Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinaljak? (Hitgyulisek)

Mit csinaljak? (Hitgyulisek)

Figyelt kérdés
Vilagi baratom van ...fogalmam sincs hogy mit kezdjek ezzel az egesszel...szoval nmind a ketten 16 evesek vagyuk ...es o szeretne ..de en hazassag elott nem ...viszont a fiut nagyon szeretem ...ugy erzem hogy Isten kuldte nekem ..de ugy erzem hogy tul vilagi hozzam ...felek hogy ez az "egyuttlet " lesz a kapcsolatunk veszte ...tenyleg miert kell kivarni a hazzasagot? Hol van a bibliaba ilyen?

2014. ápr. 19. 16:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10%

Istenem, ennyi gonosz választ. :(


A Bibliában rengeteg helyen van, hogy házasság előtt ne élj házaséletet. Ha nem érted miért, ha Isten szavát megkérdőjelezed, akkor nem vagy megtérve, így nem is tudom minek válaszolok, ráadásul nincs lelkipásztorod, akivel megbeszélhetnéd?


Viszont van fenn youtubon egy jó videó erről a témáról, Mike Sámuel beszél, a kristályodhoz. Keress rá, ha VALÓBAN érdekel Isten szava.

2014. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Na PONT hogy a 11-es válasz a gonosz...sőt, undorító, a tipikus "nem igazi skót" érvelés.


Nem vagyok a Kérdező helyében, de ahhoz nem vettem volna a bátorságot hogy a hitét megkérdőjelezzem csak mert ilyen gondolatok kínozzák őt.

2014. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia !



A Hitgyülibe sok fiatal ember van de 16 évesen még korainak tartom a párválasztást, nem vagy lekésve semmiről.

Sőt nem árt ha ezt a területet áttanulmányozod a társválasztásról van a gyülibe tanítás erről a Budapestiben kapható és keresztény könyvesboltban sok könyv van erről a témáról.

Ha valóban Isten küldte akkor megtér és keresztényként házasodjatok össze másképp az ilyen felemás igának meglesznek a rossz gyümölcsei is.

Ha nem lesz keresztény veszélyes játszadozás, nincs Isten tökéletes akaratában hanem csak megengedő akaratába kiskapu az ördögnek.

Például előfordulhat nem akar összeházasodni az életársí kapcsolat egy keresztény számára nem Isten teljes akarata.

Tehát először a szellemi alapok utána a lelkiek és test csak az utolsó helyen van ha felcseréled a sorrendet rossz döntést hozol amit később bánni fogsz.

Azért, hogy megtartsd ne ad magad neki oda, a házasságot azért kell kivárni mert Isten a házasságban engedélyezte az embernek a szexuális életet ami ezen kívül van a bűn kategóriájában sorolható.

Azért mert a paradicsom utáni korszakban az ördög megszerezte az ember feletti uralmat és ez kiterjed erre területre a kapcsolatokra is.

Tudom nehéz küzdelmeken mész keresztül de kérj segítséget a gyűliben lévő szolgálótól, vagy a pásztortól.

Ez egy rossz döntés lenne évekre megkeserítheti az életedet.



Ezeket az Igéket találtam ami fontos a társválasztásnál figyelembe venni és alkalmazni, (a törvény előtti időkből)a történet nem részletezi de biztosan olyan esemény történhetett amely kiakasztotta Rebekát valószínűleg bálványt vagyis idegen istent hozhattak be a családba a hettita feleségek.



1 Móz. 26,34-35:


34.És mikor Ézsaú negyven esztendős vala, feleségül vette Jehudithot, a Khitteus Beéri leányát, és Boszmátot a hitteus Elon leányát.

35.És ők valának Izsáknak és Rebekának lelke keserűsége.



1 Móz. 27,46:


46.Izsáknak pedig monda Rebeka: Eluntam életemet a Khitteusok leányai miatt. Ha Jákób a Khitteusok leányai közűl vesz feleséget, a milyenek ezek is, ez ország leányai közül valók; minek nékem az élet?



Az újszövetségben pedig ez egy jó alap a helyes döntés meghozatalában:


1Kor 6,14-18:


14. Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?

15. És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?

16. Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennük és közöttük járok; és leszek nékik Istenük, és ők én népem lesznek.

17. Annak-okáért menjetek ki közölük, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket,

18. És leszek néktek Atyátok, és ti lesztek fiaimmá, és leányaimmá, azt mondja a mindenható Úr.



Üdv: Alex

2014. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egy gyülekezetes barátod/ismerősöd, akivel ezt meg tudnád beszélni?

Számos oka van, amiért megéri várni. A te esetedben mindenképp megbánás és bűntudat lenne a szexuális együttlét vége, és ez a kapcsolatod végét jelentené... Ha nem tud várni rád a fiú, hogy te nem leszel az övé még egy ideig, akkor tényleg el kell engedned... A szex jelenleg csak örömforrás lenne, de házasságon belül eggyéválás, a szerelem kiteljesedése.

2014. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Egyszer már írtam, de annyit hozzátennék, hogy szerintem legyél önálló.

Mit akarsz?Azt én nem tudom, de azt igen, hogy neked meg kell szerezned.Mégis ki/mi tilthatná meg neked, hogy ez sikerüljön, persze saját magadon kívül?Senki a világon.

Szóval határozd el magad, és dönts el, hogy te mit szertél.

2014. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azt hiszem tudom mit kell tennem:) 11 semmi kozod ehhez ..eros hitem van ...:)
2014. ápr. 20. 23:30
 17/24 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem tudom mit kell tennem"


Csak puszta kíváncsiságból, de mi lenne az?

2014. ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
És mit fogsz tenni?:)
2014. ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Irok privatot:)
2014. ápr. 21. 19:15
 20/24 anonim ***** válasza:
47%
Gyülis fiatal fiu vagyok majdnem annyi idös mint te,elöször is igen ez a bün kategoriajaba tartozik a hazassag elötti nemi élet másodszor lehet nem világival kéne kikezdened,én is voltam igy rájöttem ha olyannal vagyok aki nem kereszteny vagy gyülis azzokkal sajnos lehetetlen.Ha akarod irj privit több dolgot is mondhatok
2014. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!