Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi esetben hivatalosan...

Az alábbi esetben hivatalosan megküldik a papírokat, vagy nem? Mi a teendő részemről? A kérdésem római katolikus hívőkhöz szól.

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Már rég óta jártam r.k. gyülekezetbe felnőttként úgy, hogy nem voltam megkeresztelve egyik egyháznál sem.

Közben egy másik plébánián szolgáló atyánál jártam felkészítő oktatásra, mert oda tudtam rendszeresen eljárni arra. Így a bevezető szentségeket nem az általam rendszeresen látogatott közösségben szolgáltatták ki, hanem az a plébános, aki felkészített, és abban a közösségben, amelynek ő a vezetője.


Ilyen esetben a szentségeket kiszolgáltató plébános hivatalból megküldi a szertartásról a papírokat a területileg illetékes plébániára, vagy nem?


Mivel részesültem a bevezető szentségekben, így én már bármelyik r.k. közösségben áldozhatok anélkül, hogy be kellene mutatnom a bevezető szentségekről kapott emléklapomat, vagy valamilyen igazolást?


Az az atya, aki az általam rendszeresen látogatott közösséget (ahova területileg tartozok plébánia tekintetében) vezeti, rossz néven veheti azt, hogy másik plébánián részesültem a szentségek felvételében?


Hogy működik az egésznek ez a része?


2014. ápr. 26. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellenek papírok, az anyakönyvet ott fogják vezetni, ahol megkeresztelnek. Aztán ha később más szentségekben is részesülsz, akkor azt mind odaküldik.

Engem sem ott kereszteltek, ahová elvileg lakhely szerint tartozom, majd később nem is itt bérmáltak. Senki nem szólt semmit.

Bármilyen egyházközségben áldozhatsz ezentúl, nem kell bemutatni igazolást.

2014. ápr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!