónak Dávid csillagot nem azért mert "nagyon kedvelik a zsidokat" Hanem hogy szegyenitse, emberek tudtak hogy ki zsido es ki nem igy ha akartak barki banthatta volna oket.

Es a David csillag a halálnak volt a jele mert az emberek előre tudtak hogy mi fog történni velük ( nem sokára az a törvény után vittek a zsidókat halál táborba ) azért a csillag halálnak volt a pecséte.

Most mar nem veszélyes zsidónak lenni azért büszkén hordhatjak a Dávid csillagot.


Kedves Kérdező

Senki se fog fizikailag bántani ha Dávid csillagot hordasz. Szerintem az a gaz hogy Magyarországon a zsidok ugy félnek hogy emberek kitalálják hogy zsidok mintha a zsidóság az egy átok.

Szerintem szégyen hogy amikor egy zsido programban arc festettem egy zsido anya amikor meglátta hogy israeli zászlót is festek ugy elfeheredett es azt mondta:" ezzel nem mehet ki a fiam az utcára"

Es Szegedi Csanád aki korábban Anti szemita volt amikor meglátta hogy israeli zászlót festek azt mondta:" huha, azt is tudod csinálni?" Es a fiától megkérdezte :" nem akarsz israeli zászlót hogy frissen neked?"

Szégyen hogy a nem zsidok nyíltabbak a zsidósághoz mint a zsidok maguk.

De nagyon lehetséges hogy lezsidoztak az utcán vagy ugy néznek rad mintha az űrből jöttél volna ha davidcsillagos nyak láncot hordasz.

Én egy vallásos zsido családból vagyok es én kaptam elég sok zsidózast mint " büdös zsido" "takarodj vissza israelbe" (az nem lett volna vissza mert soha nem laktunk israelbe es nem vagyunk israelik)

Es " kar hogy hitler nem fejezte be a munkáját amit elkezdett" " a kutyámnak több igaza van itt lenni mint nektek" " sült marha eszuek" vagy olyat hogy csináljak a naci szolutot es azt mondjak " Adolf hitler"

De senki se bánt. Mi csak nevetünk az ilyen utalkodokra.

2014. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!