Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kerülnek a rosszak a...

Miért kerülnek a rosszak a Pokolba és a jók a Mennyországba?

Figyelt kérdés

Furcsa, de Isten és a Sátán harcolnak egymás ellen. A jók a mennybe mennek és a rosszak pokolra. Olyan ez, mintha Isten nem tudna embert büntetni. Olyan, mintha Lucifer és Isten között valamiféle szövetség állna fent.

Mintha felosztották volna egymás közt ezt a részt. A Pokolra kerülnek pont a rosszak!!! Kicsit fura...

Nem igazán tudom kifejteni... várom a véleményeket.



2014. ápr. 5. 12:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezö, itt van egy óriási nagy félreértés.


A Sátán NEM BÜNTET SENKIT SEM SEMMILYEN TÜZES pokolban....


Jehova Isten sem a Fia Jézus Krisztus nem adja át az ítéletet a Sátánnak!!!!!



Elég ha elolvasod a Biblia verseket, amiket kiírtunk neked Judittal :-)..... ez van, ami a Bibliában van, a többi csak mese hidd el


Katy


Ezt nem keverhetjük össze a mesével.... Ha meg akarod tudni az igazságot

2014. ápr. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

....bocs ez kimaradt, ha meg akarod ismerni az igazságot, keresd olvasd el ezeket a verseket a Bibliában.


Megértheted akkor, hogy SENKI sincs kínozva a szószerinti tüzes pokolban mert NEM LÉTEZIK !!!!!


Katy

2014. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Én nem írtam ilyet. Ez csak felvetés...

A véleményekre vagyok kíváncsi :)

2014. ápr. 5. 16:52
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre az írásotokat, sőt mindet elolvastam, csak kíváncsi vagyok.
2014. ápr. 5. 16:52
 15/21 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Furcsa dolog, hogy ez él a köztudatban amit írtál, de a valóságban a Biblia semmi ilyet nem tanít. A Szentírásban ugyanis a pokol (héber seol, görög hádész) a halottak tartozkodási helyét jelöli, minden ember ide kerül a halála után.


A Biblia szerint a pokolból minden ember fel fog támadni: "és kijönnek akik a jót cselekedték, az élet feltámadására, akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására." (János ev. 5:29).


Sőt a Biblia azt írja, hogy: "a pokol pedig és a halál vettetnek a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava. És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték." (Jelenések 20:14-15).


Üdv. Péter

2014. ápr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a hívők, egyből a mennybe kerülnek haláluk után, Jézus feltámadása óta. Mit ne mondjak, én is voltam lent kb. 3-5percet, egy bizonyos helyen, de elég is volt. Valamit megmutatott az Úr, de már írtam ezt. De most van pár videó a youtube-on a pokolról, magyarul.
2014. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ha igaz, amit Péter írt, akkor teljesen felesleges macera életrekelteni azokat, akik mem felelnek meg az elvárásoknak.

Tisztára potyára dolgozik velük Isten, egyszer feléleszti őket, egyszer meg elégeti, abszolut semmi értelme, ha már úgyis tudja mindenkiről, hogy milyen, hiszen nincs titok előtte, ismeri az életüket.

Ha elképzelem a sok, sok milliárdnyi kárhozottat, akiknek ez lesz a sorsa, a többségé, akkor teljesen hihetetlen számomra, hogy mindezt megteszi. Minek támasztana fel százból kilencvenkilencet, amikor csak a munkáját szaporítja vele, mert még el is kell őket égetni, pedig ha fel sem támadnak, akkor nincs velük tovább semmi dolga.

2014. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ne dőlj be a jehovások írásainak!Mindig ugyanazt a lemezt tolják :


[link]



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2014. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolat.

Szövetségnek nem nevezném, ami Isten és Sátán közt fennáll, de bizonyos megállapodások vannak szerintem.

pl. A Világegyetem teremtése után Lucifer valami okból "többre vágyott" és más angyalok is csatlakoztak. A szellemi háború vége az, hogy Isten nem pusztítja el rögtön a másként godolkodókat, hanem időt ad a kibontakozásra.

- Sátán tevékenységét korlátozta pl. amikor a Föld lakói kerülnek döntés elé, akkor csak egy szűk kommunikációs csatornát kap, a jó és rossz tudás fáját. (nem bukkanhat fel bárhol)

- Miután Ádámék Sátánnak hittek inkább, onnantól az Emberiség családja prédává lett. Sátán még egy ideig bejárhatott a mennybe, de aztán onnan is kizárták végül, ide korlátozódik a hatalma.

- Isten az emberek tudatával lép kapcsolatba, Sátán használja az egyéb csatornákat is (pl. hipnózis során a kontroll kikapcsolása által, vagy szerintem ilyesmi lehet az aura, 3. szem stb)

- Isten a maga szabályai szerint cselekszik, sosem erőszakos, nem kényszeríti az embereket, míg Sátánt nem kötik a szeretet szabályai, akár erőszakos is lehet.

- Isten "csak úgy" senkit nem menthet meg Ádám családjából, ugyanis Sátán jogot formál az Emberiségre, hanem csak úgy tudta megmenteni az embereket, hogy fizet. Életet életért. Jézus meghalt.

-Sátán sorsa már akkor eldőlt, amikor Istentől elszakadt, hiszen mivel egyedül csak Istennek van élete önmagában, azaz csak Isten halhatatlan, így Sátán is halandó.

A végső sorsa, hogy elpusztul, mindazokkal együtt, akik őt választották. Isten tűz által elpusztítja őket. Így Isten egyáltalán nem adja ki az igazságszolgátatást a kezéből és Sátán semmilyen módon nem eszköze Istennek.

2018. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, azon elmélkedünk, hogy Isten a büntetés végrehajtását kiadta-e Sátánnak?


Ha így lenne, valóban valamiféle szövetségféle lenne ez, de nincs így. Sátán nem "segít be" Istennek.


Uralkodni vágyott, elszakadt Istentől, a gyűlölet fűti és az, hogy minél nagyobb bosszúságot, fájdalmat okozzon Istennek és szeretteinek.

Mivel erre a bolygóra befogadták az Őseink, így itt ki tudta bontakoztatni világrendjét.

Kis eltérésnek indult, hazugság, felelősség áthárítása, bizalmatlanság, vádaskodás, halál, gyilkosság, egymás kifosztása, kihasználása, tömeges lemészárolása, megerőszakolások, mérgezések,betegségek, mérhetetlen önzés stb...lett belőle .

Hát ennek isszuk a levét nap mint nap...


Isten tudta, hogy a kis eltérés hova vezet, de a teremtményei nem tudhatták előre , idő ... idő... idő...

hát amikor Jézust megölette Sátán, akkor végleg eldőlt számukra, hogy mik voltak Lucifer tervei.


Istennek nincs szüksége Sátánra és nem adott neki feladatot.

Sátán nem működik együtt Istennel, hanem végső erejéig küzd, hogy minél több embert elragadhasson.



Isten olyan remekül elrejtette az emberiség megmentésére szolgáló tervét, hogy Sátán nem tudta, hogy amikor Jézust meggyilkolja, akkor valójában Isten malmára hajtja a vizet.

Egyrészt ekkor mélységében megmutatkozott gyülölete Jézus ellen, tehát a mennyben is látták, hogy Lucifer valójában mire vágyott.


Másrészt így az emberek megmenekülhetnek Sátán birodalmából, mivel Jézus utat nyitott a mennybe, azzal, hogy kifizette a váltságdíjat.


Isten zseni, a legnagyobb stratéga és túszmentő. :)


A gonoszok (embergyilkosok stb) ezt az egy esélyt kapták itt a Földön,ennek az időszaknak nemsokára vége, és Isten nem fogja eztán engedni, hogy a jóra, békességre, szeretetre igyekvők igyák meg a levét mások ön- és közpusztító viselkedésének.

2018. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!