Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha van külön 144 ezer mennyei...

Ha van külön 144 ezer mennyei reménységű ún. "felkent" személy, valamint egy másmilyen, földi reménységű "nagy sokaság", akkor vajon miért mondja Pál "hivatásotok egy reménységre szól" (Ef 4:4), kétféle reménység helyett?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 18. 12:34
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
0%

Én elfogadom, kisgyermek korom óta, amióta az eszemet tudom. Komolyan


Katy

2014. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Nem Katy, te kiskorod óta azt a romlott szellemi eledelt fogadod el, amit eléd tesznek.
2014. ápr. 18. 14:28
 13/43 anonim ***** válasza:
0%

Tofy barátom kisgyermekkoromban a Károli Biblia fordítást olvastam. Még most is meg van, ebböl a Bibliából idézek, amikor ezen az oldalon valamit leírok, hogy ne legyen probléma


Katy

2014. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Jólvan Katy, de ne feledd! Csak is EGY REMÉNYSÉGED LEHET (Ef 4:4)! Jól gondold meg, hogy hová teszed le a voksod.
2014. ápr. 18. 14:32
 15/43 A kérdező kommentje:

"...Amiket szem nem látott, fül nem hallott és embernek szíve meg se gondolt, amiket Isten készített az őt szeretőknek."

I. Korintus 2:9


1: érdemes megfigyelni, hogy múlt időt használ: "készített"

2: a föld újra lesz teremtve, még nincs elkészítve

3: mi a földi dolgokat már ismerjük, hogy milyenek

2014. ápr. 18. 14:42
 16/43 anonim ***** válasza:
0%
Kire kell letenni?
2014. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
0%

Tudom. Azért is keresem az igazságot. Ahogy a János 17:3-ban Jézus azt mondta: "Az jelent örök életetet, hogy megismerjenek Téged az egyedüli igaz Istent, és akit elküldtél a Jézus Krisztust."


Tudod az én családomban sok katólikus, protestáns, evagélikus, adventista , ateista, és Jehova tanúja van.


Nekem éppen a tanúk tanítása tetszett mert mindent meg tudnak mutatni a Bibliából, mindegy milyen fordítású legyen.


Tudod engem nem nagyon háborgat az, hogy ki mit mond. Mindenkinek joga van azt hinni, vagy állítani amit akar, vagy amit hisz. Nekem fontos az, amikor a saját szememmel látom, mit ír az Írás.


Katy

2014. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
És amiket én mondtam most az előbb az Írásból, az hihetőnek hangzik?
2014. ápr. 18. 14:51
 19/43 anonim ***** válasza:
0%

A Prédikátor 1:4 verse azt írja, hogy a Föld örökké megmarad.


A Zsoltárok 37:10,11 verse szintén azt írja, hogy a "szelídek örökölni fogják a Földet"


A Noé idejében történt vizözöni pusztulásról szintín úgy ír a Bibliában, hogy az akkori világ elpusztult.


De ugye tudjuk, hogy a Föld megmaradt. Az akkori világ, vagyis az engedetlen emberek haltak meg.


Katy

2014. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
0%

új Föld=új rendszer ennek értelmében


Katy

2014. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!