Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csinaljak? (Hitgyulisek)

Mit csinaljak? (Hitgyulisek)

Figyelt kérdés
Vilagi baratom van ...fogalmam sincs hogy mit kezdjek ezzel az egesszel...szoval nmind a ketten 16 evesek vagyuk ...es o szeretne ..de en hazassag elott nem ...viszont a fiut nagyon szeretem ...ugy erzem hogy Isten kuldte nekem ..de ugy erzem hogy tul vilagi hozzam ...felek hogy ez az "egyuttlet " lesz a kapcsolatunk veszte ...tenyleg miert kell kivarni a hazzasagot? Hol van a bibliaba ilyen?

2014. ápr. 19. 16:49
1 2 3
 21/24 homo ludensz ***** válasza:
A bűn kategóriájába tartozik a házasságban élők fogamzásgátlása is meg az olyan együttlét amelynek nem a gyermeknemzés a célja csak a gyönyör. Nekem nem tisztem megítélni egyetlen gyülekezet által előírt reglamákat csak a szabatosságot a felelőtlenséget nem fogadom el. A XXI. században élünk és nem a zsidó nép által 2500 éve megfogalmazott Ó-szövetség idején sőt nem is az abból a tőből fakadt Újszövetség akkori normái szerint. A Biblia idézetekkel ha jól alkalmazzuk minden állítást és annak tagadását bizonyítani lehet ezért javaslom ülj le csendesítsd el az elmédet és próbálj a Teremtő Istentől választ kapni a konkrét kérdésedre.Az lesz a hiteles hidd el.
2014. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Érdemes abba is belegondolni, hogy miért került ez a tiltás anno a Bibliába. Akkoriban a házasság szinte egyből a nemi érettség bekövetkezése után történt (menstruáció). Épp ezért kellett tiltani a házasság előtti együttlétet, hiszen az gyakorlatilag egy testileg éretlen személlyel történt volna. Ezt manapság pedofíliaként büntetik, bár azért itt nem csak fizikai, hanem pszichikai érettséget is figyelembe vesznek az életkor megállapításánál.
2014. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2014. ápr. 22. 18:45
 24/24 anonim ***** válasza:

Szia! Bocs a késői válaszért.

Alex nagyon jól elmondta, hogy mi a helyes.

Azt javaslom, hogy a legközelebbi pásztorlási napon látogass el a Gyülekezetbe, ott kapni fogsz választ-a szolgálókon keresztül-, Istentől :)

2014. máj. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!