Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért állítják,...

Jehova tanúi miért állítják, hogy az eredeti görög szövegben is benne van a Jehova szó, mikor ez nem igaz?

Figyelt kérdés
Gondolom, hogy félrevezették őket, de mikor az ember megmutatja, tények támasztják alá, hozzáférhető már minden, mégis makacsul ragaszkodnak hozzá. Miért?
2014. ápr. 18. 08:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
De a Hexapla az Ószövetséghez fűződik, nem?
2014. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2014. ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Szia itt van egy bizonyíték:


görög Septuaginta részletei, és az i. e. I. századból származnak. Jól kivehető rajtuk Jehova neve, melyet a görög szövegben négy héber betű, a יהוה (JHVH), vagyis a tetragram jelöl. George Howard professzor ezt írta: „A keresztény kor előtti időkből három példányunk van a görög Septuagintából, de ezekben egyetlenegyszer sincs a küriosz szóval visszaadva a tetragram, sőt meghagyták az eredeti héber formát. Szinte biztosan állíthatjuk, hogy a zsidó szokás szerint az Újszövetségben leírt időszak előtt, alatt és után az isteni nevet . . . egy az egyben beírták az Írások görög szövegébe” (Biblical Archaeology Review).


Nikolaus von Kues mondta ezeket a szavakat egy 1430-ban megtartott prédikációjában. Sok minden érdekelte, behatóan tanulmányozta például a görög és héber nyelvet, a filozófiát, a teológiát, a matematikát és a csillagászatot. 22 éves korában a római katolikus egyházjog doktora lett. 1448-ban bíborossá nevezték


. Az In principio erat verbum (Kezdetben volt az Ige) című prédikációban Nikolaus von Kues használja a Jehova név latin betűs Iehoua formáját.


ezüst pénzérméket V. Vilmos, német uralkodó az 1627-től 1637-ig tartó uralkodása alatt verette.

Érdekes módon sok pénzérmén a napot ábrázolják, amint az körülövezi Istennek a héber tetragramma formában írt Jehova nevét. Ott van még egy pálmafa is, amely az erőre utal. Ennek az a jelentősége, hogy a fa, jóllehet a szél meghajlította, töretlen marad Isten védelme alatt. Az érmén található latin felirat tartalmazza a Jehova nevet, és oltalmazó gondoskodásába vetett bizalmat fejez ki.


„Ko Jehova toku tiaki! Tei roto au i tona rima!” (Jehova az én pásztorom! Az Ő kezében vagyok!)


23 Jehova az én Pásztorom,

Nem szűkölködöm semmiben.

 2 Füves legelőkön pihentet engem,

Bővizű pihenőhelyekre vezet.

 3 Lelkemet felüdíti,

Az igazságosság ösvényein vezet nevéért


Két tahiti tanító; evangéliumhirdetők, akik 1824. június 15-én érkeztek a Cook-szigetek déli részén fekvő Mangaia szigetére. Miért használták a Jehova nevet?

Mikor nem is voltak Jehova Tanúi?


Jézus az egyik imájában ezt mondta az Atyjának: „megismertettem . . . a nevedet, és meg is fogom ismertetni” (János 17:26). Nem kérdéses hát, hogy Jézus számtalanszor kimondta Isten nevét, amikor olyan részeket olvasott fel, idézett vagy magyarázott meg a Héber Iratokból, melyek tartalmazták ezt a fontos nevet. Ezért Jézus számára éppolyan természetes volt Isten nevének a használata, mint az előtte élt prófétáknak. Ha voltak is olyan zsidók, akik Jézus szolgálata idején már nem használták Isten nevét, Jézus biztosan nem követte a példájukat. A következő erőteljes szavakkal bírálta a vallási vezetőket: „érvénytelenné tettétek az Isten szavát a hagyományotok miatt” (Máté 15:6).



azért érdekes, hogy itt Magyarországon ezekről mit sem tudnak, még külföldön se hadakoznak ellene ekkora agresszivitással.

2014. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Igazából nem avval van a probléma, hogy "használjátok" a Jehova nevet, mert mindenkinek joga van a vallásszabadság értelmében úgy élni, ahogyan szeretne. A probléma avval van, hogy a tudomány szemszögéből nem tudjátok bizonyítani, hogy a görögben valaha is bent volt a Tetragrammaton. Nincs szövegtanú, és és evvel kapcsolatos ókori pogány és keresztény dokumentum sem. Evvel tehát nem titeket támadlak, bocsánatot kérek, viszont a magam részéről nem tudok azonosulni evvel a tanítással, mert nem állja meg a helyét. Nyilván egy Tanú, aki bízik a szervezetében máshogy áll ehhez a témához, de egy magamfajta szkeptikus, bizonyítékok híján nem tudok hinni ebben. Azt gondolom, az a helyes álláspont, ha tiszteletben tartjuk egymás véleményét. Ez vonatkozik más Jehova Tanúira és más azokra is, akik nem tartoznak a Jehova Tanúihoz.
2014. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"görög Septuaginta"


Attól még, hogy görög, attól még mindig az Ószövetséget írja le!

Újszövetségi iratokban nincs meg a Jehova kifejezés! Amit ti csináltok, az csak egy hipotézis beleültetése egy Bibliafordításba. Még egyéb?

2014. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

A görög Septuagintáról:


@11:04-esválaszoló!


Az LXX az LXX, az Újszövetség pedig Újszövetség. Azért, mert a az LXX némely másolatába - amely lényegében zsidóknak készült - bent volt a Tetragrammaton még nem jelenti az, hogy az Újszövetségben is ott volt. Nem is értem, miért állítod a kettőt összefüggésbe. Howard professzor, akinek a tanulmányira hivatkoztok írt több levelet is. Szeretnék ebből most megmutatni egyet, hogy Ő pontosan hogyan is vélekedett:


-----------------


The University of Georgia


January 9, 1990

Steven Butt

P.O. Portland, ME 04104


Kedves Mr. Butt!


Köszönöm az 1990. január 3-án küldött levelét. Néhányszor már bajba jutottam amiatt, hogy Jehova Tanúi használják a publikációimat. A kutatásom nem támogatja a Krisztus istenségét tagadó tanításaikat. Arra próbáltam rámutatni, hogy bizonyíték van arra, hogy a Septuaginta bibliák, amelyeket az Újszövetség írói használtak tartalmazták a héber Tetragrammatont. Azt állítottam, hogy ésszerű feltételezni, hogy az Újszövetség írói amikor idéztek a Septuaginta-ból, megtarthatták a Tetragrammatont ezekben az idézetekben. Ez nem támogatja azt, hogy Jehova Tanúi beillesztik a “Jehova” nevet mindenhova, ahová szeretnék. Ezzel eltávolítják az Újszövetséget az eredeti “teológiai környezetéből”. Véleményem szerint az Új világ fordítás (korlátozott expozíció alapján) elég furcsa. Gyanítom, hogy ennek a fordításnak az a célja, hogy támogassa Jehova Tanúi teológiáját. Végül, az elméletem a Tetragrammatonról nem több, csupán egy elmélet. Néhány kollégám nem ért velem egyet (például Albert Pietersma). Az enyémhez hasonló elméleteket azért fontos felállítani, hogy mások megvizsgálhassák azok valószínűségét és vonatkozásait. Amíg nincsenek bebizonyítva (és az enyém még nem került bizonyításra) nem szabadna őket hitkérdések alátámasztására használni.


Üdvözlettel,


George Howard Professor

2014. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Sörpocak, rólad feltételezem /hiszem/ hogy értelmes ember vagy, akit nem vakít meg semilyen vallásos nézet, fogalom.


Ezt most azért írom neked, hogy logikusan vedd kérlek figyelemebe.

Ha egy dolgozatot írsz valamilyen témából és idézned kell bizonyos valakik, írók, tudósok, szakemberek stb. munkájából, megváltoztatod a szövegjüket?


Nézd Sörpocak, a Bibliában megtalálod a Lukács 4 részében, hogy Jézus amikor megkezdte prédikáló munkáját, bement szokása szerint a zsinagógába és felolvasta az Ézsaiás könyve 61 fejezetéböl ezeket a verseket: "Jehovának lelke van én rajtam ...stb


Ebben az idézetben amit Jézus felolvasott ott van a tetragrammaton. Sörpocak gondolod, hogy Jézus meghamísította a szöveget?


Katy

2014. ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Katy! A zsidók ugye nem szerették, ha csak úgy kimondták Isten nevét igaz?


Melyik volt az a nap, mikor kimondhatták?


Jézus azon a napon idézett?

2014. ápr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez attól függ milyen forrást veszünk figyelembe.


Még maga a titulus is az iró neve mellett nem jelenti, hogy igaza van. Pál apostol maga megmondta, hogy Isten megszégyeníti a világ bölcseit. A farizeusok is iskolázottak voltak. Közülük került ki Pál apostol is.


Aki nem akarja elhinni, hogy a legfelségesebb Isten Jehova, nem hiszi el. Maga választja.


Nekem az a fontos, hogy benne volt és van a Bibliában. Benne van régi terekcsekben, kódexekben, az archeológiai leletekben, régi fordításokban.


Nem egy névtelen Isten, hisz még a pogány isteneknek is nevük van. Nem hiába tanított Jézus minket imátkozni, hogy "Szenteltessék meg a Te neved".


A meggyözödésemet elmondom, de nem kényszerítem másokra


Katy

2014. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Sörpocak, a zsidó farizeusok , sadduceusok Jézus kritikája alatt voltak, képmutató vallásos viselkedésük miatt.


A Bibliában sehol sincs róla egyetlen adat sem, hogy aki kimondta Jehova nevét, halálítéletet szabtak volna ki érte.


Jézus tényleg hirdette Jehova nevét. Ha van kedved információt találsz a János 17 fejezetében.


Katy

2014. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!