Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyanokhoz szól a kérdésem,...

Pendulum92 kérdése:

Olyanokhoz szól a kérdésem, akik nagyon behatóan ismerik a Bibliát?!

Figyelt kérdés

Sajnos elég hossú idő lenne átfutni az egészet, de érdekelne egy téma, amiben a segítségeteket szeretném kérni.


Mire vagyok kíváncsi: minden olyan részletet szeretném, ha megosztanátok velem, ami a háztasságról és a szexualitásról szól.


Tehát a két kulcsszó: házasság, szexualitás.


MINDEN említés érdekelne.


2014. ápr. 1. 20:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
CTRL+F-el kereshetsz az online Bibliában. Férj, feleség, házasság, hitves, nász, parázna. Ilyesmikre keress.
2014. ápr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja, nem tudtam hogy van ilyen, majd utánanézek.
2014. ápr. 1. 20:52
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

[link]


A házasságról nem fogsz találni sok mindent. Olyasmit biztosan nem, hogy rituálé, ceremónia kell hozzá, és okkult energiák szabadulnak fel. Pap sem és templom sem kell hozzá.

A szexualitásról meg annyit, hogy érdemes az eredeti nyelven utána nézni. Mert a paráználkodás házasságtörést (szövetségtörést) jelent.

1-2 helyen persze találhatsz megjegyzéseket, hogy állatokkal, családtaggal tilos.

Illetve olyan tartalmú megjegyzéséket, hogy ne legyünk kicsapongók.


Mihez kellene? Elég nehéz lesz mindent kikeresni.

2014. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Szia.


szívesen segítek,


Íme néhány biblia vers a házasságról:

(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.


Pál a „házaságy” kifejezéssel a nemi kapcsolatra utalt. Ez a kapcsolat „beszennyezetlen”, vagyis erkölcsileg tiszta, amennyiben kizárólag a házasságon belül jön létre.

Ha valaki olyan személlyel létesít nemi kapcsolatot, aki nem a házastársa, az durva tiszteletlenséget mutat Isten erkölcsi törvényeivel szemben.


„ A feleségének adja meg a férj a köteles jóakaratot; hasonlóképen a feleség is a férjének” (1Korinthus 7:3).

Figyeld meg, hogy a hangsúly azon van, hogy adjunk — nem pedig azon, hogy követeljünk. A fizikai intimitás a házasságban igazán csak akkor kielégítő, ha mindkét fél a másik javát tartja szem előtt.



A házastársak között az igazi összekötő kapocs tehát nem a szex, hanem a szeretet. A szeretet nélküli szex értéktelen, de a szeretet megállhat önmagában szex nélkül is. Ha a szex a maga helyén marad, és nem válik életük középpontjává, a házaspár partneri kapcsolata boldog lesz és a szexuális összhang hiányának problémáját is meg tudják oldani.


(1Korintusz 6:18) 18 Meneküljetek a paráznaságtól. Minden egyéb bűn, amelyet az ember elkövethet, a testén kívül van, de aki paráználkodik, a saját teste ellen vétkezik.


(1Tesszalonika 4:3–5) 3 Mert azt akarja az Isten, hogy megszenteltek legyetek, hogy tartózkodjatok a paráznaságtól; 4 hogy mindegyikőtök tudja, hogyan legyen urává a maga edényének megszenteltségben és tisztességben, 5 nem mohó nemi vágyakozásban, mint amilyen azokban a nemzetekben is van, amelyek nem ismerik az Istent;


(1Korintusz 7:1, 2) 7 Azokra vonatkozóan pedig, amikről írtatok: jó az embernek asszonyt nem érinteni; 2 ámde a paráznaság elterjedtsége miatt mindenkinek legyen meg a maga felesége, és minden asszonynak legyen meg a maga férje.

(1Mózes 2:24) 24 Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és e g y testté lesznek.


A házasság Istentől kapott ajándék.

A házasság szent intézmény, biztos alapja a családnak, és e kötelékben szeretetre, társra talál az ember. Viszont a Biblia reálisan azt is megjegyzi, hogy akik ebben a tökéletlen világban házasságot kötnek, azoknak „nyomorúságuk lesz a testükben”, vagyis nehézségekkel is szembe kell majd nézniük.


„Úgy szeresse egyenként mindenki a feleségét, mint önmagát; másfelől a feleség mélységes megbecsüléssel legyen a férje iránt” (EFÉZUS 5:33)

Ha házasságban élsz, úgy kell tekintened a házastársadat, mint aki ajándék Istentől.


Isten szemében a házasság nem pusztán egy kölcsönös szerződés, hanem szent kötelék férfi és nő között. A Biblia ezt írja: „a teremtés kezdetétől fogva »[Isten] férfinak és nőnek alkotta őket. Ennélfogva a férfi elhagyja apját és anyját, és a kettő e g y test lesz« . . . Amit azért az Isten közös igába fogott, senki ember szét ne válassza” (Márk 10:6–9; 1Mózes 2:24).


Mit gondol Isten a házasságról? Azt szeretné, ha tartós kapcsolat lenne a férfi és a nő között. Ha engedelmeskedni akarunk Istennek, oly módon törvényesítjük a házasságunkat, ahogyan azt az országunk törvénye megköveteli (Lukács 2:1, 4, 5). Isten elvárja, hogy a férj és a feleség hűséges legyen egymáshoz (Héberek 13:4). Gyűlöli a válást (Malakiás 2:16). Csak abban az esetben engedi meg a keresztényeknek, hogy elváljanak és újraházasodjanak, ha a társuk házasságtörést követett el. Lásd: Máté 19:3–6, 9.

A házasság egy életre szóló elkötelezettség, és megéri, hogy gondosan tervezzünk.

A HÁZ, az élet, vagy a házasság csak annyit ér, amennyit az alap, amelyen nyugszik.

Az „e g y test” kifejezés részben tehát azt jelenti, hogy annyira szíveden viseled a házastársad boldogságát, mint a sajátodat. A házas embereknek nem szabad olyan kifejezésekben gondolkodniuk, mint „enyém” és „én”, át kell térniük arra, hogy „miénk” és „mi”. Egy tanácsadó ezt írta: „Egyik fél sem maradhat egyedülálló a szívében, ott is házasságot kell kötnie.”


. A házassági köteléken kívüli szexuális kapcsolatok rossz gyümölcsei kidomborítják az isteni törvény bölcsességét. A házasságtörés megrendíti a bizalmat és bizalmatlanságot szül. Bizonytalanságot idéz elő és aláássa a családi békét. Az ebből fakadó keserűség és a kiváltott szívfájdalom gyakran váláshoz vezet.

2014. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

Én pedig pont úgy gondolom, hogy Istennek semmi köze hozzá, hogy ki kivel hogyan él vagy szexel. Mert a szövetség két ember között jön létre.

Ő nem szereplő benne.


A homoszexualitás pedig minek az oka szerinted?

Mert hogy én nem erőszakolok meg egy nőt, az annak, hogy tisztelem és szeretem a nőt. Meg egyébként sem vagyok gonosz.

De nehogy már a melegek szeretkezését beállítsad úgy, hogy egymásnak ártanak...

Max Istennek nem tetszik. De kit érdekel?

Akkor ne gyártson melegeket vagy szabadítsa meg őket.

Mert nehéz lemondani egy dühöngő őrültért mindenféle indok nélkül a vágyakról, csak mert neki valamiért nem tetszik és halállal fenyeget.

2014. ápr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az Énekek Éneke egy olyan bibliai könyv, amely a szerelemről és a szexualitásról szól, ezt olvasd el!
2014. ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"A házasságról nem fogsz találni sok mindent. Olyasmit biztosan nem, hogy rituálé, ceremónia kell hozzá, és okkult energiák szabadulnak fel. Pap sem és templom sem kell hozzá. "


Eddig én is így tudtam, egyszer már kaptam egy választ a kérdésre, de az adott Biblia részlet a véleményem szerint nem arra vonatkozott, amit igazolni szerettek volna.


"Ha engedelmeskedni akarunk Istennek, oly módon törvényesítjük a házasságunkat, ahogyan azt az országunk törvénye megköveteli (Lukács 2:1, 4, 5). "



Lehet én vagyok tapasztalatlan, de Lukács evangélumában én nem találtam ilyen utalást, biztos jól adtad meg a forrást?

(Új Világ fordításom van)

2014. ápr. 2. 09:47
 8/14 A kérdező kommentje:

"Az Énekek Éneke egy olyan bibliai könyv, amely a szerelemről és a szexualitásról szól, ezt olvasd el!"


Köszi a tippet.

2014. ápr. 2. 09:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Pontosan mi érdekelne? Az, hogy minden, az elég tág. :)

Legtöbb helyen a szexualitásban az elhajlásokat említik, de ott sem konkretizálnak, hanem inkább az etikai hozzáállásra céloznak.

Érdemes nem szószerint venni a Bibliát, hanem értelmezni a szöveget. (Természetesen figyelembe veszem, hogy vannak olyan iskolák, akik szó szerint veszik)

2014. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Pedig a Lukácsban írt versek, arra utalnak, hogy Jézus szülei is bejegyzettek a Római törvények alapján, mert Római fennhatóság alatt éltek, és ez az ország elrendelte a házasság bejegyzését.


De a Róma 13:1 is azt írja, hogy egy ország törvényeit be kell tartani, amíg Isten törvényébe nem ütközik.

a házasság pedig nem ütközik Isten törvényébe...


(Róma 13:1, 2) 13 Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől; a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában. 2 Aki tehát ellenszegül a hatalomnak, az Isten elrendezésével száll szembe; . . .


s ez is újvilág fordítás, persze más fordításokban is ugyan ez a lényege a versnek.

2014. ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!