Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztények, ti...

Kedves keresztények, ti milyen gyakran esztek sütit és édességeket?

Figyelt kérdés

Néhány felekezet a vegetáriánus táplálkozás felé hajlik, többek pedig mértékletességet tanácsolnak a híveiknek és az embereknek. (a veszélyesebb szekták pedig minden élvezetet elutasítanak és megvetnek).


Ha van kedvetek a testtömegindexeteket is megoszthatnátok velem és azt, hogy kb. hány évesek vagytok. (labor eredményeket, leleteket és fényképet nem fogok kérni)


Tudom, hogy nem rám tartoznak ezek az adatok.

Viszont elgondolkodtam azon, hogy biztos vannak olyanok, akik soha nem esznek zöldséget, csak tojást és édességet. (egyszer láttam egy cukiban, hogy egy nő több mint 10 sütit rendelt - persze nem biztos, hogy magának).

Meg azt is hallom, hogy sokan nem szeretnek sok fajta zöldséget, leveset (maximum húst) és kólán élnek.


Én nem vagyok egy nagy darab alkat és az érdekel, hogy lehet-e az oka, hogy nem süteményen és tojáson élek. (elég sok mozgok, de amíg szinte nem mozogtam sem volt máshogy)


Mellesleg Jézusról miért állítják néhányan, hogy vega volt és kigyúrt? Hogyan csinálta?



2014. ápr. 6. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdezö, a Biblia azt írja, hogy mértékletesek legyünk az evésben, ivásban....


Ha egészségesek akarunk lenni, azt hiszem nem rosz elolvasni néhány szakirodalmat, vagy megbeszélni az orvossal, hogy mit ajánl. Ismeri az egészségi állapotunkat, korunkat....


Amit ehet egy egészséges, ugye nem tesz jót esetleg a cukorbetegnek....másképp táplálkozik egy kismama..


Élvezni az étel-ital ízét, az Istentöl kapott ajándék. Kár töle megfosztani magunkat


Ha megfigyeljük amikor Jézus Krisztus a földön volt, milyen sok vendégségben járt és nem utasította vissza sem az ételt, sem a bort. Természetesen mindent mértékkel fogyasztott


Katy

2014. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

..igen és a húst is ette


Katy

2014. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az elhízás a test elleni merénylet, és ilyen értelemben nem követendő egy kereszténynek (sem). Viszont nem vagyok híve a túlzásba vitt tudatos étkezésnek se, amikor minden a körül forog, hogy ma híztál-e 5 dekát vagy sem.

Mellesleg csak azok állítják, hogy Jézus vega volt, akik nem tudják, hogy a páska bárányt minden zsidónak el kellett fogyasztania.

2014. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó teljesen egyetértek veled. Én szinte reszketeg azoktól az emberektöl, akik folyton a kilókról, dekákról, kcal-ról, vitaminokról beszélnek..:-D


Katy

2014. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy ne egyél semmit, amíg előtte nem imádkoztál :)

Mert mi van ha istennek nem tetszik amit eszel? :DDDD

2014. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!