Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Betartjátok a böjtöt, milyen...

Betartjátok a böjtöt, milyen vallási felekezethez tartozól?

Figyelt kérdés
Van pár munkatársam akik ténylegesen betarják. Pl nem esznek nem kávéznak csak vizet isznak. Van jelentősége a böjtnek?

2014. ápr. 11. 05:58
1 2
 11/16 KZitus ***** válasza:

Nagyon egyetértek az előttem válaszolóval.

Az egészséges étkezés mindig fontos lenne, legalább kis időre hasznos a testünknek. Ilyenkor fellélegezhet: egy kevés egészséghez jutattuk :)

2014. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Betartom a Ramadánt.

Üdv: egy muszlim lány.

2014. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
És egy kedves muszlim lány miért tartja be?
2014. ápr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 aries 2 ***** válasza:

Én úgy két éve próbálok péntekenként böjtölni. De eddig csak kisebb sikere volt. 8 éve vagyok vegetáriánus egy korábbi vallásom által. Két és fél éve járom újból Jézus útjait az MDM üzeneteinek köszönhetően, ami párhuzamban van a keresztény hittel. Eleinte egy-egy kenyérszeletet ettem meg étkezések helyett böjtnapokon. Később pedig már szilárd étel nélkül is kibírtam a pénteki napokat. Én általában naponta csak kétszer szoktam enni.

A böjtnek nagy jelentősége van. A böjttel bűnös emberek életét menthetjük meg, akik különben a pokolba kerülnének.

2014. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én a Ramadánt tartom be (ami ebben az évben nyárra esik.) Nem ezt a bőjtöt, amit ti.
2014. ápr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Étlen-szomjan a legforróbb nyárban. Nem lehet könnyű.
2014. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!