Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megvernétek, ha meglátnátok,...

Megvernétek, ha meglátnátok, hogy dávid csillagot viselek a nyakamban?

Figyelt kérdés
lány vagyok. 22 éves.

2014. ápr. 1. 20:41
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve a kérdésre, elmondom a személyes történetemet. Én minden péntek este el szoktam menni a zsinagógába, és lévén férfi vagyok, ott kipát viselek. Szép időben gyalog szoktam menni, spec nem az előírás miatt (ennyire nem vagyok bigott), hanem mert jót tesz az egész hetes ülőmunka után egy kiadós séta. Na mármost ősszel/télen ez nem gond, sapka alá kitűnően el lehet rejteni, melegben azonban mindig gondban voltam, főleg nyári kánikulában, amikor az ember szíve szerint még a bőréből is kibújna, nemhogy még plusz fölösleges ruhadarabokat vegyen magára. Mígnem elegem lett, úgy döntöttem, egy életem, egy halálom, megteszem a kb 45 perces utat kipában, nyílt utcán. Nem mondom, az első 20 percben kicsit féltem a lehetséges reakcióktól, de végül rá kellett jönnöm, h kb le sem sz@rnak az emberek (a többségnek szerintem fel sem tűnt, mindenki magával van elfoglalva, senki sem stírolja a többi járókelőt).

Azóta is meleg időben így megyek, soha még csak egy rosszalló pillantást sem kaptam. Nem mondom, vannak utcák, ahová nem mennék be péntek este kipában, de ezek jellegzetesen azok a helyek, ahol az ember kipa nélkül sem szívesen sétálgat este. :)


Kérdező, szerintem köss kompromisszumot édesapáddal. Felteszem nem méteres neonzöld dávid csillagot szeretnél te sem hordani, hanem diszkrét arany/ezüst ékszert. Ezt kint az utcán, vagy idegen helyen kitűnően el lehet rejteni a felső alá, mint ahogy ezt általában a kereszttel is teszik az emberek, biztonságosnak ítélt terepen pedig akár elő is lehet venni, ha ez a vágyad (bár hozzáteszem, vallási jelképet az ember általában nem másokért, hanem magáért hord).

2014. ápr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
83%

@34


Azért az nagyon szomorú, hogy valakiben egyáltalán felmerül még a gondolata is annak, hogy különféle attrocitás érheti a kipa viselése miatt.

2014. ápr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
88%

Míg írtam, érkezett # 34 ma 00:12 , története hasonló az enyémhez, talán annyi különbséggel, hogy sose féltem ( 1xüen nem vagyok hajlandó félni :) ).

Kb 4 éve - ha csak az idõjárás megengedi - kipaban járok, nem teszek rá sapkát. Ha mégis, a sapkán Dávid csillag van. :) Igaz, az ágak szivekbõl vannak ( Sar -El ).

Az is igaz, hogy nem lány vagyok, hanem férfi, de 72 :D . Viszont az is igaz, hogy jobbára belterületen fordulok elõ, itt nem divat a verekedés.

Mindent összevéve Apukádat tulajdonképp meg tudom érteni, ha lányom lenne, valszeg én is félteném. ( Akkor is, ha ok nélkül. Az apák már csak ilyenek. :) )

Áthidaló megoldás: ha megteheted, iratkozz be krav magára! És persze légy természetes, semmi különös, pont annyira nem, mint hogy a fejeden haj van.


Más kérdés: egyetértek azokkal, akik szerint szomorú, hogy egy középeurópai - állítólag civilizált - országban ez probléma.


++++++++++++++++


Ebcsont nevű felhasználó, nem irígylem a lelkiségedet, kultúrá(latlanságo)dat.


"... te idegen identitású állampolgárként ..."

Hogy merészeled egy Magyarországon született, magyar anyanyelvû magyar állampolgár MAGYAR IDENTITÁSát kétségbevonni? :@


"Te nem vagy magyar ..."

Hogy merészeled egy Magyarországon született, magyar anyanyelvû magyar állampolgár MAGYARSÁGÁát kétségbevonni? :@


Aról már nem szólva, hogy egy alig ezeréves hordozható ereklyét ( Budavár - Ausztria - Amerika - Ferihegy - Nemzeti Múzeum - Eszztergom - Parlament ) az I-ten 2500 éves Hajlékának 2000 éves maradványához mérni, hát ...


( Mielõtt az én magyarságomat is kétségbevonnád, ami miatt ismét nem szépeket kéne mondanom rólad, megjegyzem, hogy Nagyanyám Nagyapja - aki néhány évig a helyi zsidó hitközség elnöke is volt - 1848-49-et a honvédseregben harcolta végig, akárcsak több mint 10 ezer másik magyar zsidó, Nagyapám meg Przemyslnél sebesült. )


"Ugyanezt Spíró meg Esterházy félékről simán el tudnám képzelni. Elég volt csak beleolvasnom magyargyűlölő írásaikba. "

Iménti költõi erdéseimre itt a magyarázat: kõbunkó vagy öcsém, mégpedig a legdurvább fajtából. ( A helyesírási ibáidat kijavítottam. )


De szerencsére még takonypóc vagy, mire felnõsz még akár tisztességes ember is válhat belõled. Ne add fel! Mint bárki, Te is képes vagy rá!


++++++++++++++++


"Olyanok jelképét viselni akik a saját élőhelyükön irtanak ki egy népet" - remélem, kimoderálják, mert


1) hazugság

2) uszítás


Megint akadt egy bugris, aki semmit nem tud a Szentföld 4000 éves történetérõl, sem a jelenleirõl.

Szó nincs semmiféle "népirtásról". Számokban: Az arab izraeli konfliktusnak 40 év alatt, nemcsak az öngyilkos merénylõket, de a háborúkban elesetteket is beleszámitva, tehát a háborúkban résztevevõ arab országok és a jelenlegi Izraelnek

össz kb 103 millió arab lakosa közül

összesen kb 42 000 arab esett áldozatul.

Ezt nevezed "népirtásnak"? Amikor Szíriában 3 év alatt több, mint 100 000 arabot öltek meg arabok?


Ami meg azt illeti, hogy kinek is az élõhelye, dióhéjban ( ezt az ún "palesztinok" is kb így tudják - a végét leszámítva - [link] utolsó két bekezdés, [link] ( sajtó hiba - 675 helyett 1675 kell ):


3900 évvel ezelõtt kánaániták lakták, amikor Ábrhám az ÚR parancsára oda ment. Filiszteusoknak akkor még ott nyoma sem volt. Az ÚR szövetséget kötött Ábrahámmal, utódainak ígérte Kánaánt ( kb a mai Izrael területe )

Ábrahám utódai ie 1650 körül ( kb 3650 évvel ezelõtt ) Egyiptomba mentek, ahonnan az ÚR

ie 1440 körül ( kb 3450 éve ) Mózes által kivezette õket, majd kinyilatkoztatta parncsolatait, amik az ÚR és a zsidók közötti szövetség tartalmát jelentik. Ebben az idõben az Európából érkezett filiszteusok a tenger partvidékén éltek. ( Az elnevezés, hogy filiszteus, olyan egyiptomi szóból származik, ami azt jelenti: BETOLAKODÓK. ) 40 év múlva

ie 1400 körül ( kb 3400 éve ) megkezdték a honfoglalást ( akárcsak a magyarok a Kárpát-medencében kb 2000 évvel késõbb ).

ie 1020 körül ( kb 3030 éve ) megalapították az államot : felkenték Izrael elsõ királyát. Õt követték

ie 1010 - 930 Dávid és Salamon, akik megszilárdították a királyságot ( mint a Kárpátmedencében SztIstván és SztLászló - 2000 évvel késõbb ), Salamon felépítette az Elsõ Templomot.

ie 586: Babilonia elfoglalta Jeruzsálemet, lerombolták a Templomot, sok zsidót Babiloniába horcoltak. kg 70 év múlva a Perzsa Birodalom meghódította Babiloniát, hazaengedték a zsdókat, felépült a Második Templom.

ie 167 - 139: Makkabeusok függetlenségi szabadságharca, eredménye: kb 550 év függõség után újra függetlenség.

ie 66: Pompeius ( Római Birodalom ) meghódítja Izraelt.

isz. 66 - 70: szabadságharc a rómaiak ellen, vérbefojtják, megszüntetik az államot, sok zsidót rabszolgaságba hurcolnak Európába.

isz. 132 - 135: szabadságharc a rómaiak ellen, vérbefojtják ( több, mint 580 000 halott ), megint sok zsidót rabszolgaságba hurcolnak Európába.


Izrael Állam ott kb ie 1020-tól isz 70 ig, kb 1100 éven át állott fenn. Ezalatt a filiszteuszok beolvadtak részint a zsidók közé, részint az arabok közé.

Állam 70 után már nem volt, a lakosság vegyes volt, de mindig is a zsidó közösség volt a legnagyobb létszámú, noha a többiek együtt a középkorban már többen voltak ( akárcsak a magyarok a Kárpát-medencében )

Hogy így volt, azt a középkori török telekkönyvekbõl lehet tudni.


1917.: Balfour nyilatkozat, majd a San Remo konferencia ( 1920 ) a Brit Mandátum területét igérte a zsidóknak, mint "Zsidó Nemzeti Hazát". ( Ez a mai Izrael és a mai Jordánia együttes területe. ) Csakhogy az arabok azt mondták, ha kell az olaj, csináljanak arab államot ( is ). Csináltak: Transjordánia, késõbb Jordánia néven. ( A zsidóknak ígért terület HÁROMNEGYEDÉN. )

[link]

Késõbb pedig a maradék egynegyednek a negyedét is az arabok akarták/ják.


Akkor kiknek is az élõhelye az föld? ( ...+! :@ )

2014. ápr. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
3%

Huh, hát be kell, hogy valljam kedves 77%-os, hogy elmehetnék hozzád kisinasnak a szavak kiforgatásának a terén, fogadd szíves gratulációmat. ;)


Na lássuk csak akkor ezeket:


"Miért? Nem feltétlenül politikai szimbolúmként hordja, lehet vallási jelkép is. Márpedig attól még lehet valaki magyar érzelmű mert zsidó vallású, vagy éppen valamilyen más vallása van. "

Oké, végülis lehet. Nem jellemző, de lehet, nem elképzelhetetlen. Viszont, ha valakinek semmit sem jelent a Szent Korona, annak hadd ne bizonygassam már, hogy nem lehet magyar érzelmű. Ha mást nem, akkor annyi van benne, hogy általános iskolában tanulta, az államalapítás jelképe, Magyarország legjelentősebb történelmi ereklyéje, legalább ennyi.


"Hát látod engem személy szerint tényleg nem érdekel egy korona, de attól még - és ezt nehéz lesz feldolgoznod - magyar vagyok. " Téged nem egy korona nem érdekel, hanem a Szent Korona nem érdekel. Vallhatod magad magyarnak, de attól még nem leszel magyar, hogy magyarul beszélsz, itt élsz, vagy van magyar állampolgárságod. Kellene valami plusz is, szerintem. Bár, lehet, hogy tévedek, és lélek nem is kell ehhez, csak én vagyok túl szentimentális.


"És ki a valóban magyar? Valóban magyar egyébként csak keresztény lehet? " Ilyet nem mondtam és nem is gondoltam! Szerintem ahhoz, hogy bármilyen nemzethez tartozónak valljuk magunkat, hozzátartozik egyfajta lelkiség is. Mondom, lehet, hogy tévedek, és csak az határozza meg az amber identitását, hogy hova pottyantotta a jó vagy bal szerencse, de én nem ebben hiszek. A vallásnak ehhez meg semmi köze.


"Hmm, miért kéne nekem foglalkoznom a Tórával, a Szentfallal meg a Hanukával? Aki kritizálja a konzervkeresztény turbómagyarokat az egyből zsidó? :) " Sokszor igen, de gyakran meg nem. A lelketlen liberális eszme fertőző, zsidó gondolkodóktól ered, ők a fő hirdetői, de gójok is "elkaphatják". :)


"Azért ez a neve, mert többségben magyarok lakják." Tévedés, azért Magyarország a neve, mert magyarok alapították, és az alapításkor bizony elsősorban a magyarság számára. A történelem általában nem volt kegyes hozzánk, volt itt tatárjárás, népirtás, helyükre idegenek betelepülése, ami sok száz évvel később közvetve meg is hozta átkos "gyümölcsét". Ennek a folyamatnak viszont gátat kell szabni. Magyar ember nem akar az országból kiszakadni, elvenni területeket, új hazát alapítani. Aki nem magyar, de itt él, annak viszont lehetnek hátsó szándékai, ronda és valós történelmi tapasztalatok ezek, keserves áruk volt, nem szabad könnyen feledni.


"Ügyesen megpróbálsz elsiklani a válasz elől. Szóval: Aki keresztet hord az keresztény, tehát Krisztus-követő. A bibliai Jézus alak azonban a megbocsátást, a toleranciát és a segítőkészséget hirdette. Te, mint keresztény, elfogadással és megértéssel kellene, hogy állj felebarátaid irányába, függetlenül a politikai meggyőződésüktől, sőt még attól is, ha az illető történetesen valamiféle piti cigánybűnöző. Persze én ezt tudom, hogy mekkora baromság, de kettőnk közül nem én vagyok a keresztény. " Ez tényleg brilliáns levezetés volt. :D A helyzet az, hogy keresztény emberként, én azt szeretném, ha az ország lakói, békességben, boldogságban élhetnének. Ehhez viszont szükség van bizonyos politikai változásokra, amiket támogatok. Semmi bajom nincs azzal, hogy egyéni szinten a toleranciát és a megbocssátást helyezzük előtérbe. A büntetés Isten dolga a halál után, a halál előtt meg az igazságszolgáltatásé, és ha az igazságszolgáltatás nem hajlandó igazságot szolgáltatni, azt le lehet, és le is kell cserélni. Nem szabad az igazságot feláldozni a "polkkorektség" jegyében. Ez rossz út.


"De tudom én, hogy értetted elsőre is a kérdést, ettől függetlenül megpróbálkoztál ezzel a vicces kis kitérővel, te tudod. Mindesetre várom a választ, hogy sikerült összehozni a keresztény eszmével azt, hogy elítéled az embertásaid olyan semmitérő, világi dolgok alapján mint a politikai nézet. " Te nem is hinnéd, hogy én a való életben mennyire tolerálom a különböző politikai nézeteket, mégha a többségükkel nem is értek egyet. De igen, olyan is megesik, hogy ezen túlmenően egyes embereknek lehetnek olyan megnyilvánulásaik, amik a számomra felháborítóak, lásd te, én és a Szent Korona esetét. Neked semmit nem jelent, én ezen megütköztem. Te magyarnak vallod magad, én ezt meg másként gondolom. Nem értem mi a gond.


"A kérdező semmit nem mondott a magyarokról, pusztán azzal nem ért egyet, amit te önkényesen kikiáltottál a magyar indentitás mibenlétének, a kereszténységgel. "

Ilyen rövid mondatban máris 2 csúsztatás! :)

Én nem a kérdezőre céloztam elköltözés ügyileg, hanem elsősorban rád. Én nem kiáltottam ki semmit. Pláne nem a magyar identitás feltételének a kereszténységet. Én a Szent Koronáról beszéltem neked, országunk jelképéről. Nem azért kötődik a legjobban a magyar identitáshoz, mert kereszt van rajta. Szent István a pápától kapta, és igen kötődik a kereszténységhez, hisz utána az államvallás is lett. De ami miatt igazán fontos a Szent Korona az az, hogy az államalapítás jelképe. Egy nagyon egyedi jelkép, ilyen csak egy van! Más népeknek is lehetnek egyedi jelképeik, de az meg az ő dolguk, és azok nem ilyenek hanem másmilyenek. :)


"Azzal érvelhetnél, hogy a kereszténység az ország történelmének része, ami igaz is, de a honfoglaló magyaroknak közük nem volt a kereszténységhez" Ne rugózz már annyit szegény kereszténységen. Értsd már meg, hogy nem az a baj, hogy nem vagy keresztény.


"Szerinted a kérdezőnek el kéne mennie Izraelbe, mert teszem azt zsidó vallású. (nem tudom, hogy mi célból hordja a Dávid-csillagot, de tételezzük most fel, hogy vallási jelképként) Akkor te miért nem mész el a Vatikánba?


A kérdező írta "itt születtem,a magyar nyelvet beszélem, ugyanúgy az én országom is,mint a tied. mért kéne innen elmennem? "


Magyarnak vallja magát, ezek szerint számára a magyarságtudat fontos dolog. Ergo a "magyarellenes zsidó" kritikád se jött be. Márpedig ha a kérdezőnek ezek után el kéne mennie szerinted Izraelbe, akkor nem látom be, neked miért nem kéne elmenni a Vatikánba? " Én rád értettem elsősorban, hogy menj el Izraelbe, és nem a kérdezőre. :)


"Vedd észre, hogy a Szent Koronához megint hozzácsaptad a rögeszmédet, a kereszténységet. A Szent Korona mint olyan nemzeti jelkép, azonban, attól, hogy ezen a jelképen keresztény szimbolúm található, nem jelenti automatikusan azt, hogy a keresztény vallás gyakorlása kritériuma lenne a magyar identitásnak." Észrevettem, sőt mindig is így gondoltam, egyetértek. Vedd észre, hogy soha nem is voltam ilyen tárgyi tévedésben. :)


"Erre vonatkozott a profin kiforgatott mondat. Láthatod, hogy én egyben idéztem a mondatod, így nem pusztán a Szent Koronára vonatkozott a "kit érdekel" hanem a kettő tagmondatból levezethető érvedre. " Ez esetben úgy néz ki, hogy kölcsönösen félreértettük e tekintetben egymást. Értelek. Lépjünk túl rajta. :)


Elhagyva az offot, a vakvágányt amire mentünk:

Amikor írtam, hogy a Szent Koronán is kereszt van, azt arra értettem, hogy azóta a keresztény vallás is része a történelmünknek. Ergo, hogy a te általad használt fogalmakkal is éljek, a nem szekuláris korokban is helye volt a keresztnek Magyarországon, akkoris amikor keresztény egyház üldözött keresztény egyházat. A kereszt idehaza, mint jelkép soha nem volt vitatott dolog a történelem során. Te ugye erre mondtad, meg gondolom, hogy mondod is, hogy ezt kit érdekel. Hát engem igen, de ezen véleményed miatt nem akarlak száműzni innen, mégha nem is vagyunk egy véleményen. A Dávid csillag más. Sosem volt itt hivatalos vallási jelkép, lévén, hogy a zsidó vallás sosem volt itt államvallás, (hála az égnek). Aki Dávid csillagot hord, annak feltehetően nemcsak a vallása zsidó, hanem az identitása is, dehogy belémköthessenek, úgy írom, a származása is.

Bizonyos a világban tevékenykedő zsidó csoportoknak köszönhetően a zsidóság nem túl népszerű a gójok jelentős részének körében, ezért aztán, ha Dávid-csillagot látnak rajtad, hozzád sem pozitívan fognak állni sokan. Valljuk be, egyfajta óvatosság valóban indokolt, de súlyos következtetéseket levonni ugyanúgy butaság, mint totál óvatlannak lenni.

Lehet itt mellébeszélni, de amikor a világ másik feléről beperli valami zsidó csoport a Mávot, mint valami háborús bűnös céget, ami szerintük 44-ben önként és dalolva deportálta a zsidókat, véletlenül sem azért mert német megszállás alatt volt az ország, szóval amikor ilyen pénzhajhász spekuláns zsidók beperlik az országunkat, azért lássuk be, hogy törvényszerű, hogy erősödni fog az antiszemitizmus. Ahogy akkoris, amikor a Mazsihisz 2 hónappal a választások előtt szabályosan ultimátumot küld az (általam sem szeretett) kormányunknak. Én azt gondolom, hogy pont a magyar zsidóságnak kellene az ilyen "jelenségek" ellen szerveződnie, és kifejezetten és határozottan elítélni a Chicagói haszonleső fajtáraik akcióját, illetve a Mazsihisz túlkapásait. Ha itt Magyarországon a magyar emberek ilyen megnyilvánulásoknak is a tanúi lennének, biztos vagyok benne, hogy drasztikusan csökkenne kis hazánkban az antiszemitizmus, és sokkal kevesebb pultos néni sokkal kisebb mértékben ráncolná a homlokát, ha elővillanna a kérdező kis Dávid-csillagja. Valahol itt kezdődhetne el egy harmonikusabb együttélés is, na de erről nem a kérdező tehet, és nem is a kedves vitapartnerem (ezt nem iróniának szántam).

2014. ápr. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
45%

Hogy a sok egymásnak ellentmondó és meddő vita után visszatérjek az eredeti kérdésre, megértem édesapádat.

A szomszédunkban élt egy zsidó származású és nevű, de teljesen vallástalan család. Kamasz lányuk hirtelen "vallási mániába" esett (később kinőtte), és nagyapja elmesélte neki, honnan ez a félelem. Ő még a háborús megszállás idején élt, és soha nem tudta kiirtani magából a rettegést, túl frissek voltak benne az akkori atrocitások emlékei. Ezért értem meg apukádat, a mai bolond világban kezd visszatérni ez a félelem, elég a sajtót olvasni.

Ha kedvére akarsz tenni, ne hordd a csillagot, egy belső hitet nem külső jelekkel kell demonstrálni, ez teljesen a Te magánügyed. És mint ilyenhez, a többi embernek semmi köze!

2014. ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis! Csak nagyon hülye, beszűkült, intoleráns emberek vernének meg egy ilyenért.

Azonban valljuk be, bármikor bele lehet egy vagy több ilyen emberbe futni. Sajnos jogos, hogy apukád félt. Másfelől azonban dicséretes, hogy felvállalod a származásod. Ha nem mászkálsz egyedül, akkor nem adsz alkalmat a kötekedőknek, hogy megtámadjanak.

2014. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
83%

Ebcsont,


Egyetértek, kicsit elbeszéltünk egymás mellet, és az eredeti Szent Koronás kérdést tisztáztuk. Viszont néhány pontra szeretnék reflektálni.


"Hát engem igen, de ezen véleményed miatt nem akarlak száműzni innen, mégha nem is vagyunk egy véleményen. "


Eddig értem.


"A Dávid csillag más. Sosem volt itt hivatalos vallási jelkép, lévén, hogy a zsidó vallás sosem volt itt államvallás, (hála az égnek). Aki Dávid csillagot hord, annak feltehetően nemcsak a vallása zsidó, hanem az identitása is, dehogy belémköthessenek, úgy írom, a származása is. "


Na innentől nem értelek. A történelem során a nemzetiségeknek általában szabad vallásgyakorlati joguk volt a felvilágosodást követően, legalábbis enyhültek a korlátozások. (Hivatkoznék a II. József-féle türelmi rendeletre, vagy a 49-es nemzetiségi határozatra). A zsidók már igen régóta a magyar történelem részei, legtöbbjük a zsidó identitás mellett magyarnak is vallja magát. Sok zsidó feltalálónk volt, harcoltak a 48-49-es szabadságharcban, szóval nem látom megalapozottnak, hogy a magyar zsidóság zsidó-magyar identitásának nem lenne alapja történelmileg.


"Bizonyos a világban tevékenykedő zsidó csoportoknak köszönhetően a zsidóság nem túl népszerű a gójok jelentős részének körében, ezért aztán, ha Dávid-csillagot látnak rajtad, hozzád sem pozitívan fognak állni sokan. "


Persze, de ennyi erővel hozhatnám példaként a pedofil papoktól kezdve az IRA-n át egészen a muszlim szélsőségeket is. A világban minden vallás tagjai követnek el súlyos, meredek dolgokat, ez nem racionális ok arra, hogy a radikális vonalban részt nem vevőket is elítéljük. Bonyolítja a helyzetet, hogy a zsidóság nem csak vallás, hanem egy nemzet is, szóval még annyira sem megalapozott megítélni egyből, mintha pusztán vallás lenne. Az ilyen-olyan zsidó üzletemberek tevékenységéért nem tehetjük felelőssé a zsidóságot mint egészet, és a nemzeti identitásukat nem moshatjuk össze a bűnözőkkel. Szerinted jogos lenne minden magyart korrupt, sikkasztó szemétládának tartani, csak azért mert a politikai "elit" ezt a képet sugallja?


Arról nem is beszélve, hogy a nem zsidóknak se kell a szomszédba mennie a világban, ha valami disznóságról van szó, sőt, semmilyen népnek nem kell, az emberek között mindenhol akadnak aljas csoportok, nyilván a zsidók között is. De nincs értelme ezt kiragadni az összes többi hasonló csoport közül szerintem.



"Lehet itt mellébeszélni, de amikor a világ másik feléről beperli valami zsidó csoport a Mávot, mint valami háborús bűnös céget, ami szerintük 44-ben önként és dalolva deportálta a zsidókat, véletlenül sem azért mert német megszállás alatt volt az ország, szóval amikor ilyen pénzhajhász spekuláns zsidók beperlik az országunkat, azért lássuk be, hogy törvényszerű, hogy erősödni fog az antiszemitizmus. "


Oké, akkor fordítsuk meg. Egy fiktív magyar szervezet, ami a kommunista háborús bűnökkel foglalkozik beperli az orosz csákánygyártó céget, mivel orosz (illetve akkoriban szovjet) befolyás alatt kellett a gulágokba elhurcolt magyaroknak követ fejteni. Ez ugye nyilván abszurd, de nézd csak hol a kettős mérce. Ezek után azonban az oroszok minden egyes magyart haszonleső, rafinált gazembernek tartanak. Szerinted ez így jó lenne?


"Én azt gondolom, hogy pont a magyar zsidóságnak kellene az ilyen "jelenségek" ellen szerveződnie, és kifejezetten és határozottan elítélni a Chicagói haszonleső fajtáraik akcióját, illetve a Mazsihisz túlkapásait"


Nyilván a zsidóság nem egy homogén egész, az átlag zsidó családapának nem az lesz a legnagyobb gondja, hogy a Simon Wiesenthal centerben éppen mi zajlik, továbbá, ahogy már mondtam, bizonyos csoportok cselekedeteiből nem kéne egyenlőségjelent tenni az egész zsidó nemzet felé.

2014. ápr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
4%

"Sok zsidó feltalálónk volt, harcoltak a 48-49-es szabadságharcban, szóval nem látom megalapozottnak, hogy a magyar zsidóság zsidó-magyar identitásának nem lenne alapja történelmileg. "


Rendben van, van némi alapja. De ha lehetséges, érdemes a Dávid-csillag hordást diszkréten csinálni, nem hivalkodóan. Antiszemitizmus itt is van, és itt sem ok nélkül van, és itt is érhet emiatt hátrány valakit, annak ellenére, hogy nem szolgált rá.


"Persze, de ennyi erővel hozhatnám példaként a pedofil papoktól kezdve az IRA-n át egészen a muszlim szélsőségeket is. A világban minden vallás tagjai követnek el súlyos, meredek dolgokat, ez nem racionális ok arra, hogy a radikális vonalban részt nem vevőket is elítéljük"

Itt sem a vallási vonalra kéne helyezni a hangsúlyt. A zsidóság helyzete a világban speciális. A 20. századig országuk sem volt, de jelen voltak minden országban. De nemcsak jelen voltak, hanem mindenütt vagyonra, és befolyásra tettek szert, majd ezzel a befolyással vissza is éltek, de nem csak úgy egyéni szinten, hanem közösségi szinten.

A vallásuk csak egy plusz ehhez az egészhez. Le van benne fektetve, hogy egész nyugodtan át lehet verni egy gójt, sőt a legjobbjaikat meg is kell ölni. Hol van ilyen a keresztény vallásban, hogy nemzetiségi alapon különböztesd meg magad és fajtársaidat a többi nemzettől, és te/ti mint különbek verjétek át őket, hazudjatok nekik, aztán alázzátok meg őket, meg öljétek le a legjobbjaikat? Tudod, részben innen ered az antiszemitizmus. Hogyan bízzanak meg akármilyen szinten egy hívő zsidóban, akinek még ha jó ember lenne is, ilyen erkölcsi mérce van tanítva?! Keresztényben is van sz..arházi, rendben van, de az sosem azért van, mert neki ez van tanítva a Bibliájában, viszont egy zsidó simán hivatkozhat erre, hogy ő teljesen korrekt volt, neki a Talmud az első!


"Arról nem is beszélve, hogy a nem zsidóknak se kell a szomszédba mennie a világban, ha valami disznóságról van szó, sőt, semmilyen népnek nem kell, az emberek között mindenhol akadnak aljas csoportok, nyilván a zsidók között is. De nincs értelme ezt kiragadni az összes többi hasonló csoport közül szerintem."

De van értelme. Nézd meg Amerikát, kik irányítják. Vegyük a médiáját. Szinte az összes médiaguru zsidó. Mi indokolja ezt az arányt? Innentől kezdve az az igazság, amit ők hazudnak. Politika, törvénykezés, ügyvédek, újságírók, bankárok. Minden szakma, ami közvetve vagy közvetlenül a hatalomról, pénzről szól csak úgy hemzseg a zsidó származású emberkéktől. Higyjem el, hogy ez a véletlen műve? Ha azt vesszük, hogy van 7milliárd ember a földön, abból tizenakárhány millió zsidó, vajon hánynak kéne ilyen befolyásos pozíciókban lennie? 3-nak vagy 4-nek? Ehelyett ott vannak tízezerszám, és nemcsk Amerikában, hanem a világon mindenütt. Gondolod, hogy ezeknek az embereknek semmi köze sem volt pl. a svájci frank manipulálásához? Gondold csak. :) Hidd el, ők svájci frankot vásároltak nem svájci frank alapú hitelt vettek fel. Nem a zsidókról beszélek, hanem az ők legjobbjaikról.


"Oké, akkor fordítsuk meg. Egy fiktív magyar szervezet, ami a kommunista háborús bűnökkel foglalkozik beperli az orosz csákánygyártó céget, mivel orosz (illetve akkoriban szovjet) befolyás alatt kellett a gulágokba elhurcolt magyaroknak követ fejteni. Ez ugye nyilván abszurd, de nézd csak hol a kettős mérce. Ezek után azonban az oroszok minden egyes magyart haszonleső, rafinált gazembernek tartanak. Szerinted ez így jó lenne? "


Ezt buktad. :) Nincs ilyen magyar szervezet, és nem is lesz, és ha lesz is, nem fog ilyen átlátszó módon csákánygyárt perelni. Ilyet csak és kizárólag zsidó szervezetek csinálnak. Cigányok is csinálnának, a jellemük megvan hozzá, de ész híján ők sem teszik.


"Nyilván a zsidóság nem egy homogén egész, az átlag zsidó családapának nem az lesz a legnagyobb gondja, hogy a Simon Wiesenthal centerben éppen mi zajlik, továbbá, ahogy már mondtam, bizonyos csoportok cselekedeteiből nem kéne egyenlőségjelent tenni az egész zsidó nemzet felé."

Ez igaz, de alulról szerveződve mégiscsak lecserélhetnék pl a Mazsihiszt. Tudom, nem egyszerű, de nézd meg a magyarokat. Nálunk is le vannak osztva a lapok, de csak feljött a Jobbik. Én bízom abban, hogy a jó szándékú, nem Talmud alapján élő magyarországi zsidók összeszerveződnek és ők maguk vetnek véget a holokauszt-iparnak, ami a melegágya az antiszemitizmusnak. Lehet nem lesz belőle soha semmi, és mostmár örökké ezt kell hallgatnunk a tévében, meg azt, hogy minden politikus rögtön meghunyászkodik, ha csak szóba kerül a holokauszt, de jó lenne már ezt az egészet is egyszer lezárni. Tiszta röhej, hogy tízszer annyiszot hallunk erről, mint mondjuk a Don-kanyari katasztrófáról vagy Trianonról, és ezt úgy mondom, hogy Trianon emlegetését is sokallom egy picit, már az is túlzás.

2014. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
69%

"Itt sem a vallási vonalra kéne helyezni a hangsúlyt. "


Persze, de vallás esetén még valamennyire felmerülhet az a kritika, hogy tudva vállalja az illető az adott vallás ideológiáját és akkor valamit kezdenie kell az esetleges vallási fanatikusokkal. Ha egy vallás csak fanatikusokból áll és valaki felveszi az nyilván problémás. Azonban a közös származás nem jelent kollektív felelősséget, nekem semmi közöm nincs Orbán, Gyurcsány, Simon, meg a többi alak sötét ügyeihez, azért mert ők is magyarok nem venném jó néven, ha engem is korrupt gazembernek tartanának.


"A 20. századig országuk sem volt, de jelen voltak minden országban. "


Hogyne lett volna, már i. e 1200 körül is voltak Izraelre vonatkozó adatok Egyiptomban.


[link]


Az tagadhatatlan, hogy akkoriban volt egy Izrael nevezetű állam (ami aztán később több államra bomlott, a környező törzsekkel háborúzgattak, volt egy babiloni fogság, stb.), tucatnyi forrás tanúsítja ezt.


"De nemcsak jelen voltak, hanem mindenütt vagyonra, és befolyásra tettek szert, majd ezzel a befolyással vissza is éltek, de nem csak úgy egyéni szinten, hanem közösségi szinten. "


II. József intézkedéséig a zsidók be se mehettek a városokba, valamiből meg kellett élniük, így kereskedelemmel foglalkoztak. Mivel érzékük volt a kereskedelemhez, szereztek pénzt és befolyást, továbbá a tehetősebb, befolyásosabb zsidók sem feledkeztek el a gyökereikről és igyekezetek minél több privilégiumot kiharcolni a társaiknak. Nem látom mi ebben a gond.



"Le van benne fektetve, hogy egész nyugodtan át lehet verni egy gójt, sőt a legjobbjaikat meg is kell ölni. "


Egyébként ez egyszerűen nem igaz, ilyen nincs a zsidó vallásban sehol.



"Hol van ilyen a keresztény vallásban, hogy nemzetiségi alapon különböztesd meg magad és fajtársaidat a többi nemzettől, és te/ti mint különbek verjétek át őket, hazudjatok nekik, aztán alázzátok meg őket, meg öljétek le a legjobbjaikat? Tudod, részben innen ered az antiszemitizmus. "


Nem, az antiszemitizmus onnan ered, hogy aki sikeres, azt utálni kell, ha van valami indok, akkor még jobb. Mivel a zsidók akkoriban egy összetartó közösséget alkottak, rákényszerültek a kereskedelemre (nálunk idővel letelepülhettek földesúri birtokokon és ott üzletelgettek, elég szigorú korlátozással). És az összetartásuknak hála sikerült a hátrányból előnyt kovácsolni, még szép, hogy nem tetszett ez akkoriban se bizonyos csoportoknak, meg hát ma se.



"viszont egy zsidó simán hivatkozhat erre, hogy ő teljesen korrekt volt, neki a Talmud az első! "


Azt ugye tudod, hogy a Talmud nem egy szent könyv, hanem egy tulajdonképpeni vitairat, ahol rabbik értelmezik a számukra valóban szent írásokat, amik viszont a keresztény kánon részét is képezik?


"De van értelme. Nézd meg Amerikát, kik irányítják. Vegyük a médiáját. Szinte az összes médiaguru zsidó. Mi indokolja ezt az arányt? "


Egyrészt, én nem vagyok meggyőződve afelől, hogy tényleg annyival több zsidó lenne a médiában mint az állítjátok. De ha ez igaz is, a zsidóság mára teljesen szétszóródott, nem az a helyzet, mint amit fentebb leírtam. Attól, hogy egy médiamunkás anyja, nagyanyja zsidó volt egyáltalán nem biztos, hogy őt érdekli-e ez az egész, foglalkozik-e ezzel. Azt meg pláne nem, hogy ezek a zsidók mind összeesküdtek egymással. Például a New York Times is egy zsidók által alapított cég és mégis sokszor alaposan kritizálják Izrael politikáját is. Nem látni rajta azt a vizionált erős zsidó propagandát.



"Innentől kezdve az az igazság, amit ők hazudnak. Politika, törvénykezés, ügyvédek, újságírók, bankárok. Minden szakma, ami közvetve vagy közvetlenül a hatalomról, pénzről szól csak úgy hemzseg a zsidó származású emberkéktől. Higyjem el, hogy ez a véletlen műve? "


No, egyrészt az egyáltalán nem bizonyított, hogy valóban sziginikánsan több zsidó van a felsorolt szakmák között. De ha így is van, az sehogy se következik belőle, hogy mind összejátszanak, (ne feledd, régen rá voltak kényszerítve a nagyon szoros összejátszásra a homogén zsidó populáció, de ma már egyrészt ők is beházasodtak, másrészt a társadalmi-politikai környezet ezt nem is követeli meg) pláne úgy, hogy ezek mind körül vannak véve nem zsidó emberekkel is, és ha mégis MINDEN zsidó, aki befolyásos pozícióban dolgozik a világuralomra törne, az pöppet feltűnő lenne és kézzelfoghatóan is bizonyíthatnánk.


Az meg, hogy miért van esetleg több zsidó az ilyen szakmák között? Nem tudom, de talán köze lehet az antiszemiták általi nyomásgyakorlásnak, a társadalmi konvencióknak és családi háttérnek köze lehet hozzá.



"Ezt buktad. :) Nincs ilyen magyar szervezet, és nem is lesz, és ha lesz is, nem fog ilyen átlátszó módon csákánygyárt perelni. Ilyet csak és kizárólag zsidó szervezetek csinálnak. Cigányok is csinálnának, a jellemük megvan hozzá, de ész híján ők sem teszik. "


Nyilván nincs ilyen, azért volt fiktív példa. De attól még az érv áll.


"Nálunk is le vannak osztva a lapok, de csak feljött a Jobbik"


Csak nehogy hatalmasat koppanj a Jobbik kapcsán.


"Lehet nem lesz belőle soha semmi, és mostmár örökké ezt kell hallgatnunk a tévében, meg azt, hogy minden politikus rögtön meghunyászkodik, ha csak szóba kerül a holokauszt, "


Érdekes, valahogy mindig az antiszemiták hozzák fel a holokausztot. Néha van egy-két megemlékezés, de ők napi rendszerességgel felhozzák akár itt a gyk-n is. Akit pedig nem érdekel, az megteheti, hogy egyszerűen nem nézi.

2014. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
16%

"II. József intézkedéséig a zsidók be se mehettek a városokba, valamiből meg kellett élniük, így kereskedelemmel foglalkoztak. Mivel érzékük volt a kereskedelemhez, szereztek pénzt és befolyást, továbbá a tehetősebb, befolyásosabb zsidók sem feledkeztek el a gyökereikről és igyekezetek minél több privilégiumot kiharcolni a társaiknak. Nem látom mi ebben a gond. "

Pedig le is írtad. A gond a privilégiumok. Egyre több lett belőle, és egyre jobban visszaéltek vele. Ma is ez folyik, gondolom akkoriban sem voltak viszafogottabbak a "legjobbjaik".


""Le van benne fektetve, hogy egész nyugodtan át lehet verni egy gójt, sőt a legjobbjaikat meg is kell ölni. "


Egyébként ez egyszerűen nem igaz, ilyen nincs a zsidó vallásban sehol. "

Tudnék egy rakás linket linkelni, hogy ez pedig így van, de nem teszem, mert mindegyikre azt mondanád, nem hiteles. Maga a Talmud nincs fenn a neten. A zsido.com-on is találtam erről leírást. Eszerint a gójok legjobbjainak megölése alatt az ókori egyiptomiak istenhívőit kell érteni. Amikor meg a gójok becsapásáról van szó, ezt a zsido.comon úgy magyarázzák, hogy szó sincs becsapásról, csakha zsidó ad el zsidónak jóval áron felül árut, akkor a fizetett és a valódi érték közti különbözetet vissza kell fizetni, míg gójjal szemben ilyen nincs, pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el. Ejj, olyan szépen hangzanak ezek, hogy mindjárt át is térek zsidó hitre. :D Linkeket kérsz egyébként?


"Nem, az antiszemitizmus onnan ered, hogy aki sikeres, azt utálni kell, ha van valami indok, akkor még jobb."

Jó duma, de sajnos nem igaz. Egyetlen ellenérzésem sem ebből táplálkozik. Biztos van ilyen ember, akinek ez is számít, de 95%-ban nem emiatt örvendenek ellenszenvnek, ez tény! Rakás érvet (konkrétumokkal alátámasztva) tudok hozni, amik miatt nem szívlelik az emberek a zsidóságot általában.


"Azt ugye tudod, hogy a Talmud nem egy szent könyv, hanem egy tulajdonképpeni vitairat, ahol rabbik értelmezik a számukra valóban szent írásokat, amik viszont a keresztény kánon részét is képezik?" És ha a zsidó rabbi értelmezi, szerinted a másik zsidó azt nem fogja elfogadni, különösen akkor, ha az számára előnyös?


"Attól, hogy egy médiamunkás anyja, nagyanyja zsidó volt egyáltalán nem biztos, hogy őt érdekli-e ez az egész, foglalkozik-e ezzel. Azt meg pláne nem, hogy ezek a zsidók mind összeesküdtek egymással." Tudod, megmondom neked őszintén, hogy szerintem sincs összeesküvés. Ha bekerül egy jólfizető újságírói állásba egy liberális nem zsidó, pontosan tudja miről mit kell írnia, és miről nem szabad írnia, hogy még nagyobb legyen a fizuja és biztos legyen az állása, pedig senki nem magyarázza el ezeket a dolgokat neki. Ha engem alkalmaznának újságírásra (valószínű nem lennék jó újságíró), de pontosan tudnám azt, hogy mi az, amivel foglalkoznom kell, mi az amivel foglalkozhatok és mi az ami tabu! Még én is tudom ezeket, akkor most pont egy zsidó ne tudná, mert nem mondta neki senki? Tudod, olyasmi a média meg a politika mint a kereskedés, soha senkinek nem kell elmondani, hogy többért add el az árut, mint amennyiért veszed, ezt mégis mindenki tudja, és nincs ebben semmi összeesküvés!


"De ha így is van, az sehogy se következik belőle, hogy mind összejátszanak, (ne feledd, régen rá voltak kényszerítve a nagyon szoros összejátszásra a homogén zsidó populáció, de ma már egyrészt ők is beházasodtak, másrészt a társadalmi-politikai környezet ezt nem is követeli meg) pláne úgy, hogy ezek mind körül vannak véve nem zsidó emberekkel is...." Ez így igaz. Jobboldaliak is vannak köztük, sőt még akadt radikális is, de ő már nem radikális. :D Értik ők a csíziót, ne féltsd őket. :)


"Az meg, hogy miért van esetleg több zsidó az ilyen szakmák között? Nem tudom, de talán köze lehet az antiszemiták általi nyomásgyakorlásnak, a társadalmi konvencióknak és családi háttérnek köze lehet hozzá. +

Ez is elképzelhető, ahogy az is, hogy egyszerűen jó érzékük van arra, hogyan lehet jó egzisztenciára és befolyásra szert tenni könnyen. Pénz és befolyás globális viszonylatban = hatalom, uralom.


"Nyilván nincs ilyen, azért volt fiktív példa. De attól még az érv áll. " Bocs, de konkrétum nélkül farok sem áll, hogy picit nyers legyek. Ha én konkrét példákat hozok, amivel állítok valamit, akkor légyszi legalább egy konkrét példával cáfold azt. Maradhatunk abban, hogy ígysem fogadod el amit állítok, de kapaszkodnod a semmibe görcsösen, annak semmi értelme. Konkrétum nélkül ebben a Máv-os, Mazsihisz-es témában nem lehetsz vitapartner. Nem azért mert bunkózom veled, hanem csak azért, mert ez alapvető követelmény.


"Csak nehogy hatalmasat koppanj a Jobbik kapcsán. "

Hát én sem vagyok benne biztos, hogy jó lenne, ha nyernének, de jó a programjuk is, és arra is jók, hogy kicsit visszaszorítsák a jobb és baloldali politikus-gengsztereket.


"Érdekes, valahogy mindig az antiszemiták hozzák fel a holokausztot." Köszi, hogy kijátszottad az antiszemita kártyát. Jó tudni mennyi cimbim van akkor. :D

Én nem tudom, de szinte minden évben van valami holokauszt világnap, meg minden évben legalább kétszer mélyen megrendülnek ennek kapcsán a politikusaink. 2 lehetőség van, vagy hallucinálok olyankor, vagy pedig tehozzád nem jutnak el ezek a hírek.


Lassacskán lezárhatnánk már ezt, bar..omira szét offoltuk szegény kislány kérdését. :)

2014. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!